Natalie a Natalika

Hudební / Dokumentární
Česko, 1999, 38 min

Režie:

Vojtěch Fatka

Recitál temperamentní zpěvačky, violoncellistky a skladatelky Natalie Velšmídové a její skupiny. Program plný hudebních i zpěvních nápadů je sestaven z úprav lidových písní různých etnik a také původní autorské tvorby s nádechem romské muziky. Záznam recitálu byl pořízen v Olšanech na Farmě Bolka Polívky, laskavým kmotrem celého koncertu byl Jiří Pecha. (oficiální text distributora)

igi B.

Sakryš, to byla ale zase jednou nostalgická vzpomínka! Škoda, že N. se svými chlapci časem tak nějak zmizela ze scény, ve své době ta kapelka měla d.m.s.n. skvěle našlápnuto, v >rámci žánru< tuzemské >latíno-cigáno-žido-lido< čili po našem worldmusic (;o), navíc tedy s Natálií za violoncelem v lodičkách to tehdy působilo (v tom nejlepším smyslu slova) fakt sexy! Byl jsem tenkrát v rozmezí tak dvou let na pár jejich koncertech a dost se mi to celé líbilo, nakonec ta partička s laskavostí sobě vlastní zahrála i na našem legendárním 9.9.999 v 9:9:9 pro devět kusů musikusů, devět tvorů výtvorníků a devětsetdevadesátdevět davů na place se vstupným a pivem za 9,99 Kček (fakt!!!) ve staré dobré Vaňkovce - a skvěle jsme se nacamrali Nevěčného sponzorskou basou whisky - a kdeže ty starý časy jsou (vzpomínáme Sedláčku!)... Hmmm... . . . No jo, každopádo tenhle filmek je sice moc pěkný koncert, jalový ovšem brnotelevizácký záznam z Polévkovic farmy, proto jen ty čtyři hvězdy, čistě kapele by bylo jednoznačně za pět! I bez těch mých sentigimenti! ;-] - - - P.S. Pro nostalgiky malinko (...a pak i více...) k okuku: http://www.youtube.com/watch?v=Q5bSK_3OtTw&feature=related - - - P.P.S. Pro fandíky zde: http://www.natalika.cz/ - - - - - Poprvé viděno 9.12.2011 na >natálním prostoru< , hodnocení a komentář zde jako první - 9.12.2011) ()