Phantom

Thriller

USA, 2013, 98 min

Osudom "ponorkových" filmov sú nudné dialógy ,ktoré si musíte pretrpieť hlavne v prvej polovici filmu. Pokiaľ si neprečítate pred tým o čom Phantom vlastne je máte problém, aby Vás film udržal v akom takom napätí. Našťastie sa to niekde v strede zlomí a začne to byť zaujímavé. Ale nečakajte niečo extra. Predsa len studená vojna bola nudná aj v reále :) "Ponorkovým" filmom sa odteraz budem zďaleka vyhýbať, pretože ak budem mať chuť na zdľhavé komentáre (dialógy) ,stačí mi na to moja svokra (budúca)....(5.7.2013)

Ponorkový thriller, který balancuje na pokraji třetí světové a klaustrofobického dramatu z ruské nukleární ponorky. Co mohu označit plusem, je herecké obsazení. Kapitán Ed Harris vypadá jako pravý mořský vlk, jeho první důstojník William Fichtner zase skvěle balancuje mezi oběma stranama a agent David Duchovny s jeho nekompromisním ksichtem si tvrdě stojí za svým. Příběh zpočátku navnadí, postupně ale upadá a končí nepochopitelným závěrem. Mít to tak opačný gradovací účinek, mělo by to hvězdu navíc. Tak se to utápí pouze v průměru žánru. Btw., ponorkové souboje mě celkem dokázaly napumpovat.(19.7.2013)

• Lacike

Interier ponorky je perfektny. Fakt som mal pocit, ze sa to odohrava v skutocnej ponorke a nie v nejakom studiu. Exterierove sceny su slabsie. Ubsac pôsobia prilis umelo. Herecke obsadenie prevkapivo famozne, ale nemaju poriadne co hrat. Postavy o nicom a tym padom cela celkom zaujimava zapletka pôsobi beckovo az hlupo. Vysledkom je velka nuda so skvelymi hercami odohravajuca sa v peknom prostredi. 4/10.(25.10.2018)

• kaylin

Dobří herci prostě všechno nezachrání, o čemž se můžeme přesvědčit poměrně často. "Phantom" je jedním z těch snímků, kde postavy i mají celkem potenciál, ale ten je nakonec silně nevyužit. Ukazuje se, že prostředí ponorky je vážně silně vyčpělé a už v něm není moc co objevovat. Je to klaustrofobní, je to sem tam i napínavé, ale strašně málo. Nakonec je to jen život v ponorce, který nekončí nijak skvěle. Ucházející, ale spíše méně než více.(7.11.2013)

Ponorka je skvělým místem pro drama. Pokud kolem vás zuří II. světová či v tomto případě Studená válka nemělo by být o pořádné napětí nouze. Jenže ono bylo. Ačkoliv byla ponorka na vedoucích místech obsazena známými herci v čele s Harrisem, kterého mám rád, nějak mně to nenadchlo. Zápletce jsem nevěřil a to ani s důrazem od tvůrců na ,,natočeno podle skutečné události'' a závěrečného dovětku. Samozřejmě se Rusákům potápěly ponorky i jadernými hlavicemi na palubě. Ale dělat z toho hned thriller o třetí světové? Amíkům šlo down také mnoho ponorek, koneckonců Robert Ballard , známý nálezce vraku Titanicu pro US NAVY hledal zase ty potopené americké... A tak nějak nevím. Už jen to původní znění, ruská osádka hovořící anglicky, byť ponorka se zdála ruská (vše bylo popsáno azbukou - průlezy, ovladače atd..). Duchovny také moc nezaujal, u tohohle obličeje už navždy budu očekávat někde poblíž Scullyovou... Škoda, mělo to potenciál, ale souhlas s Verbalem. když něco z ponorek, tak sáhněte po něčem starším. I Gray Lady Down (1978) byla lepší. Tu třetí rudou hvězdu dávám za Harrise. * * *(28.10.2013)

• - Filmovanie snímky prebiehalo v americkom štáte Kalifornia. Konkrétne v mestách San Diego, vrátane tamojšieho Námorného tréningového centra, a tiež v mestách Long Beach a Sun Valley. (MikaelSVK)

• - Demi (Ed Harris) nosí hodinky značky Ulysse Nardin Le Locle Suisse a Markov (Lance Henriksen) nosí hodinky Vostok Komandirskie. (dyfur)