Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Rampelník je skřítek, který pomůže mlynářově dceři proměnit slámu ve zlato. Za svou službu si ale vyžádá podivnou odměnu. Král Michael se má oženit, ale žádná z urozených nevěst, které mu dosud přivedli, se mu nelíbí. Aby přišel na jiné myšlenky, vyjede si na koni do lesa. Tam bydlí mlynář se svou krásnou dcerou Marií, která právě slaví 18. narozeniny. Je nejen krásná, ale i chytrá a umí krásně zpívat. Princ se do ní rázem zamiluje.  Mlynář by se rád stal dvorním dodavatelem, a aby se zalíbil, napovídá ministrovi, který krále doprovází, že jeho dcera umí proměnit slámu ve zlato. Ministr tomu uvěří, a protože královská pokladna je prázdná, v noci se k mlýnu vrátí a unese Marii na hrad. Tam ji zavře do komnaty plné slámy a poručí, aby ji do rána proměnila ve zlato. Marii přijde na pomoc malý mužíček, který se v komnatě objeví a skutečně slámu promění v hromadu zlatých dukátů. Od Marie si za to vyžádá její prstýnek. Ministr požaduje víc zlata a Marie dostává na další noc stejný úkol. Skřítek se opět zjeví a za odměnu si vezme od Marie její náhrdelník. Ministr zavře Marii ještě na třetí noc, slibuje, že poslední. Tentokrát už nemá Marie skřítkovi co dát a on ji přinutí ke slibu, že mu dá své prvorozené dítě, až se stane královnou. Král Michael zatím Marii hledá po celé zemi. Pak ji uslyší na hradě zpívat. Ožení se s ní a po roce se jim narodí dítě. Objeví se ale skřítek a požaduje po Marii splnění slibu. (TV Nova)

(více)

Recenze (4)

Desmi 

všechny recenze uživatele

Pohádka se, jak to u těch horších většinou bývá, neubránila trapným momentům, což bohužel nebyl její hlavní nedostatek. Tím je totiž hloupý a předvídatelný, ale opravdu strašně předvídatelný, příběh. Samozřejmostí je zde i naivní mladý král, asi sirotek, o kterého se stará ministr Držgrešle. No, nikdy víc. ()

Reklama

kingik odpad!

všechny recenze uživatele

Uff, nápor na divákovu psychiku. Než ten se rozpomene na své občanské jméno, je po něm. Co si dovolil Niessner a spol. vůči divákům a bratrům Grimmákům, je kardinálně nejapné. Před divákem se zjeví jakási meta verze Merkelové, u níž není jisté, zda žádá o goldene pissing, nebo fakt chce předstírat pohádkový příběh o šíleném skřetovi, který pod pohrůžkou neuhádnutí jeho jména, hrozí odejmutím mimina jeho vystresované mámě. A postupně divák musí absolvovat různé formy interaktivního trestu, vrcholem je masturbace nad Rampelníkem. Co vlastně bylo smyslem ultrahloupé šarády, je záhadou větší, než vysvobozující zjištění trapně utajovaného jména, co ruší kletbu. Škaredé a trapné prostředí, scenáristicky vyblité, debilně zrežírované a pohádkové asi jako vyhlídky valorizace důchodů. Pro samou tupost se film zásadně nedoporučuje. 0/10 ()

tyna97 

všechny recenze uživatele

Rampelník je žena, navíc naprosto odporně namaskovaná, Marie je za mě nehezká, ačkoliv je ve filmu několikrát zmíněn pravý opak, to samé s jejím „zpíváním“. Král je nejspíš nějaký německý model, dialogy jsou chabé a dětinské, stejně jako celý film. O chlup lepší je verze z roku 2009. Třaslavý pudink pravil: „Šnor, šnor, šnor“. ()

Galerie (10)

Reklama

Reklama