Nastražte uši (festivalový název)

Prick Up Your Ears

• slovenský

Prick Up Your Ears

(festivalový název)

Drama / Životopisný

Velká Británie, 1987, 111 min

Vypadalo to na zajímavý film. S tím, že to bylo natočené podle skutečných událostí. Jenže mi trošku vadilo, že John "Joe" byl vlastně docela sympatický a určitě hodně "cool", i když skutečnost byla taková, že to byl zvrhlý egoista. Jinak film byl decentně natočený, co mé rozmazlené oko ocení, Alfred Molina byl skvěle zoufalý a o Gary Oldman tak dobrý, že si to ani role nezasloužila!(28.9.2012)

Musím uznat, že je to opravdu zajímavě natočené. A herecké výkony... Gary Oldman se do role homosexuála vžil stoprocentně přesvědčivě a nevím, zda mám věřit jeho třem manželstvím :) To, že svůj part odehraje přesvědčivě ale nebylo žádným překvapením. Kdo však dokázal zaujmout a strhnout byl žárlivý Alfred Molina, který svoji hysteričností vše dovede do konce. Proč jsem teda dal čtyři ? Viděl jsem to ve španělském znění bez titulků. A kdo neumí španělsky, asi si to dokáže představit (rozumněl jsem Si a Gracias), což dojem z filmu poněkud...scvrkne. Nepomohlo mi ani NASTRAŽIT UŠI.(12.1.2005)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $1,654,743Tržby Celosvetovo $-(30.1.2010)

• Houdini

Zlatá Palma - výběr(23.1.2006)

zajímavý vhled do konzervativní Anglie 70-tých let a tehdejšího gay života včetně hezké psychologické studie vztahu obou partnerů v umělecké branži. Kvůli rozdílným povahám hlavních protagonistů vidíme jak vše nenávratně spěje k tragédii. Je to dobře zahrané i zpracované, ale ke 4 hvězdám ještě trochu chybí a proto jen silnější 3. [ PŘÍBĚH: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](7.1.2013)