Kurýr (TV seriál)

• Německo

Transporter - Die Serie

Kuriér

Akční / Krimi

Kanada / Francie / USA / Německo, 2012–2014, 19 h 2 min (Minutáž: 45–52 min)

Chris Vance, François Berléand, Delphine Chanéac, Andrea Osvárt, Andrew Martin-Smith, Eric Canuel, Rachel Skarsten, Joseph Kell, Julian Richings, Charly Hübner, Maria del Mar, Christopher Cordell, Lochlyn Munro, Uwe Ochsenknecht, Barry Flatman, Mike Dopud, Leela Savasta, Hannes Jaenicke, Christopher Jacot, Mark Ivanir, Chris Violette, Athena Karkanis, Jonathan Keltz, Chelsea Hobbs, Moon Dailly, Robert Maillet, David Atrakchi, Adam MacDonald, Jane McLean, Tattiawna Jones, Andrey Ivchenko, Daniel Fathers, Björn Thors, Elena Juatco, Alain Moussi, Katheryn Winnick, Eva Josefíková, Jade Chkif, Klára Issová, Andrew Bicknell, Alex Ozerov, Violante Placido, Lex Shrapnel, Farzana Dua Elahe, Kevin Jubinville, Ieva Lucs, Tom McKay, Kamel Laadaili, Marek Vašut, Miroslav Šimůnek, Kristína Svarinská, Andrew Hinkson, Michael Reventar, Sonia Laplante, Austin Macdonald, Demore Barnes, Josh Blacker, Brad Borbridge, Luc Florian, Silvia Šuvadová, Emily Coutts, Laura de Carteret, Jason Gosbee, Hocine Choutri, Christine Tizzard, Sarah Allen, Lisa Berry, Flannan Obé, Alisen Down, Stephan Dubeau, Lukas Penar, R.J. Parrish, William deVry, Eric Woolfe, James Binkley, Karl Collins, Richard Clarkin, Amrou Al-Kadhi, Markéta Tannerová Šebesťáková, Tara Yelland, Dhaffer L'Abidine, Miroslav Lhotka, Daniel Rchichev, Jonathan Whittaker, John MacDonald, Amir El-Masry, Joseph Long, Shane Daly, Anna Hardwick, Stewart Arnott, Jasmin Geljo, François-Eric Gendron, Jochen Hägele, Wes Williams, Colette Stevenson, Dylan Ramsey, Jessica Phillips, Brigitte Kingsley, Greg Bryk, Ennis Esmer, Ted Atherton, Jordan Hayes, Alex House, Marco Bonini, Thomas Michael, James McGowan, Richard Brake, Justin Svoboda, Affif Ben Badra, Tyler Hynes, Silas Carson, Robert Cavanah, Moussa Maaskri, Pavel Bezděk, Ivan G'Vera, Vlad Ivanov, Hana Doulová, Róbert Nižník, Mark Rendall, Antonia Thomas, Ashley Walters, Petra Špindlerová, Karel Dobrý, Aden Gillett, Andrej Polák, Jana Stryková, Ester Geislerová, Miroslav Hrabě, Jan Kuželka, Elyse Levesque, Zdeněk Maryška, Jim Codrington, Callum Keith Rennie, Mark Lutz, David Richmond-Peck, Linda Thorson, Tamara Hope, Maurice Dean Wint, Lily Gao, Alex Martin, Mike 'Nug' Nahrgang, Kelly Fanson, Brendan Beiser, Rob Archer

Komentáře uživatelů k TV seriálu (84)

• zodiak217

Nuda, nuda a opäť nuda. Čakal som podstatne viac, keďže réžie sa ujal Luc Besson. Absolútne necharizmaticke herecke obsadenie, staromodne sš prejavujuci dej, este aj Kobra 11 z roku 2000 mi prišla zaujímavejšia ako tento nový seriál. Príde mi to ako veľmi slabí odvar na skvelé filmu s Jasonom Stathanom. Akčné scény su taktiež robené v štýle, že človek si povie: "Toto som videl už v lepšom prevedení." Tak pôsobí aj tento seriál sucho a bez originalnejsieho nápadu niečím zaujať.(16.1.2013)

• bergeron

Frank Martin aka Chris Vance znie dobre, akcia ako tak sa dá, humoru tu moc niet, sceny s autíčkom sa dajú. Celé dokopy je to ale nudné, ale prihliadiac na erotiku, akciu, autá,a slečny na plátne, plus ten prizvuk fishermana z PrisonBreaku to vyplulo 41 percent, ale po 8časti to už zaačal byť des.(11.11.2013)

Zajímavý seriál, perfektní auta místy i akce.Ale hlavně představitel kurýra, který se mi zdá lepší v mnoha věcech než Statham.Jestli to srovnáváte s jinými žánry tak je jasné že vám to nebude sedět, ale jestli to můžu srovnat s kobrou 11 tak je tohle narozdíl od ní svěží. V záplavě trendů seriálů u kterých přemýšlíte ješte týden potom a modlíte se aby nezemřel váš hrdina zčistajasna, je to opravdu vítaná a žádaná změna.(27.12.2013)

Ano, není to uplně na 4 hvězdy, ale jednu přidávám "natruc" těm mindráčkům, co tu na tuto poměrně kvalitní žánrovou oddychovku zcela zbytečně flusaj.(25.2.2014)

