Želvy Ninja (TV seriál)

Teenage Mutant Ninja Turtles

Animovaný / Dobrodružný / Akční

USA, 2012–2017, 47 h 50 min (Minutáž: 22–25 min)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (57)

Nostalgie, oddechová zápletka a spousta humoru je skvělý večerníčkoví mix, na který rád mrknu nejen před spaním. Je to jeden z restartů ale povedených a poměrně věrný předloze. Seriál je cílený opět na děcka ale humor je tak častý a do pohody že u mne je plná spokojenost. Snad jen některé animace a výlevy jsou ve stylu Naruto a ruší. Animace je propracovaná tak akorát, grafika je trošku horší ale zdaleka ne šeredná. Na tomto seriálu může vyrůstat další generace fandů TMNT.(24.8.2014)

Zvláštna animácia ale jednak lepšia ako v TMNT z 2007 a jednak dobrá akcia. Takže fajn. S01 70% Ďalšie série som nepozeral, lebo je tých CGI aj hraných seriálov v dnešnej dobe za posledné roky toľko, že by mi nestačil na všetko ani každý jeden celý deň a rok v kuse.(17.8.2019)

Překvapivě svižné, zábavné a pro mě oddychově shlídnutelné, a to i přesto že je to spíš zacíleno na děti. Animace jsem se lehce bála, ale není zase tak španá jak se z obrázků jevila.(28.4.2013)

• mota

Za tu skaredou 3D plastelinovou animaci strhavam bodik, jinak prumerny animak.(22.11.2015)

Paráda. Dlho očakávané a skvelé. Dúfam, že im to dlho vydrží. Ako pre deti, tak aj pre dospelých s kvalitným dejom, humorom a patričnou nostalgiou. Chybičky krásy by sa určite našli, rozhodne však nové korytnačky nesklamali a prekonali očakávania.(24.12.2013)

• ac3r

Tohle už nejsou ti želváci na kterých jsem vyrůstal, opravdu nechutně odporná grafika.(17.1.2016)

• Sawk

Jestli je toto seriál vysílán na Nickelodeonu s reklamou na úžasné želví mutanty, tak je to opravdu hrůza! Nejvíc mě vrtá do hlavy ta píseň na začátku každého dílu! Potom tu máme až příliš moderní grafimu, která do oči šajní, až z toho mozek bolí. Dále z Rafaela se stala nepříjemná, zlá postava, která jede svoji jízdu a nějací zbylí želvíci mu jsou u prdele! A poslední chyba. Poslední chyba je ta, že děj je nudný, stejný! Pořád dokola Krang, April a její fotr, Krang, Krang, kanál, Krang, výcvik, Krang, pizza, Krang, Krang, Krang, Krang, pizza, želvy, Krang a chudák Trhač může jít strčit hlavu do hajzlu, protože jeho působení v seriálu není ani ze čtvrtiny. {30%}(28.12.2014)

Původní seriál z konce 80. let byl lepší. Tahle nová animace mi vůbec nesedí. Jinak žádné další velké rozdíly mezi oběma seriály nejsou.(4.3.2014)

Velice vkusný a chutný remake klasiky. Svižná akce, skvělé vtipy (můj oblíbený je samotná mluva krangů), samotný styl a když jsem si na zajímavý mix CGI, komixu a možná i anime (velké výrazy, čáry a vykřičníky nad obličeji) zvykl a zamoloval si ho, dále je tu fakt že po x zpracováních je to poprvé co želvy mluví, chovají se a vypadají jako Teenageři. A z toho vychází nejsilněší stránka, jejich charaktery. které se od sebe velice přirozeně odráží, každý se svými plusy i mínusy, stále hledají vhodnou cestu a v průběhu nakopávají jeden zadek za druhým!!!(5.6.2013)

• char_t

Vyrůstal jsem na původních TMNT. A tohle je výsměch - krásnou ruční animaci nahradily postavičky jak z plastelíny (asi je to zrovna moderní, nebo co), které želvy nepřipomínají ani zdaleka, navíc se chovají jak naprostí dementi... Originálu to nesahá ani po kotníky. PS: Leo, Donnie, Raph a Mikey, srsly? Italští mistři rotují v hrobech a postavy z původního seriálu taky.(17.3.2014)

Konečně animovaný seriál s želvami, který je 3D, má skvělý humor, akci a na to, že je to seriál mířený primárně na děti má i občas dost temnou atmosféru. Želvy se od sebe konečně odlišují i vzhledově a Mistr Tříska je mnohem vyšší. A i když jejich předchůdci také mají co do sebe, tady jsem si je oblíbil nejvíce. Trhač je také povedený, jen ke konci už bohužel ztratil svůj temný vzhled a stala se z něj zaměnitelná hrouda svalů. První dvě řady jsou naprostý klenot, třetí na statku ale už začíná být horší a čtvrtá ve vesmíru mě už moc nezaujala. Nejvíce povedené jsou však závěrečné díly všech sérií, které vždy vygradují do obřích až temných rozměrů! A chtěl bych také věnovat prostor páté sérii, která mě vlastně zklamala. Neboť je to závěrečná série a přitom to tak vůbec nevypadá. Valná většina dílů totiž vůbec neposouvá hlavní děj kupředu. Ale vůbec nejhorší je zakončení celé série - ono není! Proto jsem se pátou řadu rozhodl ignorovat a za mnohem lepší konec pro seriál považuji poslední díl čtvrté série, díl - Owari. Ale i přes to je to pro mě rozhodně nejlepší želví seriálové zpracování.(14.4.2015)

Seriál, který vás provede skrytým životem ninji a pravidly, dle kterých se tento život řídí, jako třeba: The first rule of being a ninja is "do no harm." Unless you mean to do harm. Then do lots of harm.(8.12.2013)

Vyrůstal sem na původní klasiku z 1987 , a řeknu vám to bylo o hodně lepší ,než je tenhle seriál z 2012.Animace stojí za starou belu o proti té z 87.Želvy vypadají jako z gumy.Originál je jen jeden a nemůže ho žádný novější či další seriál vylepšit.A znělka o proti té původní stojí za hovno.(11.7.2014)

Příšerný Želvy z roku 2003 budiž zapomenuty, toto jest důstojný pokračovatel originálu.(16.4.2015)

Tato stylizace Korytňačkám sluší.(13.6.2016)

• Stejšn

Proti původní kreslené sérii je to fakt otřesné.(13.2.2014)

Nejdřív, když jsem uviděl postavy a animaci, měl jsem velkou nedůvěru kouknout na tento skvostný seriál. Nicméně koukl jsem na pár dílů, jakožto dítě odkojeno původním seriálem... No co říct. Krása. Tento seriál snoubí prvky původního serálu z osmdesátých let, a má větší vtip a nadhled, se seriálem s animovaným seriálem z roku 2003, kdy využil akčnost boje, skoků... Jedna věc mi troško vadí nebo chybí - a to jedná se o velký New York - a "žádní lidé" na ulicích.... hmm je to víc komornější. A pořád si říkám, že oproti našemu seriálu z dětství mi tam něco chybí - už vím, želvy nechodí mezi lidi v přestrojení s kabátem a kloboukem ala Colombo. Ta poetika gangsterek mi tam chybí. Ale časek se možná dočkám. Zatím jsme v polovině druhé série a nádhera, luxus... Tak jsme u čtvrté sezony a želváci nám nedobrovolně opustili tento svět, tedy zemi. Uvidíme kde je to nasměruje. Některé díly výborné, některé slabší. Víte, chybí mi midstr Tříska. No ale víte, co je mi sympatické? Pořád jsem uvažoval proč Miky je tak fajn. Připomíná mí Joeyho z Přátel :)(24.4.2014)

Skvělá záležitost. Perfektní oživení vzpomínek na dobu, kdy jsem to žral v devadesátkách kreslený. Škoda jen že žvejky byly jak z borový smůly - to mi ty vzpomínky trochu kazí :-). Tohle současný je hodně promakaný hlavně ve vztazích mezi postavami i prokreslením charakterů obecně (náklonost k Rafaelovi mi zůstala). No a animace a triky jsou taky někde jinde. Máme to denně místo večerníčku. Doprovázeno nárůstem konzumace pizzy v rodině.(31.3.2015)

Pár slabších dílů neovlivní jinak našlapanou jízdu všemi pěti sériemi. Vyrůstal jsem na klasických Želvy Ninja z 80. let, proto jsem byl k této verzi zprvu spíše skeptický. Po shlédnutí prvního dílu se vše změnilo a já zjistil, že mi nové želvy strašně sedly! (tedy až na animaci, na kterou jsem si musel tak nějak zvyknout) Mimojiné mě zaujalo jak se tvůrci rozhodli střídat lokace. Ze začátku se vše odehrávalo v New Yorku, později na venkově, dále pak ve vesmíru a díky cestování časem jsme se mohli podívat i do minulosti nebo třeba do dimenze se želváky právě z osmdesátek. Potěšili mě hlavně hororové díly s klasickými monstry. Nesmím samozřejmě zapomenout na Trhače. Ten byl super! ... Po shlédnutí posledního dílu musím zamáčknout nostalgickou slzu :D ... A TEN KONEC!! (z mého pohledu to nešlo lépe ukončit)(21.12.2012)

Od tohoto seriálu se ani hodně čekat nedalo. Vypadal jako přímé navázání na film. A o to větší bylo překvapení! Skvělé choreografie bojových scén a naprosto perfektně vykreslené charaktery. Mistr Tříska se stal ze starého moudrého stařešiny drsným borcem s velmi vytříbeným smyslem pro humor (jen April snad mohla být vyřešená lépe, než jako sedmnáctiletá teenagerka). Dobrý příběh, skvělé vtipy, ale také obdivuhodný smysl pro detaily a atmosféru momentu. Proložení počítačového zpracování kreslenou grafikou a prvky manga stylu a v akčních záběrech ony věrné a surové podoby ninja želv - tmavé siluety, kde zlověstně září jejich bělmo a čepele jejich zbraní. Tento seriál je o trochu víc, než jen animovaná podívaná pro děti. A kéž by to ale ten seriál pro děti na Nickelodeonu nebyl. Ono „seriál pro děti“ je totiž svěrač, který celou tu originalitu a jiskru seriálu dusí. Opravdu totiž chybí trocha, a byl by to perfektní, drsný seriál s ponurou atmosférou špinavého New Yorku pro starší fanoušky a ne ty nejmenší. A myslím, že by neměl problém ukázat tu skvělou chladnou a drsnou stránku celého fenoménu Želvy Ninja.(12.1.2013)

Nejlepší TMNT, to bez debat, prostě návrat jak se patří, nádherný vizuál, bojové scény se skvělými choreografiemi, plno hlášek... velmi dobrý a výstižný komentář napsal Gemini ;)(26.9.2018)