poster

Sněhulák

 • USA

  The Snowman

 • Velká Británie

  The Snowman

 • Švédsko

  Snömannen

 • Slovensko

  Snehuliak

 • Austrálie

  The Snowman

 • Irsko

  The Snowman

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní / Horor

USA / Velká Británie / Švédsko, 2017

Diskuze k filmu (408)

<< novější 20 19 18 17 15 11 6 1
  • 23.9.2017  14:34
  Darkray
  (hodnocení, komentáře)

  SPOILER SPOILER SPOILER SPOILERSPOILER SPOILER SPOILER SPOILERSPOILER SPOILER SPOILER SPOILERSPOILER SPOILER SPOILER SPOILERSPOILER SPOILER SPOILER SPOILERSPOILER SPOILER SPOILER SPOILERSPOILER SPOILER SPOILER SPOILERSPOILER SPOILER SPOILER SPOILERSPOILER SPOILER SPOILER SPOILERSPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILERSPOILER

  Val Kilmer bude určitě hrát Mathiase. Jelikož Arcy hraje Filipa Beckera. A scéna s hořením chaty v knize určitě není. Doufám tedy že to bude náhrada za nereálné finále z knížky, protože jinak je knížka geniální. SPOILER Vážně někdo pochopil jak mohl vrah postavit sněhuláka v domě a ještě k tomu v patře a posadit na něj osobu? Za 1. by ten sněhulák musel být sakra velkej za 2. kdyby byl sakra velkej jak ho sakra mohl postavit? Stavěl Nesbo někdy sněhuláka? Dovalit základní kouli do patra by vrah nemohl zvládnout,  Za 3. I kdyby, tak by mu ten sněhulák meztím co by ho stavěl poroztával a základní koule by byla v háji. (teď si nejsem jistý, jestli bylo v domě zapnuté topení) Stejně to nemohl dokázat.

  A chtělo by to zde na čsfd vymyslet na spoilery něco podobného jak mají na MZ.

  • 22.9.2017  09:42
  vito_corle
  (hodnocení, komentáře)

  já už se na to hodně těším a hlavně sem zvědavej kolik scén přidali navíc proti knize takže uvidíme jak moc se to bude proti knížce lišit 

  • 20.9.2017  15:33
  Yoshitsune
  (hodnocení, komentáře)

  to je Trevor, kterého všichni známe a taky se ho bojíme :)) 

  • 20.9.2017  15:29
  Seniad
  (hodnocení, komentáře)

  Psychor: Jako zdejší expertně trapný potrat, máš samozřejmě pravdu, sice bys měl vytáhnout to pérko z umělé dinosauří vagíny, načechrat ty pubické chloupky nad to vykulenou držkou, a začít žít, tady ta sebe chvála je jen zdrojem proč se ti vždy všichni smály, a nikdo tě nemá rád, samozřejmě že tobě je to jedno, ostřílený sexpert hovnorroví, máš vždy chybu, a nikoho to nezajímá, doufám že jsem ti pomoH, a zlepšil tvůj zbytečný život. Na oplátku budu rád když už tvé yntelektuální zvratky nebudu muset přeskakovat. 

  • 20.9.2017  07:36
  L_O_U_S
  (hodnocení, komentáře)

  DaViD´82, Psychor: Představuje se tak sám, takže je pro to dost dobrý předpoklad.

  Hned v prvním díle (Netopýr) je řečeno, jak se to jméno čte. Pravda, je to bohužel řečeno jen jednou.

  • 20.9.2017  00:59
  DaViD´82
  (hodnocení, komentáře)

  Psychor: Myslíš žádným jiným způsobem než prostým (pře)čtením psaného textu?

  • 19.9.2017  23:44
  Psychor
  (hodnocení, komentáře)

  DaViD´82: Z knižní předlohy především nelze případnou netradiční výslovnost jména žádným způsobem odvodit, takže bych jako znamenitý jazykovědec setrval u klasického "houl". Všechny ostatní podoby je nutno považovat za lingvistické fanfikce.

  na příspěvěk reagoval DaViD´82 , L_O_U_S , Seniad
  • 19.9.2017  23:32
  DaViD´82
  (hodnocení, komentáře)

  L_O_U_S: A jak to víš? Zazní to tam jednou, vůbec neznáme souvislost; třeba jí jen říká, jak mu často mylně říkají ,-) Ostatně na to nejednou narazili i v předlohách. 

  na příspěvěk reagoval Psychor , L_O_U_S
  • 19.9.2017  22:54
  L_O_U_S
  (hodnocení, komentáře)

  vito_corle: Čtou to houl, má být hůle. Mrzí mě, že si s takovými věcmi nedají práci. I za cenu toho, že to 95 % anglofonního světa čte houl.

  na příspěvěk reagoval DaViD´82
  • 19.9.2017  22:53

  Uživatel L_O_U_S smazal svůj příspěvek.

  • 19.9.2017  22:46
  vito_corle
  (hodnocení, komentáře)

  L_O_U_S: a jaká byla ta výslovnost Harryho příjmení 

  na příspěvěk reagoval L_O_U_S , L_O_U_S
  • 19.9.2017  20:25
  L_O_U_S
  (hodnocení, komentáře)

  Dneska jsem poprvé viděl ten druhý trailer, když jsem ho překládal. Bude to asi hodně vzdálené knize, některé prvky vypadají převzaté z Levharta. A docela mě naštvali výslovností Harryho příjmení. Asi na to kvůli tomu nepůjdu. :-)

  na příspěvěk reagoval vito_corle
  • 19.9.2017  12:16
  DaViD´82
  (hodnocení, komentáře)

  viktorka181: Já mám raději tu přessněhuláčí éru. V ní pak Přízrak (právě proto, že se v mnohém vrací k přízemnímu stylu Červenky či Spasitele) a Policii, která tu naprostou přepálenost dokázala aspoň působivě zaobalit do osudového hávu. Žízeň je příliš ve stylu Sněhuláka/Levharta, aby obstála sama o sobě. Tuplem pak, když přichází po "konci" série a navrací se k ní, aniž by se někam posunula.

  • 19.9.2017  11:34
  viktorka181
  (hodnocení, komentáře)

  Ramirez85: Olega s Ráchel taky moc nemusím. Ale tak ono to bude i tím, že jejich postavy nejsou zas tak propracovaný. U Ráchel je vlastně pořádně popisovaná jenom potřeba chránit Olega, kterou jako máma chápu (a proto bych si Harryho na jejím místě nikdy nevzala, i kdybych byla zamilovaná sebevíc:))... Mně se nejvíc nelíbil ten díl, co končil někde na tý sopce v Africe. Levhart? Už mi to nějak všechno splývá... Ale Přízrak a Policie se mi taky líbily trochu míň... Na Žízeň jsem zvědavá.. No a Lovce hlav jsem nečetla. Tam jsem viděla jenom film a to byla prča!:).. Syn byl fajn, ale taky jsem tak nějak cca. od půlky tušila, jak to dopadne:))

  na příspěvěk reagoval DaViD´82
  • 18.9.2017  19:47
  Ramirez85
  (hodnocení, komentáře)

  viktorka181: Přízrak a Policie se mi už moc nelíbily, říkal jsem si, že už Nesbomu začíná docházet dech (navíc postavy Olega a Ráchel mi jsou vyloženě nesympatický), ale Žízeň mě zas bavila velmi, takže za sebe určitě doporučuju.

  Ale stejně mě od Nesboho baví nejvíc romány, kde nevystupuje HH- Lovci hlav a hlavně Syn :-)

  na příspěvěk reagoval viktorka181
  • 18.9.2017  15:16
  DaViD´82
  (hodnocení, komentáře)

  L_O_U_S: To máš těžké; dám ti hypotetický  příklad. Pokud vyšetřovatel chodí v rámci vyšetřování k lidem do bytu a v jednom z nich autor při popisu zmíní, že si při vyzouvání detektiv všiml odhrnutého koberce, tak víš, že to bude hrát roli. Jak to zamaskuješ? Buďto tak, že budeš při každé návštěvě jakéhokoli bytu popisovat vyzouvání a předsíně lidí. Jenže zase pokud popisuješ předsíně a nic jiného, tak sice možná schováš tu předsíň, o kterou ti jde, ale dáš čtenářovi nápovědu v tom, že ví že něco z toho bude hrát roli a pak jsi jen krok od toho, aby si uvědomil co. Speciálně pak, pokud jde o sérii a v předchozích dílech nikdy soustředění na popisy předsíní roli nehrálo a najednou tu je při každé návštěvě. Čili můžeš zajít ještě o krok dál a krom předsíně popisovat všechny pokoje. Jenže pak se zase utopíš v množství nedůležitého balastu. Cest kolem toho je habaděj, ostatně Nesbo zkoušel snad všechny, ale on to prostě neumí zaonačit čili je to u něj šíleně lehké odhalit; ne si tipnout, ne uhádnout, ale skutečně „vyřešit". Naštěstí jeho tvorba na těch odhaleních nestojí a až si říkám, zda by neudělal lépe a prostě byl pachatel znám od počátku (nebo aspoň tak, jak to dělal přes Sněhulákem či v Přízraku).

   

  Začínal jsem kdysi v angličtině Sněhulákem (ještě než to u nás Kniha Zlín začala vydávat), nic jsem o tom nevěděl nad rámec „humbuku", že krom Larssona je právě Nesbo tím, koho ze severského noiru číst. Přesto hned v první kapitole po prologu je čtenářovi v ksichtu vymáchán motiv (SPOILER ke Sněhulákovi: Ten popis dokumentu v televizi o jednom velmi specifickém chování zvířat) čili hned z počátku víš motiv čili si k němu dosadit jeho nositele je pak jednoduché jak facka, jakmile se objeví na scéně. Ostatně to on Nesbo dělá rád, že motiv „jakože na něčem jiném a zdánlivě nesouvisejícím" rád uvede ještě před objevením pachatele jako takového. Zkouší to sice někdy utopit v množství stop a podezřelých (Levhart), překombinovanosti (Žízeň) apod., ale nedaří se mu to. Stejně je to záhy jasné. Pokud tedy u toho přemýšlíš; a není samozřejmě na škodu to číst „s vypnutým mozkem", věřím že pak si to lze užít ještě více, ale já to prostě u žánrové literatury neumím. A někdy mě to vlastně i dost mrzí.

  • 18.9.2017  15:15

  Uživatel DaViD´82 smazal svůj příspěvek.

  • 18.9.2017  14:44
  viktorka181
  (hodnocení, komentáře)

  L_O_U_S: "Odhadla" - rozuměj "odhalila" na základě dostupných informací (které samozřejmě vyšetřovatel zpočátku neměl:))

  • 18.9.2017  13:33
  DaViD´82
  (hodnocení, komentáře)

  L_O_U_S: Ani jedno; věděli.

  • 18.9.2017  12:29
  L_O_U_S
  (hodnocení, komentáře)

  Všem, kteří "uhádli vraha na začátku" - jste si jisti, že rozlišujete mezi "správně jsem si tipnul" a "uhádl jsem"?

  • 18.9.2017  12:11
  viktorka181
  (hodnocení, komentáře)

  DaViD´82: Tak čtu to hlavně kvůli postavám. Pak taky kvůli atmosféře a popisům Oslo a Norska jako takovýho, páč jsem norofil. A hlavně proto, že se mi líbí, jak Nesbo píše. Nebo jak je to přeložený, těžko říct, čím je to víc. Příběhy jsou samozřejmě přestřelený, některý ty akční scény vyloženě přitažený za vlasy a u posledních knížek už jsem vraha odhadla téměř vždy (s tím mám ale problém u většiny autorů - asi už jsem toho z tohodle žánru přečetla prostě moc). Pořád mi ale přijde, že se ty postavy chovají tak nějak konzistentně a pochopitelně. Třeba u Kepplera nebo Miniera mi demence některých postav a nelogičnost některých scén vyloženě leze na nervy... No a v neposlední řadě mi, alespoň z toho mála, co jsem o něm četla, připadá sám Nesbo jako strašně zajímavej člověk. S jeho vzděláním, minulostí (v Norsku) slavnýho fotbalisty, hudebníka... Neskutečně chytrej a nadanej týpek, kterej si přitom zas až tak na nic nehraje. Mám pocit, že bychom si hodně rozuměli, kdybych měla tu možnost ho poznat (ne že bych teda já byla nějak nadaná:)))   

