poster

Barbie - Příběh mořské panny 2

 • Kanada

  Barbie in a Mermaid Tale 2

Animovaný / Rodinný

Kanada, 2012, 74 min

Režie:

William Lau

Hudba:

BC Smith

Producenti:

Harry Linden

Scénografie:

Walter P. Martishius
(další profese)
 • Renie42
  ****

  Těšila jsem se na toto pokračování a nezklamalo mě. Opět příběh, který nenudil, plno slunce a oceánu a surfování. Oceňuji i to, jak to nenásilnou formou připomněli pár záběrů z prvního dílu, aby se navodila atmosféra.(17.3.2012)

 • kingik
  *****

  Opravdová od Mattela je princeznou Oceánie a říká si Merliah, jenž se pomocí kouzelného přívěsku může změnit na mořskou pannu. Vedle toho je superstar a oblíbenou surfařkou ve světě lidí. Její zarytá konkurentka bruneta Kylie nemůže překousnout její stále větší úspěchy v surfařském umění a rozhodne se konečně vyhrát i velký turnaj v Austrálii, kam se obě kvalifikovaly. Jenže vře to i ve vodní říši. Její zlá teta, mořská panna Eris, zlomí na ni uvrhlou kletbu a chce se za každou cenu zmocnit vodního trůnu, na kterém doposud trůní její hodná sestra Calissa a máma Merliah. Dobrodružství o záchraně vodní říše může začít. Animace je oproti starším příběhům s panenkou v animované podobě dokonalá. Sice se ještě objeví drobné nedokonalosti, které jsou především u méně podstatných vedlejších postav, a to zejména, pokud se příběh odehrává na souši. Ve vodní říši je to pestrobarevná dokonalost. Příběh je nápaditý, netrpí přebujelým nánosem infantilnosti a vodní živočichové, kteří k tomu mají občasné sklony, jsou spíše roztomilí. Když k tomu připočtu dokonalý český dabing, jedná se o jedno z nejlepších animovaných dobrodružství, jaké jsem viděl za hooooooodně dlouhou dobu. Překvapí, že americké tvůrce, pro mě z neznámých důvodů, vystřídali kanadští. 100%(30.4.2012)

 • NinadeL
  *****

  (2x) atím to byly pouze příběhy z Fairytopie, které se dočkaly celkem třech pokračování. A Kouzelný módní salón pokračoval v Tajemství víl. Nyní přišla řada na Merliah, aby se vrátila nejen do Oceánie, ale také ke svým přátelům v Austrálii. Celé je to poměrně pěkné, funguje to v zavedených kolejích - a samozřejmě pro ty, kteří si Příběh mořské panny oblíbili více než jiný film s Barbie, bude tohle setkání opět velice příjemné. Nicméně já pořád dávám přednost Barbie mořské víle, pokud jde o podmořská dobrodružství. Něco se ale každopádně muselo stát v zákulisí, když jsou od letoška Barbie filmy z Kanady. Já ale nicméně více věřím The Princess and the Popstar, to by mohlo mít stejně pohádkový touch jako Škola pro princezny a poslední hudební film byl Diamantový zámek, což už jsou čtyři roky.(6.3.2012)

 • Terva
  ****

  No jo, princezny, mořští koníci i panny, růžovoučké barvičky a vysoké vlny. CITÁT - Óó, jak je krutá......... Tentokrát je to o divokých vlnách 2. Pro mě nic, pro děti hodně, ale... CITÁT - To je moje vlna......... Klasická Barbie, jak ji známe.(27.5.2012)

 • Silencia90
  ****

  Ráda bych se dozvěděla, kdo koho daboval. Povedený.(14.10.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace