Kurýr (TV seriál)

• Německo

Transporter - Die Serie

Kuriér

Akční / Krimi

Kanada / Francie / USA / Německo, 2012–2014, 19 h 2 min (Minutáž: 45–52 min)

Chris Vance, François Berléand, Delphine Chanéac, Andrea Osvárt, Andrew Martin-Smith, Eric Canuel, Rachel Skarsten, Joseph Kell, Julian Richings, Charly Hübner, Maria del Mar, Christopher Cordell, Lochlyn Munro, Uwe Ochsenknecht, Barry Flatman, Mike Dopud, Leela Savasta, Hannes Jaenicke, Christopher Jacot, Mark Ivanir, Chris Violette, Athena Karkanis, Jonathan Keltz, Chelsea Hobbs, Moon Dailly, Robert Maillet, David Atrakchi, Adam MacDonald, Jane McLean, Tattiawna Jones, Andrey Ivchenko, Daniel Fathers, Björn Thors, Elena Juatco, Alain Moussi, Katheryn Winnick, Eva Josefíková, Jade Chkif, Klára Issová, Andrew Bicknell, Alex Ozerov, Violante Placido, Lex Shrapnel, Farzana Dua Elahe, Kevin Jubinville, Ieva Lucs, Tom McKay, Kamel Laadaili, Marek Vašut, Miroslav Šimůnek, Kristína Svarinská, Andrew Hinkson, Michael Reventar, Sonia Laplante, Austin Macdonald, Demore Barnes, Josh Blacker, Brad Borbridge, Luc Florian, Silvia Šuvadová, Emily Coutts, Laura de Carteret, Jason Gosbee, Hocine Choutri, Christine Tizzard, Sarah Allen, Lisa Berry, Flannan Obé, Alisen Down, Stephan Dubeau, Lukas Penar, R.J. Parrish, William deVry, Eric Woolfe, James Binkley, Karl Collins, Richard Clarkin, Amrou Al-Kadhi, Markéta Tannerová Šebesťáková, Tara Yelland, Dhaffer L'Abidine, Miroslav Lhotka, Daniel Rchichev, Jonathan Whittaker, John MacDonald, Amir El-Masry, Joseph Long, Shane Daly, Anna Hardwick, Stewart Arnott, Jasmin Geljo, François-Eric Gendron, Jochen Hägele, Wes Williams, Colette Stevenson, Dylan Ramsey, Jessica Phillips, Brigitte Kingsley, Greg Bryk, Ennis Esmer, Ted Atherton, Jordan Hayes, Alex House, Marco Bonini, Thomas Michael, James McGowan, Richard Brake, Justin Svoboda, Affif Ben Badra, Tyler Hynes, Silas Carson, Robert Cavanah, Moussa Maaskri, Pavel Bezděk, Ivan G'Vera, Vlad Ivanov, Hana Doulová, Róbert Nižník, Mark Rendall, Antonia Thomas, Ashley Walters, Petra Špindlerová, Karel Dobrý, Aden Gillett, Andrej Polák, Jana Stryková, Ester Geislerová, Miroslav Hrabě, Jan Kuželka, Elyse Levesque, Zdeněk Maryška, Jim Codrington, Callum Keith Rennie, Mark Lutz, David Richmond-Peck, Linda Thorson, Tamara Hope, Maurice Dean Wint, Lily Gao, Alex Martin, Mike 'Nug' Nahrgang, Kelly Fanson, Brendan Beiser, Rob Archer

Komentáře uživatelů k TV seriálu (84)

• Lateef

Strašlivě televizní. A strašlivě slabé dvě hvězdičky. Deset cípů, z nichž minimálně sedm připadá na choreografii akčních scén, kterou nachystal Cyril "Spiderboy" Raffaelli. Ta nepostrádá efektnost, ani důmyslnost. Co je ale horší, téměř nikdy si nevychutnáte v podstatě žádnou akci dosyta, neboť ji zabírá špatná kamera a hlavně vše opětovně hnojí prasostřih. Průměrnou délku záběru v akčních scénách odhaduju na 0,3 sekundy. Totéž platí u automobilových honiček. Proč se musím dívat, když nějaká kára driftuje, na detail jejího předního kola?? Proč si nemůžu vychutnat průjezd zatáčkou se záběrem na celé auto?? No a to střílení, ježišikriste, stovky kulek se sypou z pěti metrů na tu audinu a ani škrábanec, ani jedna díra v čelním skle, prostě nothing. A taky mě vytáčí ty střihy v parkourovských naháněčkách (viz druhý díl to šplhání po balkónech, 4 vteřiny a byl v nejvyšším patře, jděte do prdele). Prostě všechno ukázkově televizní, ukázkově seriálové. Hlavní představitel má ve svém pokojíčku vylepeno sedmdesátosm plakátů Jasona Stathama, bohužel se mu ničím ani zdaleka nepřibližuje. A taky mu toho moc nevěřím. V posilovně asi někdy byl, ale v těch soubojích se mu vlastně muselo pomáhat střihem, škoda, že si tu hlavní roli nestřihnul sám Raffaelli. S každou další epizodou se mi chce ubrat jeden cíp hvězdičky, ale za tu chorču tu ty dvě nechám... kvůli ničemu jinému (ještě kromě té rajdy z prvního dílu) to nedoporučuju...(3.1.2013)

• Segrestor

Tenhle kurvír se nepovedl. Chlapík má sice lýtka jak závodní slepice, ale tenhle běh na dlouho trať nedá ani za medvídka z Bogoty vypranýho v Perwollu. Chris Vance kaine chance. Někde se stala chyba a kurvír doručí jen jednu velkou nudu, navíc v potrhaném obalu.(20.12.2013)

Zase tak brutálně špatné, jak se tady někteří uživatelé snaží naznačit, to není. Je to parádní oddechovka, kde na kecy neberete ohled a hrajete třeba Hledání min, ale jakmile se tu rozjede A8 nebo Frank začne někoho mlátit, tak se na to s chutí podíváte. Nic objevného, ale ani nic brutálně špatného. Jo a pokud byste náhodou nevěděli, tak padouši jezdí ZÁSADNĚ v černých last last gen ML ... všichni do jednoho !(19.11.2013)

Hodně slabý odvar kurýra, ale i tak se nějaké epizody povedli a o rychlé akce nouze nebyla. / Viděné epizody z 1 série *12.dílů / Zhlédnuté vše ( Hodnocení: 5/10 )(26.10.2014)

Pilot: Chris Vance zachraňuje malé kozičky! Výtečná, akcí nabitá jednohubka po děsivém, opruzujícím dni v úmorné práci. K bedně pop-corn a Colu, a jedeme. Na plno.(5.1.2013)

• Madsbender

Sprostá televízna vykrádačka, ktorá trpí klasickými neduhmi ako narýchlo zohnaný lacný scenárista, priemerný režisér a v hlavnej roli model, lákajúci na chlpatú hruď, hru svalov a hlášky. Jedna hviezda za pekné autá.(11.1.2013)

Pekelně rychle, maximálně spolehlivě a akčně doručená zásilka. Nehledal bych až takovou spojitost se známou akční trilogií s Jasonem Stathamem, ze které se především přebrala postava "doručovatele" Franka Martina, i když se tomu pochopitelně nedá vyhnout. Staronovou postavu nově ztvárnil rovněž Brit Chris Vance a bude hodně diváků, kteří budou mít potíž ho přijmout. Charisma svého filmového předchůdce značně pozbývá a musí si ho tudíž vykopat, vymlátit a vystřílet. O tom tenhle seriál je především a pak teprve to ostatní. Martin je opět čestný muž a k ženám "džentlas", jak se patří. V jeho blízkosti se každá cítí v bezpečí a on jejich důvěry nezneužívá. Hojně se v tomto seriálu využívá motorových prostředků. Přeprava autem z místa na místo je tady více než častá, postavy jsou na ní do jisté míry závislé a luxusní vozy se dají brát za spojovatele mezi jednotlivými akčními scénami, které si plní poctivý televizní průměr, s občasnou inklinací budit dojem lepších, než ve skutečnosti jsou. Hlavní hrdina jde do bitek ve drahém ohozu a nějak jsem ho neviděl výrazně zdevastovaného, možná to teprve přijde. Choreografie bitek je efektní, ale ruchaři neodvedli zrovna dobrou práci. Kopy nebo údery zní moc nerealisticky a přehnaně a dá se to srovnat se zvukovou odezvou bitek z filmů s Terencem Hillem & Budem Spencerem, což není zrovna lichotivé přirovnání, má-li se brát seriál alespoň trochu vážně a novodobě. Hrdina navíc po každé bitce nahodí stále stejný výraz, což působí po určité době idiotsky. Jednoznačně se dalo zapracovat na vizuálu, barevné rozlišení nemělo odpovídající kontrast a při zběžné analýze navodilo dojem fádnosti. Nečekat zázraky a třeba balíček od kurýra překvapí příznivce akčních seriálů potěšitelnou zásilkou. Některé díly měly slušné grády i solidní akční odezvu. 60%(24.1.2014)

Predovšetkým sympatická adaptácia. Na televízny počin je znesiteľná aj horšie postrihaná akcia. Fajn obsadenie, hlášky, pekné autá. Spokojnosť...(31.1.2015)

• Chrustyn

Musím uznat, že filmový kurýr se mi líbil (vyjma třetího dílu) a nápad na seriálové zpracování také nepůsobí nejhůře ale bohužel, výsledek žádná očekávání nesplní. Chris Vance nemá Stathamovo charisma a veškerá akce (když už nějaká je) působí neuvěřitelně laciným dojmem. Zatím sem "sjel" dva díly ale pochybuji, že by se kvalita, nějakým zázračným způsobem navýšila.(13.1.2013)

• AlfaNumerO

Viděno pár dílů a opravdu raději dostat koňskou žíní do xichtu(15.5.2015)

• ARI50

Není to jako dělo film ale je to slušně povedený seriál který má své dobré dny a své špatné a tak si myslím že zaslouženě jsme jízdu zvládli.(10.9.2018)

• anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: JOJ = 2.1.2013, réžia slovenského znenia (JOJ 2012) = (20.12.2012)(20.12.2012)

• GeusX

Po pěti dílech - žádný průšvih, ale také žádný zázrak, že bych se netrpělivostí tetelil na další díly. Taková seriálová Kobra 11 má i lépe a přehledněji nasnímané akce. Šedý průměrný průměr. 2 až 3 hvězdy.(7.12.2013)

• MoiJe

Do s01e02. Nepokračujem. Inak, brutal jak v akoby klasicky nemeckom seriály všetci francúzskym prízvukom šušlú anglicky. // Pilot: Des. Umelý úvodný dialóg. Naháňačka po rovnej úzkej ulici. Prestrihy na točenie volantom, mačku na okne a odlesky na dverách auta. ´Hláška´ o jednom z pravidiel. Frackovitá mladá žena. Prsia. Zadok. Neustále sa meniaci makeup tam a späť. Jedna z dvoch bitiek stojacich aspoň za zmienku. Prsia a ďalšia verzia makeupu. Dekódovanie programu a ďalších 5 úkonov pomocou ladného a pomalého zmačkutia dvoch kláves... a tak ďalej. Scenár, réžia, strih a ešte aj hudba iritujúce. Šancu e2 dám len kvôli Vancovi, ktorý sa mi inde páčil.(5.1.2013)

Trošku jsem se pár uživatelů poptal, zda má cenu do tohohle vrazit čas. Jejich odpovědi jsou negativní, jako zdejší hodnocení. Ale přesto jsem zkusil první dva díly a kupodivu, není to tak špatnej seriál. Příště nebudu dbát na hodnocení tady, přijde mi, že většina má potřebu jen kritizovat. Jasně, sám jsem našel tolik chyb, ale souboje mají dobrou chorču a většina chvatů je dokonale vidět, ještě v prvním díle tomu tak nebylo, ale další díly to mají jinak a jsou lepší. Navíc, hlavní hrdina je fakt týpek, má charizma. Není to Statham, ale způsoby filmového Kurýra jsou i zde, navíc jeho černá Audi je fakt kus. Pěkné holky, nahota, spousta akce a zajímavé náměty, i když klišovité dialogy. A to intro je fakt bezvadný. Uvidím jak to bude dál. Navíc každej díl uteče, jako voda, tak co chtít víc?! Na nelogičnosti a chyby v tomhle seriálu seru. Chtěl jsem pobavit a dostal jsem prozatím ještě větší kus zábavy. 9/10 po první sérii. Druhá série obsahuje lepší levelost v bitek, sice mne mrzí, že několik chvatů je umělejch a nezapadá, ale jinak si nemám moc nač stěžovat. Jasně, že kaskadér musel občas zastupovat Vanceho při kopech, ale v dalších dílech Vance už sám kope a nevede si zle. Ještě lépe předvádí chvaty, výborné bloky a nějaké prvky Wing Chunu jsem viděl, nejlepší souboj je teda z prvního dílu ve výtahu s Maďarem a chválim i minimum střihů, především v posledním díle nebyl dokonce jediný střih a Vance se pěkně zapotil, ale předvedl dobrej fight. A bitky jsou nejlepší akční složkou. Přestřelek moc není, jsou však pěkně Rkové. A Vance je sympaťák, má vynikající hlášky, charisma, jeho parťák Jules je v pohodě a Cat, která hledá zákazníky šíleně sexy. A Tarkoni, u něj mne mrzí, že nemá moc prostoru. Bohužel, většinou jsou ve druhé sérii nezajímavé náměty, nějaká vata se najde a scénář je dost nestabilní, strašně slabej. A s tím koncem z posledního dílu nejsem spokojen. Mohlo to bejt lepší, ale co už.(26.5.2014)

• Politik

Wut? Parodie na Kurýra a Jamese Bonda. Hrůza! 20%(3.4.2015)

• italka63

No, nějakým nedopatřením jsem viděla dva díly a zrovna s jeden Vašutem. Tedy hlavní postava kurýra bez otázek v podobě Chrise Vance mi byla krajně nesympatická, všechno působilo silně televizně a tak nějak jsem měla pocit, že tvůrci by z toho rádi měli seriálovou pecku a ono to prostě nejde. I když...už jsem viděla horší věci, že. Jo, a Marek Vašut, ten má zkrátka ten originální typ uší, který mi nikdy nepřestane fascinovat.(16.10.2016)

• Vojťas

Akční seriál, ve kterém pilotní díl ukázal, jak jsou tvůrci neschopní natočit automobilovou honičku nebo rvačku! ... "Kurýrské" filmy miluji, ale (i když to zde hlavní hrdina táhne poměrně dobře) seriál si mě opravdu nezískal.(30.12.2012)

• ilemas

Po pár dílech jsem to vzdal, velmi trapné, jednoduché, vlastně televizní. Ztráta času, když je tolik jiných kvalitních seriálů.(15.4.2015)

• LiborGondek

Udělat seriál, který je dobrý jen v tom, že kopíruje jiný a úspěšný film, je prostě ubohé. Viděl jsem sice jen kus, ale stačilo mi to. Na něco takhle stupidního se totiž déle dívat ani nedá, pokud jste jen trochu fanoušek původního originálu.(7.12.2013)

• Martin741

Kuryra uznavam len film. Taketo koniny idu mimo mna. 5 %(24.12.2013)

Takový běžný akční seriál, kopírující původní film. Proč se musí v poslední době skoro z každého filmu dělat seriál? 60%(6.4.2015)

Chris Vance není Jason Statham ale nijak mi nevadil. Jsem na něho zvyknutý z Prison Break, své role se podle mého zhostil dobře. Převzal od Stathama všechny ty grimasy a způsoby. Časově nevím, kde bych seriál zařadil, patrně nikde. Na druhou stranu z filmového Kurýra dost věci zůstalo (dům, pravidla, inspektor,...). Uvidím, jak to bude působit jako celek. Každopádně úvodní díl měl spád a skvělou kočku. Jsem zvědav na další díl. /// edit: Všechny díly byly založeny na stejném principu. Rozvíjející zápletka mimo hlavní děj byla minimální. Vyvrcholení průměrné (zase ho museli zničit). Občas dějové chyby nebo nedokonalé bojové scény a především TV JOJ to pěkně zmršila svým přehazováním jednotlivých dílů. Kvalitou je to asi někde na pomezí 2-3*, zábavou nějaké 3-4*. Zaokrouhleně nahoru, jen díky tomu, že jsem to bral jako středeční oddychovku a Kurýr patří mezo oblíbené.. Hodně subjektivních 70%.. (hodnocení za 1. - 2. sérii - konec)(2.1.2013)

1 serie upřímě nic moc... spíš nic než moc. Jako že nehodnotím představitele kurýra (jako že ten nejnovějiší Restart dle mého dopadne ještě hůř) problém není ani tak ze scénářem - charakters, nějaký příběh tam je... ale spíš s tím co Frank řeší. Tedy velmy podprůměrné záporáky, případy na které by v poho stačil nějaký běžný hiperaktivní policajt.... a v jednom kuse někoho zachraňuje. V podstatě tenhle seriál porušuje uplně všechna Frankova pravidla kterými se tak nějak přestává uplně řídit a z cihlou na plynu se řítí s célím scénářem rovnou do propásti. Nadruhou stranu 2 série to docela slušně nakopla... "trochu" (P.Vašut mě dost pobavil. :D) Jsem zvědavej jak to tentokrát dopadne. Čekám kulervoucí finále... i kdyby měl franke "znovu" zařvat! Kuly tomu že 3. série nejspíš už nebude... :) Jako že nekulervoucí závěr té 2... hovoří v přání pánů scénáristů opačným dojmem. :D(31.7.2015)

• Johnny.ARN

Prvá časť ponúkla všetko , čo sme mali možnosť vidieť vo filmovej sérií. Takže vlastne nepriniesla nič nové. Je však dobré, že serial si netýči svoju vlastnú cestu, ale pridržuje sa už zaužívaného. Nove prvky ako operátorka, mechanik sú vítané a dovolím si povedať, že vedľajšie postavy pribudnú. Chris Vance dobrý, aj biť sa vie ( ale nemá ani Stathamovú postavu ani ten úškrn v boji ) aj sympaťák. Frank Martin v jeho podaní dostal trochu iný rozmer, ale základ ostal. Som zvedavý, ako sa serial bude vyvíjať. Ale oplatí sa to pozerať, už len pre tie ženy a autá. Zatial 3 z 5(2.1.2013)

Zklamání hlavně z důvodu, že jsem čekal, že to bude mít něco společného s kurýrem ala Statham. To ale nemá. Je to oddechovka na kterou se klidně mrknu, když zrovna nic jiného nejede. Té akce tam není moc, herci do svých rolí mi vůbec nepasujou, Frank je sice borec, ale jen proto že to má ve scénáři, protože osoba Chrise Vance kurýra nedělá. Zas tak špatné to není. Chybí tomu originalita, vlastně to dost kopíruje šablony většiny seriálů.(20.4.2015)

• Autogram

Nepáčil sa mi ani film a toto je ešte o niečo horšie.(6.3.2013)

• m.a.t.o.

Veľmi predpokladateľné až hlúpe, ale to by mi ani tak nevadilo. Chris Vance hoc je to celkom charizmatický týpek sa nevie biť čo sa režisér a strihač snažia kamuflovať - to mi už vadí. Naháňačky sú tiež dosť slabé. Čo sa mi páčii je Frankovo Audi A8. Potešila a zároveň i prekvapila ma dosť výrazna miera erotiky oproti filmovej sérii, len ženy mohli vybrať krajšie :) 20 %(23.1.2013)

• 3 AM Code

Kobra 11 verze 2.0 zkrizena s nametem Transportera. Vypulirovana auta, vypulirovane slecny. Pusobi to jako promo video na nejaky blizici se autosalon. Akce desive nudna. Dropnuto po dvou dilech.(15.3.2013)

Nenáročná oddechovka, každý díl je na stejný brdo, ale akce je slušná. Holky a auta jsou pěkný. Pokud neočekáváte zázrak, přeci jen je to z Německa, tak si to i užijete. 55% PS: některé scény byly použity ve více dílech, takže honičky jsou si hodně podobný. Druhá série je o krapet lepší, několik dílů se točilo v ČR a vystupují tam čeští herci - Vašut, Issová... K Frankovi se přidají noví lidé, bohužel do jeho řad zasáhne smrt a ne jednou. A ten konec... Snad má Frank dobrý airbagy i když tady mu asi nepomůžou.(24.7.2013)

• baXter

Chvílemi je to tak špatné, že se až nahlas směju. Například mu týpek vyklopí skoro celej zásobník z UZIny do bočního okýnka z cca 3 metrů, kde to zanechá jen pár škrábanců. To jsem ochotný divácky přijmout, ale že o dva záběry je okýnko jako nové a naleštěné, to už prskám smíchy. A takových momentů je v 1 díle docela dost. Zatím jsem viděl jen dva díly, ohodnotím až po celé sérii, pokud ji někdy dokoukám.(20.10.2013)

• Warle

No viděl jsem první díl a asi mi to i stačilo. Zatím 40%, uvidíme, jak dál.(5.12.2013)

• iXtr3m3

Čistá konkurencia pre prvé série Kobry 11, rozumejte ma, že aj napriek veľkým ambíciám, totálne céčkové televízne. Kobra 11 ale mala aspoň nesmrteľného Semira, toto má Chrisa Vanca, ktorý je nemastný neslaný a nemá šancu utiahnuť takýto materiál. To už aj nový Kuriér je oproti tomuto fakt megadielo.(30.1.2018)

Cista,az chirurgicky presna prace,zadna prehnana psychologie nebo premrsteny humor,jednoducha narace,primocara jako slalom aut a pevna jako paka...prijemny prekvapeni(10.4.2015)

• Jayem

Aj napriek tomu že seriál je len veľmi drahá reklama na Audi, celkom dobre sa nato pozerá. Je to také zábavne béčko s krásnymi babami, autami a sem-tam sa vydarí aj nejaká tá akcia. Niekedy zas nie :) 50%.(5.5.2015)

• javaznenevim

Poté co dva filmy vytřískali z jedničky všechno co šlo, přichází jeden z nejhorších seriálů na motivy dost špatné filmové série. Zločin a komerční odpad.(6.7.2015)

• artas

Tak nie, znova ďalší nemecký seriál ktorý nedokázali profesionálne natočiť a že to mohol byť dobrý seriál.(9.1.2013)

• kenkaku

Kurýr nikdy nebyl žádný filmový skvost, ale Jason Statham a jeho kousky dodávaly filmům zábavnost. Seriál - krom toho že není z poloviny tak zábavný - je navíc příšerně odfláknutý. Lacinost z něj čiší ze všech koutů a to že je točený v ČR mu na kouzlu vůbec nepřidá. Auta s českými SPZ se mezi záběry mění na francouzské, auta se prohání okolo Poděbrad a děsně si hrají na Francii. Ne, mě nevadí to balamucení. Mě vadí, že se to ani nesnaží maskovat. Prostě chčijou divákovi na hlavu a ani se to nesnaží vydávat za déšť ;).(16.5.2015)

• Hapretor

Total shit přiživující se na Bessonově trademarku. Hrůza. Sprostá krádež a drzost.(1.6.2015)

(y)(30.7.2016)

• Frantisek.Fu

5%(28.4.2018)

TV Premiéra RTL 11.10.2012 (11.10.2012)

• Slavomír

Frankovi Martinovi narástli vlasy a odpadli gule...(5.12.2013)

• Philip_Fry

Hrozná ptákovina a ještě jezdí v audině, fuj:D(9.1.2014)

• bearmeedek

Televizní seriál, kde jednotlivé epizody se snaží stavět na ose filmových kurýrů. Vytuněno sympatickým osobním mechanikem a osobní agentkou - manažerkou. Tu hraje neznámá maďarka Andrea Osvárt a pohled na ni potěší. Oddych bez nároků na pateční večer u TV. Tolik první řada z roku 2012. Ale pozor! Je tu druhá řada z roku 2014, na které se podíleli i češi. Z prvních dvou dílů druhé řady jsem byl dost rozpačitý. Co fungovalo, to zrušili. Kozatá manažerka byla odsunuta zpět na Balaton a nahradila ji zřejmě sestra Semirovy manželky z Kobry 11. Kamoš mechanik byl zastřelen. Kurýr porušil svá zásadní pravidla. Kurýrování jen na úvod a potom následuje nezištné pomáhání slabým a potřebným. Třetí díl nezachránila ani Praha a Josefíková, ve čtvrtém, ze záznamu, už jsem posouval a nechápal kurýrovu snahu zachránit zavalené mohamedánské dělníky v Africe. První řada 40% a druhou jsem skončil po čtvrté bličce s plným počtem bodů: ODPAD.(22.5.2015)

První série super oddychovka k večerní relaxaci u vychlazeného pivka, druhá série zklamání v podobě obyčejné kriminálky, kterých je v TV mraky.(14.10.2018)

• dkas

Ubohé, trapné, předvídatelné. A ty debilní souboje? Škoda slov :-)(6.12.2013)

• ac1976

Niektoré postavy by mali ostať na filmovom plátne a netrepať sa do televízie. Vance hrá asi z donútenia, ináč si ten jeho kyslý prejav neviem vysvetliť a od odpadu to zachránila len bojová choreografia. Aj v tej je však Vance taký uveriteľný až strach (porovnať so Stathamom). Ukážka sračkovosti: časť o 3 kufríkoch! Po zhliadnutí ďalšej série musím upraviť komentár aj hodnotenie! Zo sračky sa stala SUPER sračka a o tej dnes populárnej tzv. politickej korektnosti ani nehovorím! To sa ešte vážne nájde niekto kto má chuť zatracovať Majora Zemana???!(30.3.2015)

Velmi důstojný seriálový spin-off kurýra. Frank je borec a Chris Vance si jeho roli očividně užívá. Vše ostatní taky fajn, akce, hlášky, rozhovory, ženský, všechno fajn. Jen prostřední díly druhý série stály za prd. Když Frank sebere nepříteli AK a pak jen stojí jak sloup a pálí kolem sebe jednou rukou, tak umírám nudou. Ale najde se tam i dobrá akce viz souboj ve výtahu v prvním díle nebo bitka v kuchyni bez jedinýho střihu v posledním díle. Ale zbytek bezva, až na ten konec, chci třetí sérii, páč ten konec byl hodně neuspokojivej.(24.9.2015)

• RedRose

no... bylo to... prostě divné a slabé... k filmové předloze se to ani zdaleka nepřiblížilo... a ten konec druhé série a vlastně celého seriálu fakt luxus...(10.12.2018)

• S3MIR

Slabe,velmi slabe.Pustil som si prvu epizodu a vypol som ju hned ako sa skoncila prva "nahanacka".Katastrofalne zostrihane,a postprodukcne zrychlenie zaberov tam tak bilo do oci,ze som to proste nevydrzal. U mna maximalny prepadak a premrhana prilezitost na celkom zaujimavy serial...(28.2.2013)