  na příspěvěk reagoval Ramirez85
  • 18.9.2017  11:24
  DaViD´82
  (hodnocení, komentáře)

  viktorka181: Pokud to nečteš kvůli zápletce, ale postavám, tak ano. Jinak spíše ne https://www.goodreads.com/review/show/2001465761?book_show_action=false&from_review_page=1

  na příspěvěk reagoval viktorka181
  • 18.9.2017  11:00
  viktorka181
  (hodnocení, komentáře)

  DaViD´82: Jéé, tak to jsem docela ráda, protože jsem se na tu knížku celkem těšila. Díky za dobrou zprávu:)) ... Takže má cenu jí pořád číst? Nebo teda podle toho, jak to píšeš možná spíš nemá, co?:)) Když já Harryho stejně pořád miluju, i když Nesba už mám prokouknutýho:)

  na příspěvěk reagoval DaViD´82
  • 18.9.2017  10:18
  DaViD´82
  (hodnocení, komentáře)

  viktorka181: Můžeš být v klidu, přišla bys na to přesně v momentě, kdy se ta postava v ději objeví. Což je hned na začátku... ,-) Navíc tam je více psychologů.

  na příspěvěk reagoval viktorka181
  • 17.9.2017  19:34
  viktorka181
  (hodnocení, komentáře)

  L_O_U_S: Sem si říkala, ze si to přečtu, pac jsem všechny Holeovky četla, tak ze ti to jako zkontroluju... A pak mi doslo, ze Žízeň jsem ještě necetla. Ja jsem fakt úplně blbá :)) A teď i trošku nasrana:))

  na příspěvěk reagoval DaViD´82
  • 17.9.2017  19:29
  viktorka181
  (hodnocení, komentáře)

  Fido: Tak vlastně proč ne, no... Nač vybírat mladyho pěknýho, kdyz jde naličit starej vypelichanej. A možná to vyjde i levnejc:))

  • 17.9.2017  18:29
  L_O_U_S
  (hodnocení, komentáře)

  vito_corle: Spolier:

  Chtěl jsi, tak to tu máš:

  Netopýr: Toowoomba (či jak se to píše).

  Švábi: Ten chlap, co Harrymu pouští zfalšované záznamy.

  Červenka: Ráchelin otec.

  Nemesis: dobře naaranžovaná sebevražda.

  Pentagram: Ten umělec, co si strká prsty do zadku.

  Spasitel: Jeden z bratrů, který na "sebe" pošle vraha.

  Levhart: Tony.

  Přízrak: Oleg.

  Policie: Harryho kolega z fakulty.

  Žízeň: psycholog.

  Ono začíná být dost ohrané, jak je v posledních pár dílech vrahem vždycky někdo z Harryho přátel, kolegů nebo rodiny.

  Což mi připomnělo, že by bylo fajn vytvořit infografiku, která by uváděla, kdo je v jednotlivých knihách vrahem, jaký je zrovna vztah s Rachel, které postavy se vyskytují a které umřou, kolik je obětí, jestli je Harry střízlivý a tak dál.

  na příspěvěk reagoval viktorka181
  • 17.9.2017  16:35
  vito_corle
  (hodnocení, komentáře)

  hele něco bych potřeboval kromě snběhuláka toho neprozrazujte ale kdo je ve všech holovkách vrahem prosím já sem četl jen sněhuláka a Policie ale to už je hodně dávno ale u ostatních nevím protože jsme všechny nečetl jeslti by to někdo nemohl říct díky moc 

  na příspěvěk reagoval L_O_U_S
<< novější 20 19 18 17 15 11 6 1
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace