• 6thSun

Malicku, Malicku, už to nemáš v malíku. Předlouhé alegorické putování zavání duchovním sebeukájením, z něhož aspoň trochu vytrhává herecká sestava. Jenže kupříkladu dvě nejlíbeznější tváře dneška, tedy Blanchett a Portman, filmem víceméně prošumí, takže si na své přijdou pouze fanynky Christiana, páč mu kamera visí na xichtě jako estébáci na Havlově zadnici.(14.2.2016)

• ti88na

Dávam si oneskorené predsavzatie: "Nepozerať každú sprostosť, v ktorej hrá môj obľúbený herec!" Áno, môže za to pán Malick so svojím Rytierom pohárov, čo byť najväčšej artovej kravine, akú som zatiaľ videla. Film vo mne zanechal len dva pocity, bola so z neho vyčerpaná a nechápala som samu seba, prečo som to po 20 minútach nevypla, ale trápila sa ďalej. Jednu hviezdičku obetujem za Christiana, ktorý sa síce len presmŕdal cez obraz s dvoma výrazmi tváre, ale konečne vyzeral k svetu.(1.2.2016)

• kaylin

Terrence Malick rozhodně nebude nikdy mým oblíbeným režisérem a snímkem "Knight of Cups" to jen potvrdil. Většinou mi nevadí se na film dívat, i když je špatný, ale tady mi to vadilo. Celkové nasnímání filmu, které je jakoby odtažité od hlavní postavy, mi neskutečně vadilo a iritovalo mě. Ne, tohle už nechci nikdy vidět znovu.(13.1.2016)

Rád bych měl tu možnost rozlousknout Malickovo lebku a nahlédnout do jeho mysli. Když jsem ještě chodil na vysokou, tak jsme v jedné hodině filozofie rozebírali Malickovo díla (rozbor trval asi 10 minut) a jeden student se profesora zeptal proč Malick točí jinak (myslel podivně) než většina režisérů. Profesorova odpověď byla velmi výstižná: „Milý kolego, Malick netočí jinak, on jen vidí svět z úplně jiné perspektivy. Vidí ho přesně takový jaký je, bez přikrášlení a vytáček. Zlý a krásný zároveň. Jen je na každém z nás jak si jeho filmy přebereme a co si z nich vezmeme. Obrazy mluví za něj.“ Takhle to vidím i já, je jen na nás co s námi jeho filmy udělají, jak je přijmeme, bez předsudků a nebo dojmů z jeho předchozích děl. Knight of Cups je jedinečný film, Lubezki vynikající a Malick je.. je prostě jinde. Hudba je skvělá, hlavně neustále připomínající se Exodus od Wojciecha Kilara, který provází celý film.(16.1.2016)

• poz3n

Je to těžké. Když budete někoho mít rádi za to jaký je, jaké má názory, něco s ním prožijete a on pak najednou začne postupně blábolit, říkat nesrozumitelné věci a vy najednou nebudete chápat o čem mluví, nebude asi jednoduché poslat ho jednoduše do háje. Nevadí mi, že Malick točí už poněkolikáté stejný film a ani mi nevadí, že už se ale totálně vykašlal na děj. Vadí mi, že na to musím koukat, protože furt doufám, že třeba zase jednou najdeme společnou řeč a budeme si rozumět. 4/10(5.2.2016)

• - Natáčení probíhalo v kalifornských městech Burbank, Santa Monica, Los Angeles a Beverly Hills, v národním parku Death Valley a v Las Vegas v americkém státě Nevada. (Terva)

• - I přes absenci scénáře psal Terrence Malick několikastránkové dialogy pro některé herce. Christian Bale (Rick) však tyto dialogy nikdy nedostal, i přesto že hrál hlavní roli. (HellFire)

• - Název filmu odkazuje na stejnojmennou tarotovou kartu. (Steel32)