• Bouřka

Něco takového jsem už dlouho neviděla - záporná postava dostane dvakrát za sebou brutální nakládačku, do toho honička v autě, potom další nakládačka, potom ho srazí plnou rychlostí auto a potom se znovu vrhne na kladnou postavu (kurýr), aby dostal nejbrutálnější nakládačku a jediná možnost, jak se ho zbavit, je hodit ho do řeky, jinak by se tam řezali asi ještě dneska. Do toho kurýr, který nejenže výborně řídí, ale také ho zřejmě cvičila elitní jednotka v boji na blízko, protože on zbraň opravdu nepotřebuje. No, jestli to bylo myšleno jako parodie, tak dobrý :-)(5.12.2013)

• jprmusic

Jak ubohé. Ve srovnání s filmem opravdu směšné nejen filmařsky, ale i díky Chris Vancemu, který Stathamovi nesahá svým charismatem ani po kotníky.(21.12.2013)

• hackstolle

Tohle se muze libit jen uplnemu ......... .(28.3.2015)

Po prvom dieli hodnotím kladne, aj dlhšie to mohlo byť, využili krásnu herečku a hneď v prvej scéne ju vyzliekli, Chris Vance bol dobrý, takisto ako v Prison Breaku, pohodový seriál, ktorý si pozriem určite každý týždeň. EDIT : niektoré diely sú vážne nudné(3.1.2013)

• MaxQ69

Zlý sen, špatný vtip, akční telenovela... To je pouhá hrstka přívlastků, která mě napadá po zhlédnutí pilotního dílu. Lacinnější už to ani být nemůže. Jedna hvězdička za to, že obyčejné telenovely jsou přecejen o něco málo horší a druhá za soundtrack z Kobry 11!(6.12.2013)

• Flack007

Už název mluví za vše. Bylo jisté, že udělat seriál po celkem nevydařeném třetím díle filmového Kurýra, je prostě blbost. Zvolení nesympatického herce, který navíc nemá zdaleka tak veliké charisma, přes idiotsky a jednoduše napsaný scénář. Do toho ten fakt, že si žádnou akci člověk neužije stejně jako ve filmu, protože musí mít jen několik chabých minutek na celý díl. Je jasné, že pak nelze čekat zázraky, když je to všechno zkrácené a hnané seriálových dusíkem, který je tak drsný, jak je drsný vysílací plán dané televizní stanice. Ani jeden díl mě nepotěšil a to i přesto, že jsem filmového Kurýra vítala vždy pozitivně.(6.4.2015)

Na vyložený průměr moc dobrý, na maximum průměrný...když tak koukám na místní hodnocení, říkám si, jestli je na vině seriál, nebo očekávání rejpalů. Ne, není to zázrak. Ale od pilotu je jasné, že jde o oddychovou akčňárnu bez výraznějších ambicí na styl nebo obsah. V tomhle ohledu to vyšlo a ta jedna hvězdčiak navíc je kvůli prosté skutečnosti, že Andrea je kost a kurýr jako profese je sympatickej job. http://umenivyberu.cz/serialy/transporter-the-series/(3.1.2016)

• blondboss

Nepodarená séria už tak nie veľmi podarenej série. Chris Vane v úlohe Jasona Stathama bol snáď len zlý vtip, akčné scény na úrovni škôlkarov, ktorý sa naháňajú po ihrisku a to nehovorím o inteligentnosti dialógov. Načo tento seriál vznikol, to fakt neviem, ale aspoň potešil peknými autami a sem-tam aj s nejakým napätím. Na celkový úspech je to ale veľmi málo a toľko klišé na jednom mieste som ešte hádam ani nevidel. Strašné. 35 %(22.3.2017)

Po prvním díle asi těžko soudit, ale je to předvídatelné až hanba. Postavy se chovají přesně podle šablony, překvapivý zvrat je překvapivý asi jako finále filmu s Brucem Willisem, To blonďatý jelito se chová jak nadrženec po lobotomii. Ale. Celé to svižně odsýpá, bitky mají energii a výprava je velkorysá. Jako bonus: je příjemné sledovat, jak si někdo potměšile vytírá kloaku s MPAA. Scénář lehce pod průměrem, zpracování výtečné, plus bonus. Pro mě čistě subjektivní 4 hvězdy. EDIT: Nic mě nenutí vyhledávat další díly, takže ubírám jednu hvězdu na průměr.(3.1.2013)

• zodiak217

Nuda, nuda a opäť nuda. Čakal som podstatne viac, keďže réžie sa ujal Luc Besson. Absolútne necharizmaticke herecke obsadenie, staromodne sš prejavujuci dej, este aj Kobra 11 z roku 2000 mi prišla zaujímavejšia ako tento nový seriál. Príde mi to ako veľmi slabí odvar na skvelé filmu s Jasonom Stathanom. Akčné scény su taktiež robené v štýle, že človek si povie: "Toto som videl už v lepšom prevedení." Tak pôsobí aj tento seriál sucho a bez originalnejsieho nápadu niečím zaujať.(16.1.2013)

• bergeron

Frank Martin aka Chris Vance znie dobre, akcia ako tak sa dá, humoru tu moc niet, sceny s autíčkom sa dajú. Celé dokopy je to ale nudné, ale prihliadiac na erotiku, akciu, autá,a slečny na plátne, plus ten prizvuk fishermana z PrisonBreaku to vyplulo 41 percent, ale po 8časti to už zaačal byť des.(11.11.2013)

