Rockstar (festivalový název)

• Indie

Rockstar

Drama / Hudební

Indie, 2011, 159 min

Osobně jsem s Rockstarem velmi spokojená. Zatím jsem v Ranbirovi neviděla takový potenciál, Saawariya stála spíše na okouzlující estetice neskutečného, ve Wake Up Sid mi za něj bylo až trapně. Ale už delší dobu pokukuju po jeho párování s Katrinou a Priyankou a to už musí být lahoda. Debut Imtiaze Aliho Socha Na Tha se mi velmi líbil a pokud jde o Rahmanův soundtrack, tak jsem jednoznačně pro. Čili i přesto je výsledný zážitek z Rockstaru ještě lepší, než jsem očekávala. A není to jen potěšením z Prahy, Sychrova nebo Liberce. Dokonce ani opulentními emocemi, ale nádherou četnosti proměny naivního snílka, kterého jeho sláva nakonec semele na prach. Něco podobného dokázal rekonstruovat například Bhandarkar ve Fashion a určitě doufám, že jeho Heroine by mohla být zrcadlem právě k velkolepému Rockstarovi. #festivalbollywoodskehofilmu(16.10.2012)

Je to tak. Prídete z Prahy a veci sa začnú srať. Aj keď nikdy by som si nepomyslel, že uvidím film, kde bude Praha vyzerať tak krásne - dokonca krajšie ako celý Kashmir. Imtiaz Ali si znova hrá so žánrom. Prvá polovica vtipná a úsmevná a veľmi funkčná. Druhá sa potkýna o snahu o drámu jak sviňa, ale my Bollywoodu znalí tomu už nejako neveríme - aj keď je Kapoorove podanie o sto krát lepšie ako, keby bol na jeho mieste Shahrukh Khan. Koniec je ale veľmi pekný a kvôli nemu dávam 4 hviezdu. Nargis Fakhri pekná a Rahman znova udiera do strún, ako keby nemal prísť zajtrajšok. Takže je vlastne všetko ok.(14.1.2015)

• rikitiki

Těžko uvěřit, že by se rockovou hvězdou vyprodávající stadiony stal zpěvák unylých lidovek. A těžko uvěřit i lásce, když se údajně zoufale zamilovaný zachová ke své přítelkyni tak sviňsky, že je to skoro na kriminál. Vůbec, po celý film s ní jedná sobecky, dokonce i násilnicky, a bez toho, že by ji bral jako rovnocennou bytost. Takovou "romantickou" lásku si můžete strčit do.... curry. ____ Začátek je ještě zábavný. I když dvoření spíš připomíná stalking. Pak se trochu provětrají pražské lokace a závěr měl skončit o půl hodiny dřív, protože natahuje nesnesitelně sentimentální a - vzhledem k výše popsanému - falešný závěr, který měl asi dojmout.(16.10.2017)

Rozhodně tomu filmu neupírám, že dokáže velmi mrštně nahmatat divákovy emocionální struny a že se jedná o velmi profesionální produkci (skvělá kamera, výprava, atraktivní lokace zahrnující Prahu, mračna statistů). Jenomže tak jako v předchozím snímku Imtiaze Aliho se dynamika vyprávění odvíjí především od skutečnosti, že hlavní protagonisté jsou neskuteční idioti, jimž se dá těžko fandit. V prvních dvou třetinách, kdy je Rockstar převážně vtipný, netlačí na romantiku a nesnaží se dojímat, jsem nad tím dokázal přivřít obě oči a dobře jsem se bavil. Závěrečný přechod do vážnějšího tónu slzopudného melodramatu ovšem mé mínění o snímku shodilo o několik pater níž. Zejména proto, že mě stále nabádal, abych fandil mužskému hrdinovi, který měl sice stále roztomilý kukuč Ranbira Kapoora a stále byl dojemně zamilovaný, ale vyloupl se do nesnesitelné, sebelístostivé a nezodpovědné svině. _____________ P.S: Nargis sice nejspíš opravdu díru do hereckého světa neudělá, ale osobně mi ve filmu nijak nevadila a naopak jsem oceňoval, že je docela nenápadným, přirozeným způsobem přitažlivá. A to fakt hodně :)(18.3.2012)

Skvelé... čo dodať. Jediná chyba filmu je hlavná predstaviteľka, krásna sťa femme fatale, ale chýba jej cit a umenie hrať. Ranbir je na takéto roly ako Bohom stvorený, čiastočne človek nevie či je z neho taký truhlík naozaj, ale v tom je práve to kúzlo. Premena hlavného predstaviteľa z truhlíka na fatálne posadnutého jedinou ženou, bez ktorej nedokáže žiť ako normálny človek. A do toho všetkého ešte jeho nadobudnutá sláva.... ktorá mu všetko ešte sťažuje, ale to vlastne vždy chcel, akurát si nedokázal predstaviť čo za to bude musieť zaplatiť.... Proste Ranbir skvelý, skvelý.... Film kypiaci túžbou, láskou, romantikou, zmarom, žiaľom... všetkým čo skvelá romanca má mať, a myslím, že tie so smutným koncom sú vždy ešte o chlp lepšie ako tie s dobrým....(20.2.2017)