• luke66z

hrozně mě to zklamalo filmy prostě hodily latku moc vysoko.(14.3.2014)

Je pravdou, že bez Stathama to není úplně ono, ale i tak je to perfektní akční podívaná. Občas jsem však nad tím přemýšlel, jaký by to bylo, kdyby tam hrál Statham, naštěstí tam ale vybrali dobrého herce, který oproti jiným nezávislým pokračováním ten děj nekazí. Příběhy jsou dobré a vlastně ta první série je takový 9-ti hodinový "Kurýr 4". Teď však koukám, že se tu chystá vysílání již natočené 2. série, tak se už celkem těším na pokračování. ----- Co k tomu dodat, snad jen to, že pokud máte rádi filmy Kurýr a nevadí vám si zvyknout na jiného herce, tak tento povedený seriál vřele doporučuji. I když to tu má pouhých 43% (na který jsem to zvedl já ☺ ), tak se nenechte odradit.(13.5.2015)

• clubland

Otrasné, nudné, umelé... A v kazdom odraze auta vidiet kameru, kamerovy zeriav, zvukara s mikrofonom... Naozaj "profesionalna" pracicka.(7.10.2015)

• Shanyo

Ak sa do akčného-krimi seriálu zamontujú Nemci, takmer vždy to zaváňa prúserom. A nezachránia to ani naše suprové Slovenské a České celebrity ....... skrátka: je to celé v riti.(3.2.2016)

• Carfait

Je to postavený hlavně na akčních scénách. Problém je, že ty scény jsou tak tragicky neuvěřitelný, až to bolí. Nesmyslně nerealistický a zabalený do dávky efektní namachrovanosti. Jak vždycky se otočí záběr na Vance, který točí volantem jak v žigulíku, chytám se za hlavu.(8.5.2016)

Po pár dílech 1. serie prozatím hodnocení za pět *, dost překvapení.. akce, tempo, pěkné ženy, solidní charakter... paráda__ jinak souhlas s komentářem od Ouwen.. za mě jste na csfd jen banda pokrytců, kteří vše jen kritizují___ 2. série výrazně slabší.. cliffhanger na konci byl pořádnej a samozřejmě bez pokračování.. slabé 4*(2.10.2016)

Skvělý spin-off. Chris Vance překvapivě kurýra zvládá ( ale Stathama nepřekoná ), akce z velké části dobrá ( až na polovinu druhé série ) a herecké výkony jsou taky skvělé. A úvodní intro první série mi připomíná Jamese Bonda a to je dobrá věc.(11.10.2016)

Je vidět, že se na seriálu nešetřilo. Na rozjezd dobrý díl na odreagování. Není to film ze Stathamem ale seriál.Uvidíme jak se bude vyvíjet další díl, doufám že k lepšímu. Každý díl je horší a horší. Hodně slabý seriál, na to že stál tolik peněz, nic moc.(3.1.2013)

• flukes

Jako parodie na Kurýra s Jasonem Stathamem na všední odpoledne na Nově to není špatné.(4.1.2013)

• janmatys

Nejenom, že je problém sledovat seriál v chronologickém pořadí, jelikož každá TV si vysílá jednotlivé epizody jak se jí zachce, ale střih a kamera jsem skutečným problémem tohoto počinu - kde jste si filmového Kurýra užívali (bojové akce, honičky), tam si toho seriálového vychutnávat určitě nebudete ... nemluvě o tom, že to kolikrát vypadá jak reklamana na Audi! Ne snad, že by se na to nedalo dívat, ale mohlo by to být jistě o mnoho lepší, kdyby se do toho vložil filmový tým z Cobra 11, když už na tom BRD spolupracuje. Chris Vance zvládá svoji roli dobře, ale tím to začíná a končí, a to je opravdu škoda, protože potenciál to má díky průvodní trilogii obrovský ... průměrných 50%(24.1.2013)

• RADX1

Na akční TV seriál k oddechu tak tak ujde. Kvalitu dle mého i dost shazuje kombinace laxní režie / scénáře. Chybí kreativita, především u detailů a to ve všech směrech, tj. chování, technické detaily, fyzika, logika...(13.1.2014)

• beaverkiller

Tak tohle je hodně špatnej vtip. Je tu strašně znát rukopis němčourů. Choreografie bojových scén je naprosto příšerné a do toho strašlivá práce kamery. Vance se snaží pohybovat jako Jason, ale moc mu to nejde. A co ten zvuk jeho A8? To snad nemyslej vážně...(7.2.2014)

• eXplorer

Kdybych měl na výběr mezi tímto seriálem a teleshoppingem - vybral bych si Horsta(6.4.2015)

Pro me přesně to,co jsem očekávala..oddechovka a akce.a kurýr je sympatak.jen to národní muzeum nemeli vydávat za Berlín! :-) za to jim strhavam jednu hvězdičku.... :-)(23.5.2015)

Zatím 4*. Proč : vtipné hlášky, docela dost akce a nápadité, pěkné kočky a auta. Kdo čeká "intelektuální message" nemá v hlavě něco v pořádku. Jedná se o AKČNÍ seriál. Mimochodem v něm hrají i čeští herci jako M. Vašut nebo Klára Issová. Zajímavé díly : poslední díl I. série a první díl druhé mi zatím přišli jako jedny z nejlepších. Celkem podle mě, neprávem nízké hodnocení.(24.5.2015)

• Halla

koniec a nejak nepodaril(12.6.2015)