Rockstar (festivalový název)

• Indie

Rockstar

Drama / Hudební

Indie, 2011, 159 min

Je to tak. Prídete z Prahy a veci sa začnú srať. Aj keď nikdy by som si nepomyslel, že uvidím film, kde bude Praha vyzerať tak krásne - dokonca krajšie ako celý Kashmir. Imtiaz Ali si znova hrá so žánrom. Prvá polovica vtipná a úsmevná a veľmi funkčná. Druhá sa potkýna o snahu o drámu jak sviňa, ale my Bollywoodu znalí tomu už nejako neveríme - aj keď je Kapoorove podanie o sto krát lepšie ako, keby bol na jeho mieste Shahrukh Khan. Koniec je ale veľmi pekný a kvôli nemu dávam 4 hviezdu. Nargis Fakhri pekná a Rahman znova udiera do strún, ako keby nemal prísť zajtrajšok. Takže je vlastne všetko ok.(14.1.2015)

Osobně jsem s Rockstarem velmi spokojená. Zatím jsem v Ranbirovi neviděla takový potenciál, Saawariya stála spíše na okouzlující estetice neskutečného, ve Wake Up Sid mi za něj bylo až trapně. Ale už delší dobu pokukuju po jeho párování s Katrinou a Priyankou a to už musí být lahoda. Debut Imtiaze Aliho Socha Na Tha se mi velmi líbil a pokud jde o Rahmanův soundtrack, tak jsem jednoznačně pro. Čili i přesto je výsledný zážitek z Rockstaru ještě lepší, než jsem očekávala. A není to jen potěšením z Prahy, Sychrova nebo Liberce. Dokonce ani opulentními emocemi, ale nádherou četnosti proměny naivního snílka, kterého jeho sláva nakonec semele na prach. Něco podobného dokázal rekonstruovat například Bhandarkar ve Fashion a určitě doufám, že jeho Heroine by mohla být zrcadlem právě k velkolepému Rockstarovi. #festivalbollywoodskehofilmu(16.10.2012)

Rozhodně tomu filmu neupírám, že dokáže velmi mrštně nahmatat divákovy emocionální struny a že se jedná o velmi profesionální produkci (skvělá kamera, výprava, atraktivní lokace zahrnující Prahu, mračna statistů). Jenomže tak jako v předchozím snímku Imtiaze Aliho se dynamika vyprávění odvíjí především od skutečnosti, že hlavní protagonisté jsou neskuteční idioti, jimž se dá těžko fandit. V prvních dvou třetinách, kdy je Rockstar převážně vtipný, netlačí na romantiku a nesnaží se dojímat, jsem nad tím dokázal přivřít obě oči a dobře jsem se bavil. Závěrečný přechod do vážnějšího tónu slzopudného melodramatu ovšem mé mínění o snímku shodilo o několik pater níž. Zejména proto, že mě stále nabádal, abych fandil mužskému hrdinovi, který měl sice stále roztomilý kukuč Ranbira Kapoora a stále byl dojemně zamilovaný, ale vyloupl se do nesnesitelné, sebelístostivé a nezodpovědné svině. _____________ P.S: Nargis sice nejspíš opravdu díru do hereckého světa neudělá, ale osobně mi ve filmu nijak nevadila a naopak jsem oceňoval, že je docela nenápadným, přirozeným způsobem přitažlivá. A to fakt hodně :)(18.3.2012)

KDO prosím vás rozhodl napsat, že Rockstar je "komedie"???? To si opravte, ano? Jde o LOVE STORY. Vášnivý. Dojemný. Hluboký. Křehký. Navždy. Film má CHYBY. Občas se člověk ztrácí v dějových linkách (spousta flashbacků). Mohlo to být úspěšně tak o půl hodiny kratší. Některé věci zůstávají nevysvětlené. A to všechno jsem odpustila díky neskutečně silnému emočnímu dopadu, který ne mne tento snímek měl. Ranbir Kapoor je nejlepší herec, kterého Bollywood po SRK má - a to si nenechám vymluvit nikým. Nehraje. On žije svou postavou. Nargis a on tvořili NÁDHERNÝ pár, měli skvělou chemii. Nargis sama pak odvedla skvělou práci, jediné co kazilo ojem bylo, že ji kdosi naduboval a hlas jí zaprvé neseděl a za druhé paní dubbérka vůbec neprocítila dialogy. Nezaujatě dávám 8/10. Ale v srdíčku už má pro mě Rockstar navždy 10/10. Film roku.(1.1.2012)

Dobré, veľmi dobré, malo to potenciál byť vynikajúce, ale... ale Nargis Fakhri. Kvôli nej som musela ísť s hodnotením dole. Scénky, u ktorých som mala dojatím roniť slzy, som presedela s nemým úžasom - ako je možné, že jej také zlé hranie prešlo? Dúfam, že sa z Bollywoodu vytratí rýchlejšie než Giselle Monteiro. Na druhej strane to bol Ranbirov film a on bol úžasný :) Asi môj obľúbený film od Imtiaza Aliho.(13.2.2012)