poster

Song to Song

 • USA

  Weightless

  (neoficiální název)
 • USA

  Lawless

  (neoficiální název)
 • Slovensko

  Song to Song

  (festivalový název)

Drama

USA, 2017, 129 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • TonyM
  *****

  Terrence Malick je majstrom filmovej poézie. A tak aj treba jeho filmy brať. Nečakajte klasické spracovanie a podanie príbehu, inak sa budete nudiť. Príbeh o láske, reflektovaní nad samým sebou a vzťahoch ako takých vyrozprával ako jednu báseň v nekonečnom slede prepojených obrazov. Nad Malickovymi filmami netreba premýšľať, treba ich precítiť.(22.6.2017)

 • leila22
  ***

  Prvá hodina ma fakt bavila. Veď čo viac ako Lubezkeho kamera, dvaja fešáci, nezbedná Rooney Mara a poetické zábery (Portmanku ani nespomínam, pretože vo filme hrala bohužiaľ asi tak desať minút, nedajte sa zmiasť "hlavným" obsadením). To, že film nemá prakticky žiadny dej a že skáče z jedného cez druhé by mi ani nevadilo. Keď som však ani po hodine u postáv nezaznamenala absolútne žiadny vývoj a že Rooney neustále len smoklila, hneď ako sa jej opäť začalo krčiť čelo, modlila som sa, aby opäť neplakala, lebo by som to už snáď neustála ani ja. Zo zúfalstva. A to som sa na Song to Song fakt tešila. Videné na Art Film Fest 2017(22.6.2017)

 • POMO
  ****

  Komplexná, harmonicky vykreslená paleta pocitov snád všetkých fáz partnerských vzťahov. A keď si pomyslíte, že do vykreslenia vôbec všetkých životných pocitov vo filme chýbajú už iba vzťahy hlavných postáv s rodičmi a nejaké to úmrtie, Mallick domaľuje aj tie. K tomu pre dámy romantický Gosling a drsnejší Fassbender (déja vu jeho role zo Shame), a pre pánov živočíšne príťažlivá Portmanka či lezbické iskrenie medzi Bérénice Marlohe a nebudem prezrádzať. No neber to!(18.4.2017)

 • Thomick
  ****

  Zobrazovat krásu za účasti takových dam, to není zas tak složitý. Ovšem takhle neporušeně přenášet smyslnost a intimnost mezilidských vztahů, to už je vpravdě vysoký umění. Z vlastní zkušenosti nedoporučuju lidem ve vztahu na dálku - každej druhej záběr totiž představuje jednu ránu bičem. Mučení to ale bylo svym způsobem příjemný...(18.6.2017)

 • pan Hnědý
  *

  Vyprázdněná narace filmového postupu má v mém diváckém oku místo (Gerry, Twentynine Palms), ale poslední snímky Malicka nevypovídají záběrů jeho optiky. Filmová poetika nikdy nebyla tak bez rozsahu, významu scén, bez hloubky postav a vztahů, jako v Song to Song. Každá scéna, každý pohyb herce - vyumělkovaný. Herci prakticky nevědí, co hrát, jaký má smysl daná scéna. Scenáristicky bez myšlenky. Lubezki je velký kameraman, jeho záběry na postavy přes slunce jsou nádherný, ale bez hlubšího významu postav, jako například v Tichém světlu od Zabého, nebo v Tenkrát v Anatolii od Tiryakiho. Nevěra, alkohol, falešnost propojená s optikou přírody? To je výpověď Terrence Malicka. Neodpustitelný. [Aff, 2017](20.6.2017)

 • - Christian Bale a Natalie Portman se setkali také během natáčení snímku Knight of Cups (2013) ze stejného roku rovněž od Terrence Malicka. (ellegrey)

 • - Christian Bale měl původně hrát větší roli, nakonec však strávil filmováním pouze 4 dny. (JORDY)

 • - Do hlavní ženské role tvůrci zvažovali také obsazení Mii Wasikowské či Clémence Poés. (oje)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace