Kurýr (TV seriál)

• Německo

Transporter - Die Serie

Kuriér

Akční / Krimi

Kanada / Francie / USA / Německo, 2012–2014, 19 h 2 min (Minutáž: 45–52 min)

Chris Vance, François Berléand, Delphine Chanéac, Andrea Osvárt, Andrew Martin-Smith, Eric Canuel, Rachel Skarsten, Joseph Kell, Julian Richings, Charly Hübner, Maria del Mar, Christopher Cordell, Lochlyn Munro, Uwe Ochsenknecht, Barry Flatman, Mike Dopud, Leela Savasta, Hannes Jaenicke, Christopher Jacot, Mark Ivanir, Chris Violette, Athena Karkanis, Jonathan Keltz, Chelsea Hobbs, Moon Dailly, Robert Maillet, David Atrakchi, Adam MacDonald, Jane McLean, Tattiawna Jones, Andrey Ivchenko, Daniel Fathers, Björn Thors, Elena Juatco, Alain Moussi, Katheryn Winnick, Eva Josefíková, Jade Chkif, Klára Issová, Andrew Bicknell, Alex Ozerov, Violante Placido, Lex Shrapnel, Farzana Dua Elahe, Kevin Jubinville, Ieva Lucs, Tom McKay, Kamel Laadaili, Marek Vašut, Miroslav Šimůnek, Kristína Svarinská, Andrew Hinkson, Michael Reventar, Sonia Laplante, Austin Macdonald, Demore Barnes, Josh Blacker, Brad Borbridge, Luc Florian, Silvia Šuvadová, Emily Coutts, Laura de Carteret, Jason Gosbee, Hocine Choutri, Christine Tizzard, Sarah Allen, Lisa Berry, Flannan Obé, Alisen Down, Stephan Dubeau, Lukas Penar, R.J. Parrish, William deVry, Eric Woolfe, James Binkley, Karl Collins, Richard Clarkin, Amrou Al-Kadhi, Markéta Tannerová Šebesťáková, Tara Yelland, Dhaffer L'Abidine, Miroslav Lhotka, Daniel Rchichev, Jonathan Whittaker, John MacDonald, Amir El-Masry, Joseph Long, Shane Daly, Anna Hardwick, Stewart Arnott, Jasmin Geljo, François-Eric Gendron, Jochen Hägele, Wes Williams, Colette Stevenson, Dylan Ramsey, Jessica Phillips, Brigitte Kingsley, Greg Bryk, Ennis Esmer, Ted Atherton, Jordan Hayes, Alex House, Marco Bonini, Thomas Michael, James McGowan, Richard Brake, Justin Svoboda, Affif Ben Badra, Tyler Hynes, Silas Carson, Robert Cavanah, Moussa Maaskri, Pavel Bezděk, Ivan G'Vera, Vlad Ivanov, Hana Doulová, Róbert Nižník, Mark Rendall, Antonia Thomas, Ashley Walters, Petra Špindlerová, Karel Dobrý, Aden Gillett, Andrej Polák, Jana Stryková, Ester Geislerová, Miroslav Hrabě, Jan Kuželka, Elyse Levesque, Zdeněk Maryška, Jim Codrington, Callum Keith Rennie, Mark Lutz, David Richmond-Peck, Linda Thorson, Tamara Hope, Maurice Dean Wint, Lily Gao, Alex Martin, Mike 'Nug' Nahrgang, Kelly Fanson, Brendan Beiser, Rob Archer, Christian Serritiello, J.P. Manoux

Komentáře uživatelů k TV seriálu (85)

• nudlis

První díl stačil. Trapnej scénář a ještě trapnější herecký výkony, to by ještě na jednu hvězdu šlo. Ale jak z autorádia zazněla znělka z Kobry 11, vypnul jsem to a ani si nepočkal jak to dopadne. Konec byl určitě stejně trapnej jako zbytek. HUMUS a ztráta času !!!(13.8.2016)

• Martin741

Kuryra uznavam len film. Taketo koniny idu mimo mna. 5 %(24.12.2013)