Zajímavý seriál, perfektní auta místy i akce.Ale hlavně představitel kurýra, který se mi zdá lepší v mnoha věcech než Statham.Jestli to srovnáváte s jinými žánry tak je jasné že vám to nebude sedět, ale jestli to můžu srovnat s kobrou 11 tak je tohle narozdíl od ní svěží. V záplavě trendů seriálů u kterých přemýšlíte ješte týden potom a modlíte se aby nezemřel váš hrdina zčistajasna, je to opravdu vítaná a žádaná změna.(27.12.2013)

Ano, není to uplně na 4 hvězdy, ale jednu přidávám "natruc" těm mindráčkům, co tu na tuto poměrně kvalitní žánrovou oddychovku zcela zbytečně flusaj.(25.2.2014)

• luke66z

hrozně mě to zklamalo filmy prostě hodily latku moc vysoko.(14.3.2014)

Je pravdou, že bez Stathama to není úplně ono, ale i tak je to perfektní akční podívaná. Občas jsem však nad tím přemýšlel, jaký by to bylo, kdyby tam hrál Statham, naštěstí tam ale vybrali dobrého herce, který oproti jiným nezávislým pokračováním ten děj nekazí. Příběhy jsou dobré a vlastně ta první série je takový 9-ti hodinový "Kurýr 4". Teď však koukám, že se tu chystá vysílání již natočené 2. série, tak se už celkem těším na pokračování. ----- Co k tomu dodat, snad jen to, že pokud máte rádi filmy Kurýr a nevadí vám si zvyknout na jiného herce, tak tento povedený seriál vřele doporučuji. I když to tu má pouhých 43% (na který jsem to zvedl já ☺ ), tak se nenechte odradit.(13.5.2015)

• clubland

Otrasné, nudné, umelé... A v kazdom odraze auta vidiet kameru, kamerovy zeriav, zvukara s mikrofonom... Naozaj "profesionalna" pracicka.(7.10.2015)

• Shanyo

Ak sa do akčného-krimi seriálu zamontujú Nemci, takmer vždy to zaváňa prúserom. A nezachránia to ani naše suprové Slovenské a České celebrity ....... skrátka: je to celé v riti.(3.2.2016)

• Carfait

Je to postavený hlavně na akčních scénách. Problém je, že ty scény jsou tak tragicky neuvěřitelný, až to bolí. Nesmyslně nerealistický a zabalený do dávky efektní namachrovanosti. Jak vždycky se otočí záběr na Vance, který točí volantem jak v žigulíku, chytám se za hlavu.(8.5.2016)

Po pár dílech 1. serie prozatím hodnocení za pět *, dost překvapení.. akce, tempo, pěkné ženy, solidní charakter... paráda__ jinak souhlas s komentářem od Ouwen.. za mě jste na csfd jen banda pokrytců, kteří vše jen kritizují___ 2. série výrazně slabší.. cliffhanger na konci byl pořádnej a samozřejmě bez pokračování.. slabé 4*(2.10.2016)

Skvělý spin-off. Chris Vance překvapivě kurýra zvládá ( ale Stathama nepřekoná ), akce z velké části dobrá ( až na polovinu druhé série ) a herecké výkony jsou taky skvělé. A úvodní intro první série mi připomíná Jamese Bonda a to je dobrá věc.(11.10.2016)

Je vidět, že se na seriálu nešetřilo. Na rozjezd dobrý díl na odreagování. Není to film ze Stathamem ale seriál.Uvidíme jak se bude vyvíjet další díl, doufám že k lepšímu. Každý díl je horší a horší. Hodně slabý seriál, na to že stál tolik peněz, nic moc.(3.1.2013)

• flukes

Jako parodie na Kurýra s Jasonem Stathamem na všední odpoledne na Nově to není špatné.(4.1.2013)

• janmatys

Nejenom, že je problém sledovat seriál v chronologickém pořadí, jelikož každá TV si vysílá jednotlivé epizody jak se jí zachce, ale střih a kamera jsem skutečným problémem tohoto počinu - kde jste si filmového Kurýra užívali (bojové akce, honičky), tam si toho seriálového vychutnávat určitě nebudete ... nemluvě o tom, že to kolikrát vypadá jak reklamana na Audi! Ne snad, že by se na to nedalo dívat, ale mohlo by to být jistě o mnoho lepší, kdyby se do toho vložil filmový tým z Cobra 11, když už na tom BRD spolupracuje. Chris Vance zvládá svoji roli dobře, ale tím to začíná a končí, a to je opravdu škoda, protože potenciál to má díky průvodní trilogii obrovský ... průměrných 50%(24.1.2013)

• RADX1

Na akční TV seriál k oddechu tak tak ujde. Kvalitu dle mého i dost shazuje kombinace laxní režie / scénáře. Chybí kreativita, především u detailů a to ve všech směrech, tj. chování, technické detaily, fyzika, logika...(13.1.2014)

• beaverkiller

Tak tohle je hodně špatnej vtip. Je tu strašně znát rukopis němčourů. Choreografie bojových scén je naprosto příšerné a do toho strašlivá práce kamery. Vance se snaží pohybovat jako Jason, ale moc mu to nejde. A co ten zvuk jeho A8? To snad nemyslej vážně...(7.2.2014)

• eXplorer

Kdybych měl na výběr mezi tímto seriálem a teleshoppingem - vybral bych si Horsta(6.4.2015)

Pro me přesně to,co jsem očekávala..oddechovka a akce.a kurýr je sympatak.jen to národní muzeum nemeli vydávat za Berlín! :-) za to jim strhavam jednu hvězdičku.... :-)(23.5.2015)

