Odhalení: Továrna

Exposure: The Factory

Dokumentární

Velká Británie, 2011

Je hezke, ze britove natoci film o ekologickych problemech v Ostrave. Mam vsak pocit, ze vice nez nase ovzdusi jim je trnem v oku sam Lakshmi Mittal. Jak v dokumentu letmo zmini, Arcelor neni jediny vinik. Jsou zde o nic mensi Vitkovice, koksovna, chemicka, laguny a jiny prumysl.. Poloha nahravajici inverzi, doprava a v neposledni rade lide co hodi doma do kotle vse, co jim prijde pod ruku... Pokud by nekdo meril emise skodlivin pred dvaceti a vice lety, nestacil by se divit a podle dnesnich kriterii bychom vsichni na Ostravsku byli davno mrtvi. Ackoliv se ovzdusi zlepsuje, vzdy budeme na chvostu v ramci cele Evropy, bohuzel.(10.6.2012)

Zajímavý dokument, také mám pocit na prvním místě je spíš vytvoření špatného obrazu o Mittalovi, na druhém místě je pak ovzduší Ostravska. Dokud nebude více peněz na kvalitní topivo mezi obyvateli, a využívaní osobní dopravy bude mít přednost před MHD, tak i zavření továren by stejně moc nepomohlo. Ačkoliv nejsem Ostravák, vadí mi jak nějaký indický podnikatel s britským občanstvím profituje na zdraví jiných.(19.12.2012)

"Nenašli jsme žádné jiné místo na světě, kde by bylo 38 % dětí diagnostikováno s bronchiálním astmatem".(17.2.2012)