Kurýr

• Francie Le Transporteur - la série (více)
Z natáčení  - Chris Vance, Adam MacDonald, Nathaniel Méchaly, Andy Mikita, Andrea Osvárt, Delphine Chanéac, Mike Dopud, Rachel Skarsten, Brad Turner, Hannes Jaenicke
Kanada / Francie / USA / Německo, (2012–2014), 19 h 2 min (Minutáž: 45–52 min)

Chris Vance, François Berléand, Delphine Chanéac, Andrea Osvárt, Andrew Martin-Smith, Eric Canuel, Rachel Skarsten, Joseph Kell, Julian Richings (více)

Série(2) / Epizody(24)

Frank Martin pracuje jako kurýr. Doručuje a nikdy se na nic neptá. Přijede na smluvené místo, vyzvedne zásilku, ať už je to věc nebo člověk, a bezpečně ji doručí, kam má. Zakládá si na pověsti profesionála... (TV Prima)

Ondr4H

Zajímavý seriál, perfektní auta místy i akce.Ale hlavně představitel kurýra, který se mi zdá lepší v mnoha věcech než Statham.Jestli to srovnáváte s jinými žánry tak je jasné že vám to nebude sedět, ale jestli to můžu srovnat s kobrou 11 tak je tohle narozdíl od ní svěží. V záplavě trendů seriálů u kterých přemýšlíte ješte týden potom a modlíte se aby nezemřel váš hrdina zčistajasna, je to opravdu vítaná a žádaná změna. ()

jdosek

Ano, není to uplně na 4 hvězdy, ale jednu přidávám "natruc" těm mindráčkům, co tu na tuto poměrně kvalitní žánrovou oddychovku zcela zbytečně flusaj. ()

Vlkodlak13

Je pravdou, že bez Stathama to není úplně ono, ale i tak je to perfektní akční podívaná. Občas jsem však nad tím přemýšlel, jaký by to bylo, kdyby tam hrál Statham, naštěstí tam ale vybrali dobrého herce, který oproti jiným nezávislým pokračováním ten děj nekazí. Příběhy jsou dobré a vlastně ta první série je takový 9-ti hodinový "Kurýr 4". Teď však koukám, že se tu chystá vysílání již natočené 2. série, tak se už celkem těším na pokračování. ----- Co k tomu dodat, snad jen to, že pokud máte rádi filmy Kurýr a nevadí vám si zvyknout na jiného herce, tak tento povedený seriál vřele doporučuji. I když to tu má pouhých 43% (na který jsem to zvedl já ☺ ), tak se nenechte odradit. ()