Zatím 4*. Proč : vtipné hlášky, docela dost akce a nápadité, pěkné kočky a auta. Kdo čeká "intelektuální message" nemá v hlavě něco v pořádku. Jedná se o AKČNÍ seriál. Mimochodem v něm hrají i čeští herci jako M. Vašut nebo Klára Issová. Zajímavé díly : poslední díl I. série a první díl druhé mi zatím přišli jako jedny z nejlepších. Celkem podle mě, neprávem nízké hodnocení.(24.5.2015)

• Halla

koniec a nejak nepodaril(12.6.2015)

• 3k7

No...je to takové....prvoplánovité. Pokud tomu dobře rozumím, je to v podstatě založeno na jednom AUDI S8 s panceřováním, pár akčníma scénama a doručování "zásilek" kurýra s černou kravatou, kdy se vždy něco podělá a nakonec to dopadne vždycky dobře... Pro puberťáka? Asi super. Pro kohokoliv staršího? Je to odpad!!!! Jenže jsem se nemohl shodnout, jestli tomu dát 2 hvězdy anebo odpad a nakonec tomu dám 2 hvězdy. Důvod, proč se na tom podílí to německo, předpokládám, že je to kvůli té audině a kvůli kaskadérům odněkud z Cobry 11. :-) Ty záběry vypadají totiž stejně trapně a okatě, jako vypadaly v dalších německých kriminálkách. Furt stejné na stejné brdo. Další co mě vadí je, že kdykoliv po jeho audině střílí, nikde ani šrámu...Panceřování v reálu vypadá jinak, v oknech mají zůstávat škrábliny a pavouky. V jednom dílu dokonce s audinou nacouval do auta na plyn, odhodil zapalovač (typická amerika), samozřejmě, že následoval výbuch. V dalším záběru byla audi naprosto neporušená. Copak si myslí, že mám IQ 65 z úst mi ukapávají sliny a z nosu teče hlen? Počítače pípající jak z Cobry 11, prostě já fakt nemám rád takové naivní výjevy, kterých je tu až příliš mnoho! Zaujala mě snaha hlavního hrdiny o galantnost a gentlemanství, ale to prostě nemůže zachránit celý seriál, nemá totiž jak. Humoru po skromnu, až žádný, humornost řadím na úroveň funebráka. (já vím, není to Akční komedie, ale akční krimi). Spousta zbytečných záběrů. Boje v seriálu jsou tak stupidně stříhané, že to řadím do TOTÁLNÍHO odpadu! Nic horšího jsem zatím neviděl. Proč všichni režiséři žijou v domnění, že Evropský a Americký divák má rád takové pseudoboje herců, kteří se umí možná tak akorát fackovat a stříháním zakrývají veškerou jejich neschopnost, místo toho, aby si najali pořádné herce, či kaskadéry. Je to přece krimi, zasloužilo by si to víc. Podívejte se na bojové scény kohokoliv, kdo bojovat umí. A není to o penězích, nepodléhejte této naivní iluzi, že by to nějak souviselo s penězi. Výpravnost není marná, proto to zaujme nejspíš puberťáky, kterým tímto seriálem defakto vnukne nutnost mít sportovní limuzínu a vozit zmalované blondýny, po kterých zpravidla chodí mafiáni. Vskutku geniální (ironie), opravdu... Dojemné scény, vrchol trapnosti. Víte co? Jsem z toho tak znechucen, že tomu dám jen jednu hvězdu. Dvě by byly fakt moc. Ten seriál je prostě vykrádačka všeho možného. Mrzí mě, že autoři nedokázali vytvořit něco nového. Když se jedná o tak "neohroženého" kurýra, který každým dílem vyvázne bez šrámu, proč kurýra degradovali na cvičenou opici bez humoru, nebo něčeho svérázného, co by tomu dodávalo ten důvod, proč se na to chcete dívat? Na každý seriál se díváte s nějakým úmyslem, něco Vás na něm zaujme, nebo je tam ten humor, nebo jsou tam ty akční scény, které opravdu chcete, nebo tam je nějaká neotřelá situace, zkrátka je tam NĚCO, nějaká hodnota, proč se na to máte důvod dívat pravidelně. Tady prostě vidíte pár dílů a nějak nemáte důvod pokračovat, není tam nic, co by Vás nutilo zkouknout další díl, strašně rychle se to okouká. Skoro mám pocit, že si takovej stupidní seriál zaplatila automobilka se 4 kruhy, jako nějaké lacinné PR, jenže někdo z vedení automobilky řekl: " no, tak nějakej film, prostě něco sežeňte, narvem tam nějaký blondýny, necháme tam naše audi v plný palbě a bude se tam střílet a havarovat jak v Cobře 11". Nefunguje to, Jedna hvězda je nakonec až příliš pochvalné gesto na něco, co mohlo i mít rozpočet, ale je evidentně vidět, že to vzniklo proto, aby to bylo, a ne proto, aby to bylo dobré, nebo něčím originální, prostě někdo chtěl mít seriál, ale nad zbytkem se absolutně nezamyslel, je to fakt strašná patlanina.(27.2.2016)

• tulen

Nic nez priblbla PR na Audi ...(14.3.2016)

• nudlis

První díl stačil. Trapnej scénář a ještě trapnější herecký výkony, to by ještě na jednu hvězdu šlo. Ale jak z autorádia zazněla znělka z Kobry 11, vypnul jsem to a ani si nepočkal jak to dopadne. Konec byl určitě stejně trapnej jako zbytek. HUMUS a ztráta času !!!(13.8.2016)

• d-nao

Prečo? Povedzte mi prečo? Zbytočné prenesenie akčnej mely na tv scénu. Bez energie, bez života a bez duše. Totálne nasilu.(25.8.2017)