Kurýr

• Francie Le Transporteur - la série (více)
Z natáčení  - Chris Vance, Adam MacDonald, Nathaniel Méchaly, Andy Mikita, Andrea Osvárt, Delphine Chanéac, Mike Dopud, Rachel Skarsten, Brad Turner, Hannes Jaenicke
Kanada / Francie / USA / Německo, (2012–2014), 19 h 2 min (Minutáž: 45–52 min)

Chris Vance, François Berléand, Delphine Chanéac, Andrea Osvárt, Andrew Martin-Smith, Eric Canuel, Rachel Skarsten, Joseph Kell, Julian Richings (více)

Série(2) / Epizody(24)

Frank Martin pracuje jako kurýr. Doručuje a nikdy se na nic neptá. Přijede na smluvené místo, vyzvedne zásilku, ať už je to věc nebo člověk, a bezpečně ji doručí, kam má. Zakládá si na pověsti profesionála... (TV Prima)

Mamlas

Film o muži, který po většinu první série prožívá setrvalou euforii a vzrušení při řízení vozidla Audi. Celé mi to vlastně připadalo jako reklama na Audi doplněná nějakými pofiderními příběhy velmi nízké úrovně. Ten muž, po vzoru Kobra 11, šíleně jezdí, šíleně se mlátí, šíleně střílí, všechny pobije, všem ujede, vždycky vyhraje. Je to hodně úsměvné, ačkoli tvůrci to mysleli krutopřísně vážně. Příběhy jsou prostinké, děj monotónní (bitka, honička, bitka, střílečka furt dokola a se stejným výsledkem), scénář často pobaví svou hloupostí, účastníci se chovají převážně jako pitomci. Druhá série je unylejší, ještě více vycucaná z prstu a méně zajímavá. Příběhy už bývají častěji na hraně a pod hranou odpadu. (12%) ()

borec999

Parazitické vysávanie značky a projekt, u ktorého zrejme všetci zúčastnení vopred vedeli, že nebude fungovať no aj tak do neho šli. Chýba tomu Jason Statham alebo teda lepší a charzmatickejší hlavný hrdina, viac akcie a aj scenár Luca Bessona. No aj tak sú Odpady hodnotiacich celkom mimo, existuje omnoho horších seriálov. Toto je len rutina natočená bez záujmu a invencie. 30% ()

MoiJe

Do s01e02. Nepokračujem. Inak, brutal jak v akoby klasicky nemeckom seriály všetci francúzskym prízvukom šušlú anglicky. // Pilot: Des. Umelý úvodný dialóg. Naháňačka po rovnej úzkej ulici. Prestrihy na točenie volantom, mačku na okne a odlesky na dverách auta. ´Hláška´ o jednom z pravidiel. Frackovitá mladá žena. Prsia. Zadok. Neustále sa meniaci makeup tam a späť. Jedna z dvoch bitiek stojacich aspoň za zmienku. Prsia a ďalšia verzia makeupu. Dekódovanie programu a ďalších 5 úkonov pomocou ladného a pomalého zmačkutia dvoch kláves... a tak ďalej. Scenár, réžia, strih a ešte aj hudba iritujúce. Šancu e2 dám len kvôli Vancovi, ktorý sa mi inde páčil. ()

Ondr4H

Zajímavý seriál, perfektní auta místy i akce.Ale hlavně představitel kurýra, který se mi zdá lepší v mnoha věcech než Statham.Jestli to srovnáváte s jinými žánry tak je jasné že vám to nebude sedět, ale jestli to můžu srovnat s kobrou 11 tak je tohle narozdíl od ní svěží. V záplavě trendů seriálů u kterých přemýšlíte ješte týden potom a modlíte se aby nezemřel váš hrdina zčistajasna, je to opravdu vítaná a žádaná změna. ()

blondboss

Nepodarená séria už tak nie veľmi podarenej série. Chris Vane v úlohe Jasona Stathama bol snáď len zlý vtip, akčné scény na úrovni škôlkarov, ktorý sa naháňajú po ihrisku a to nehovorím o inteligentnosti dialógov. Načo tento seriál vznikol, to fakt neviem, ale aspoň potešil peknými autami a sem-tam aj s nejakým napätím. Na celkový úspech je to ale veľmi málo a toľko klišé na jednom mieste som ešte hádam ani nevidel. Strašné. 35 % ()

• V štvorkolesových hlavných úlohách sú obsadené prevažne nemecké značky ako Audi, Mercedes, BMW a pod. (Kefas21)
  • Hned ve 3. dílu 1. série "Generálova dcera" se filmaři dopustili záměny aut. Kurýr (Chris Vance) má ochránit dceru bývalého amerického generála. Ta nastoupí a jede ve starším taxíku, mercedes model E, aby u hotelu, ve kterém se má sejít s otcovou pobočnicí, vystoupila s novějšího modelu E. (Paity)
  • Plánovaný rozpočet na jednu epizodu byl 4 000 000 amerických dolarů, prvních 12 epizod pak bylo natočeno za 43 milionů. (BanditaX)