Barbie - Příběh mořské panny 2

BC Smith

Harry Linden

Scénografie:

Walter P. Martishius

(2x) Zatím to byly pouze příběhy z Fairytopie, které se dočkaly celkem čtyř pokračování. A Kouzelný módní salón pokračoval v Tajemství víl. Nyní přišla řada i na Merliah, aby se vrátila nejen do Oceánie, ale také ke svým přátelům v Austrálii. Celé je to poměrně pěkné, funguje to v zavedených kolejích. A samozřejmě ti, kteří si Příběh mořské panny oblíbili více než jiný film s Barbie, bude tohle opětovné setkání velice příjemné. Nicméně já pořád dávám přednost Mermaidii, pokud jde o podmořská dobrodružství. Něco se ale každopádně muselo stát v zákulisí, když jsou od letoška Barbie filmy z Kanady. Každopádně se těším na další muzikál The Princess and the Popstar, to by mohlo mít stejně pohádkový touch jako Škola pro princezny. Poslední hudební film byl Diamantový zámek, což už je dávno.(6.3.2012)

Těšila jsem se na toto pokračování a nezklamalo mě. Opět příběh, který nenudil, plno slunce a oceánu a surfování. Oceňuji i to, jak to nenásilnou formou připomněli pár záběrů z prvního dílu, aby se navodila atmosféra.(17.3.2012)

No jo, princezny, mořští koníci i panny, růžovoučké barvičky a vysoké vlny. CITÁT - Óó, jak je krutá......... Tentokrát je to o divokých vlnách 2. Pro mě nic, pro děti hodně, ale... CITÁT - To je moje vlna......... Klasická Barbie, jak ji známe.(27.5.2012)

Ráda bych se dozvěděla, kdo koho daboval. Povedený.(14.10.2012)

Opravdová od Mattela je princeznou Oceánie a říká si Merliah, jenž se pomocí kouzelného přívěsku může změnit na mořskou pannu. Vedle toho je superstar a oblíbenou surfařkou ve světě lidí. Její zarytá konkurentka bruneta Kylie nemůže překousnout její stále větší úspěchy v surfařském umění a rozhodne se konečně vyhrát i velký turnaj v Austrálii, kam se obě kvalifikovaly. Jenže vře to i ve vodní říši. Její zlá teta, mořská panna Eris, zlomí na ni uvrhlou kletbu a chce se za každou cenu zmocnit vodního trůnu, na kterém doposud trůní její hodná sestra Calissa a máma Merliah. Dobrodružství o záchraně vodní říše může začít. Animace je oproti starším příběhům s panenkou v animované podobě dokonalá. Sice se ještě objeví drobné nedokonalosti, které jsou především u méně podstatných vedlejších postav, a to zejména, pokud se příběh odehrává na souši. Ve vodní říši je to pestrobarevná dokonalost. Příběh je nápaditý, netrpí přebujelým nánosem infantilnosti a vodní živočichové, kteří k tomu mají občasné sklony, jsou spíše roztomilí. Když k tomu připočtu dokonalý český dabing, jedná se o jedno z nejlepších animovaných dobrodružství, jaké jsem viděl za hooooooodně dlouhou dobu. Překvapí, že americké tvůrce, pro mě z neznámých důvodů, vystřídali kanadští. 100%(30.4.2012)