3k7

No...je to takové....prvoplánovité. Pokud tomu dobře rozumím, je to v podstatě založeno na jednom AUDI S8 s panceřováním, pár akčníma scénama a doručování "zásilek" kurýra s černou kravatou, kdy se vždy něco podělá a nakonec to dopadne vždycky dobře... Pro puberťáka? Asi super. Pro kohokoliv staršího? Je to odpad!!!! Jenže jsem se nemohl shodnout, jestli tomu dát 2 hvězdy anebo odpad a nakonec tomu dám 2 hvězdy. Důvod, proč se na tom podílí to německo, předpokládám, že je to kvůli té audině a kvůli kaskadérům odněkud z Cobry 11. :-) Ty záběry vypadají totiž stejně trapně a okatě, jako vypadaly v dalších německých kriminálkách. Furt stejné na stejné brdo. Další co mě vadí je, že kdykoliv po jeho audině střílí, nikde ani šrámu...Panceřování v reálu vypadá jinak, v oknech mají zůstávat škrábliny a pavouky. V jednom dílu dokonce s audinou nacouval do auta na plyn, odhodil zapalovač (typická amerika), samozřejmě, že následoval výbuch. V dalším záběru byla audi naprosto neporušená. Copak si myslí, že mám IQ 65 z úst mi ukapávají sliny a z nosu teče hlen? Počítače pípající jak z Cobry 11, prostě já fakt nemám rád takové naivní výjevy, kterých je tu až příliš mnoho! Zaujala mě snaha hlavního hrdiny o galantnost a gentlemanství, ale to prostě nemůže zachránit celý seriál, nemá totiž jak. Humoru po skromnu, až žádný, humornost řadím na úroveň funebráka. (já vím, není to Akční komedie, ale akční krimi). Spousta zbytečných záběrů. Boje v seriálu jsou tak stupidně stříhané, že to řadím do TOTÁLNÍHO odpadu! Nic horšího jsem zatím neviděl. Proč všichni režiséři žijou v domnění, že Evropský a Americký divák má rád takové pseudoboje herců, kteří se umí možná tak akorát fackovat a stříháním zakrývají veškerou jejich neschopnost, místo toho, aby si najali pořádné herce, či kaskadéry. Je to přece krimi, zasloužilo by si to víc. Podívejte se na bojové scény kohokoliv, kdo bojovat umí. A není to o penězích, nepodléhejte této naivní iluzi, že by to nějak souviselo s penězi. Výpravnost není marná, proto to zaujme nejspíš puberťáky, kterým tímto seriálem defakto vnukne nutnost mít sportovní limuzínu a vozit zmalované blondýny, po kterých zpravidla chodí mafiáni. Vskutku geniální (ironie), opravdu... Dojemné scény, vrchol trapnosti. Víte co? Jsem z toho tak znechucen, že tomu dám jen jednu hvězdu. Dvě by byly fakt moc. Ten seriál je prostě vykrádačka všeho možného. Mrzí mě, že autoři nedokázali vytvořit něco nového. Když se jedná o tak "neohroženého" kurýra, který každým dílem vyvázne bez šrámu, proč kurýra degradovali na cvičenou opici bez humoru, nebo něčeho svérázného, co by tomu dodávalo ten důvod, proč se na to chcete dívat? Na každý seriál se díváte s nějakým úmyslem, něco Vás na něm zaujme, nebo je tam ten humor, nebo jsou tam ty akční scény, které opravdu chcete, nebo tam je nějaká neotřelá situace, zkrátka je tam NĚCO, nějaká hodnota, proč se na to máte důvod dívat pravidelně. Tady prostě vidíte pár dílů a nějak nemáte důvod pokračovat, není tam nic, co by Vás nutilo zkouknout další díl, strašně rychle se to okouká. Skoro mám pocit, že si takovej stupidní seriál zaplatila automobilka se 4 kruhy, jako nějaké lacinné PR, jenže někdo z vedení automobilky řekl: " no, tak nějakej film, prostě něco sežeňte, narvem tam nějaký blondýny, necháme tam naše audi v plný palbě a bude se tam střílet a havarovat jak v Cobře 11". Nefunguje to, Jedna hvězda je nakonec až příliš pochvalné gesto na něco, co mohlo i mít rozpočet, ale je evidentně vidět, že to vzniklo proto, aby to bylo, a ne proto, aby to bylo dobré, nebo něčím originální, prostě někdo chtěl mít seriál, ale nad zbytkem se absolutně nezamyslel, je to fakt strašná patlanina. () (méně) (více)

Carfait

Je to postavený hlavně na akčních scénách. Problém je, že ty scény jsou tak tragicky neuvěřitelný, až to bolí. Nesmyslně nerealistický a zabalený do dávky efektní namachrovanosti. Jak vždycky se otočí záběr na Vance, který točí volantem jak v žigulíku, chytám se za hlavu. ()

nudlis odpad!

První díl stačil. Trapnej scénář a ještě trapnější herecký výkony, to by ještě na jednu hvězdu šlo. Ale jak z autorádia zazněla znělka z Kobry 11, vypnul jsem to a ani si nepočkal jak to dopadne. Konec byl určitě stejně trapnej jako zbytek. HUMUS a ztráta času !!! ()

DannyBurino

Skvělý spin-off. Chris Vance překvapivě kurýra zvládá ( ale Stathama nepřekoná ), akce z velké části dobrá ( až na polovinu druhé série ) a herecké výkony jsou taky skvělé. A úvodní intro první série mi připomíná Jamese Bonda a to je dobrá věc. ()

kellys2

Je vidět, že se na seriálu nešetřilo. Na rozjezd dobrý díl na odreagování. Není to film ze Stathamem ale seriál.Uvidíme jak se bude vyvíjet další díl, doufám že k lepšímu. Každý díl je horší a horší. Hodně slabý seriál, na to že stál tolik peněz, nic moc. ()

janmatys

Nejenom, že je problém sledovat seriál v chronologickém pořadí, jelikož každá TV si vysílá jednotlivé epizody jak se jí zachce, ale střih a kamera jsem skutečným problémem tohoto počinu - kde jste si filmového Kurýra užívali (bojové akce, honičky), tam si toho seriálového vychutnávat určitě nebudete ... nemluvě o tom, že to kolikrát vypadá jak reklamana na Audi! Ne snad, že by se na to nedalo dívat, ale mohlo by to být jistě o mnoho lepší, kdyby se do toho vložil filmový tým z Cobra 11, když už na tom BRD spolupracuje. Chris Vance zvládá svoji roli dobře, ale tím to začíná a končí, a to je opravdu škoda, protože potenciál to má díky průvodní trilogii obrovský ... průměrných 50% ()

RADX1

Na akční TV seriál k oddechu tak tak ujde. Kvalitu dle mého i dost shazuje kombinace laxní režie / scénáře. Chybí kreativita, především u detailů a to ve všech směrech, tj. chování, technické detaily, fyzika, logika... ()

beaverkiller odpad!

Tak tohle je hodně špatnej vtip. Je tu strašně znát rukopis němčourů. Choreografie bojových scén je naprosto příšerné a do toho strašlivá práce kamery. Vance se snaží pohybovat jako Jason, ale moc mu to nejde. A co ten zvuk jeho A8? To snad nemyslej vážně... ()

pupidup

Pro me přesně to,co jsem očekávala..oddechovka a akce.a kurýr je sympatak.jen to národní muzeum nemeli vydávat za Berlín! :-) za to jim strhavam jednu hvězdičku.... :-) ()

Gnukleus

Zatím 4*. Proč : vtipné hlášky, docela dost akce a nápadité, pěkné kočky a auta. Kdo čeká "intelektuální message" nemá v hlavě něco v pořádku. Jedná se o AKČNÍ seriál. Mimochodem v něm hrají i čeští herci jako M. Vašut nebo Klára Issová. Zajímavé díly : poslední díl I. série a první díl druhé mi zatím přišli jako jedny z nejlepších. Celkem podle mě, neprávem nízké hodnocení. ()

clubland odpad!

Otrasné, nudné, umelé... A v kazdom odraze auta vidiet kameru, kamerovy zeriav, zvukara s mikrofonom... Naozaj "profesionalna" pracicka. ()

Shanyo

Ak sa do akčného-krimi seriálu zamontujú Nemci, takmer vždy to zaváňa prúserom. A nezachránia to ani naše suprové Slovenské a České celebrity ....... skrátka: je to celé v riti. ()

d-nao odpad!

Prečo? Povedzte mi prečo? Zbytočné prenesenie akčnej mely na tv scénu. Bez energie, bez života a bez duše. Totálne nasilu. ()

jmennno

Seriál boužel působí béčkové. Sleduji jen proto, že kurýr je Chris Vance. Hodně slabá kamera a kolikrát prazvláštně zvolený střih, jsou hlavní důvody, proč je to ve finále, tak špatný seriál. I když je pravda, že s druhou-finálovou řadou, přijde mírné zvednutí kvality. Na nedělní večer s popcornem ideál. ()