Takový běžný akční seriál, kopírující původní film. Proč se musí v poslední době skoro z každého filmu dělat seriál? 60%(6.4.2015)

1 serie upřímě nic moc... spíš nic než moc. Jako že nehodnotím představitele kurýra (jako že ten nejnovějiší Restart dle mého dopadne ještě hůř) problém není ani tak ze scénářem - charakters, nějaký příběh tam je... ale spíš s tím co Frank řeší. Tedy velmy podprůměrné záporáky, případy na které by v poho stačil nějaký běžný hiperaktivní policajt.... a v jednom kuse někoho zachraňuje. V podstatě tenhle seriál porušuje uplně všechna Frankova pravidla kterými se tak nějak přestává uplně řídit a z cihlou na plynu se řítí s célím scénářem rovnou do propásti. Nadruhou stranu 2 série to docela slušně nakopla... "trochu" (P.Vašut mě dost pobavil. :D) Jsem zvědavej jak to tentokrát dopadne. Čekám kulervoucí finále... i kdyby měl franke "znovu" zařvat! Kuly tomu že 3. série nejspíš už nebude... :) Jako že nekulervoucí závěr té 2... hovoří v přání pánů scénáristů opačným dojmem. :D(31.7.2015)

Chris Vance není Jason Statham ale nijak mi nevadil. Jsem na něho zvyknutý z Prison Break, své role se podle mého zhostil dobře. Převzal od Stathama všechny ty grimasy a způsoby. Časově nevím, kde bych seriál zařadil, patrně nikde. Na druhou stranu z filmového Kurýra dost věci zůstalo (dům, pravidla, inspektor,...). Uvidím, jak to bude působit jako celek. Každopádně úvodní díl měl spád a skvělou kočku. Jsem zvědav na další díl. /// edit: Všechny díly byly založeny na stejném principu. Rozvíjející zápletka mimo hlavní děj byla minimální. Vyvrcholení průměrné (zase ho museli zničit). Občas dějové chyby nebo nedokonalé bojové scény a především TV JOJ to pěkně zmršila svým přehazováním jednotlivých dílů. Kvalitou je to asi někde na pomezí 2-3*, zábavou nějaké 3-4*. Zaokrouhleně nahoru, jen díky tomu, že jsem to bral jako středeční oddychovku a Kurýr patří mezo oblíbené.. Hodně subjektivních 70%.. (hodnocení za 1. - 2. sérii - konec)(2.1.2013)

• Johnny.ARN

Prvá časť ponúkla všetko , čo sme mali možnosť vidieť vo filmovej sérií. Takže vlastne nepriniesla nič nové. Je však dobré, že serial si netýči svoju vlastnú cestu, ale pridržuje sa už zaužívaného. Nove prvky ako operátorka, mechanik sú vítané a dovolím si povedať, že vedľajšie postavy pribudnú. Chris Vance dobrý, aj biť sa vie ( ale nemá ani Stathamovú postavu ani ten úškrn v boji ) aj sympaťák. Frank Martin v jeho podaní dostal trochu iný rozmer, ale základ ostal. Som zvedavý, ako sa serial bude vyvíjať. Ale oplatí sa to pozerať, už len pre tie ženy a autá. Zatial 3 z 5(2.1.2013)

Zklamání hlavně z důvodu, že jsem čekal, že to bude mít něco společného s kurýrem ala Statham. To ale nemá. Je to oddechovka na kterou se klidně mrknu, když zrovna nic jiného nejede. Té akce tam není moc, herci do svých rolí mi vůbec nepasujou, Frank je sice borec, ale jen proto že to má ve scénáři, protože osoba Chrise Vance kurýra nedělá. Zas tak špatné to není. Chybí tomu originalita, vlastně to dost kopíruje šablony většiny seriálů.(20.4.2015)

• Autogram

Nepáčil sa mi ani film a toto je ešte o niečo horšie.(6.3.2013)

• m.a.t.o.

Veľmi predpokladateľné až hlúpe, ale to by mi ani tak nevadilo. Chris Vance hoc je to celkom charizmatický týpek sa nevie biť čo sa režisér a strihač snažia kamuflovať - to mi už vadí. Naháňačky sú tiež dosť slabé. Čo sa mi páčii je Frankovo Audi A8. Potešila a zároveň i prekvapila ma dosť výrazna miera erotiky oproti filmovej sérii, len ženy mohli vybrať krajšie :) 20 %(23.1.2013)

• 3 AM Code

Kobra 11 verze 2.0 zkrizena s nametem Transportera. Vypulirovana auta, vypulirovane slecny. Pusobi to jako promo video na nejaky blizici se autosalon. Akce desive nudna. Dropnuto po dvou dilech.(15.3.2013)

Nenáročná oddechovka, každý díl je na stejný brdo, ale akce je slušná. Holky a auta jsou pěkný. Pokud neočekáváte zázrak, přeci jen je to z Německa, tak si to i užijete. 55% PS: některé scény byly použity ve více dílech, takže honičky jsou si hodně podobný. Druhá série je o krapet lepší, několik dílů se točilo v ČR a vystupují tam čeští herci - Vašut, Issová... K Frankovi se přidají noví lidé, bohužel do jeho řad zasáhne smrt a ne jednou. A ten konec... Snad má Frank dobrý airbagy i když tady mu asi nepomůžou.(24.7.2013)

• baXter

Chvílemi je to tak špatné, že se až nahlas směju. Například mu týpek vyklopí skoro celej zásobník z UZIny do bočního okýnka z cca 3 metrů, kde to zanechá jen pár škrábanců. To jsem ochotný divácky přijmout, ale že o dva záběry je okýnko jako nové a naleštěné, to už prskám smíchy. A takových momentů je v 1 díle docela dost. Zatím jsem viděl jen dva díly, ohodnotím až po celé sérii, pokud ji někdy dokoukám.(20.10.2013)

• Warle

No viděl jsem první díl a asi mi to i stačilo. Zatím 40%, uvidíme, jak dál.(5.12.2013)

• iXtr3m3

Čistá konkurencia pre prvé série Kobry 11, rozumejte ma, že aj napriek veľkým ambíciám, totálne céčkové televízne. Kobra 11 ale mala aspoň nesmrteľného Semira, toto má Chrisa Vanca, ktorý je nemastný neslaný a nemá šancu utiahnuť takýto materiál. To už aj nový Kuriér je oproti tomuto fakt megadielo.(30.1.2018)

Cista,az chirurgicky presna prace,zadna prehnana psychologie nebo premrsteny humor,jednoducha narace,primocara jako slalom aut a pevna jako paka...prijemny prekvapeni(10.4.2015)

• Jayem

Aj napriek tomu že seriál je len veľmi drahá reklama na Audi, celkom dobre sa nato pozerá. Je to také zábavne béčko s krásnymi babami, autami a sem-tam sa vydarí aj nejaká tá akcia. Niekedy zas nie :) 50%.(5.5.2015)

• javaznenevim

Poté co dva filmy vytřískali z jedničky všechno co šlo, přichází jeden z nejhorších seriálů na motivy dost špatné filmové série. Zločin a komerční odpad.(6.7.2015)

• artas

Tak nie, znova ďalší nemecký seriál ktorý nedokázali profesionálne natočiť a že to mohol byť dobrý seriál.(9.1.2013)

• kenkaku

Kurýr nikdy nebyl žádný filmový skvost, ale Jason Statham a jeho kousky dodávaly filmům zábavnost. Seriál - krom toho že není z poloviny tak zábavný - je navíc příšerně odfláknutý. Lacinost z něj čiší ze všech koutů a to že je točený v ČR mu na kouzlu vůbec nepřidá. Auta s českými SPZ se mezi záběry mění na francouzské, auta se prohání okolo Poděbrad a děsně si hrají na Francii. Ne, mě nevadí to balamucení. Mě vadí, že se to ani nesnaží maskovat. Prostě chčijou divákovi na hlavu a ani se to nesnaží vydávat za déšť ;).(16.5.2015)

• Frantisek.Fu

5%(28.4.2018)

• Hapretor

Total shit přiživující se na Bessonově trademarku. Hrůza. Sprostá krádež a drzost.(1.6.2015)