• Jihoafrická republika

Adventures in Zambezia

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Jihoafrická republika, 2012, 79 min

• Tuax

Neznám příliš filmů z Jižní Afriky a k tomu ještě animované, ale mohlo to dopadnout určitě hůře. Očekával jsem od toho minimálně zábavnost jako byla u jiného ptačího animáku Rio jenže to se zde nekoná. Charaktery ptačích hrdinů jsou dosti nepříjemné, otravné, dialogy příšerné a podpořené hrozným dabingem. Tohle se moc nepovedlo. Animace taky žádná sláva ale byla snesitelná a zajímavá zase v tom, kolik práce si dali tvůrci s ptáky a jak odbyli vše v pozadí. U nás je se Čtyřlístkem, nebo kozou přesně opačný problém, ale kvalitativně podobný výsledek. I když u Zambezie mi jako problém přijde i to, že to nevypadá moc dětsky, nebo jako určeno pro děti. V kině bylo několik dětských skupinek a příliš je dění na plátně nebralo a taky ne vždy chápaly dění a tak se vybavovali, že tam rodičové měli co dělat aby je přiměly vydržet do konce... Zpracování jednoduchého příběhu tak bylo pro mě zklamáním, mohlo to být více emotivnější, dobrodružnější více cokoliv, ale tohle byla nuda spojená s hloupostí postav. Vždyť ani ten románek sokolů nikoho nějak nebral. V mnohém to vypadá, že do toho nacpali vše co se jim jinde líbilo a smíchali to v animovanou Zambezii. Říkal jsem si třeba to překvapí, ale nestalo se. Pozitivní je vyznění, které nabádá ke spolupráci v komunitě, brojí proti rasismu, či vyčlenění ze společnosti kvůli odlišnosti atd. Nejvíce se mi na tom celém líbily skladby a songy, které zněly africky a aspoň trochu dávaly nasát něco ze země původu. 3/10(29.4.2013)

• corona

V animákoch minimálne 100x požutý, strávený a opätovne použitý motív komplikovaného vzťahu usadlého otca a syna, túžiaceho po dobrodružstve. Jeden z filmov, u ktorých od začiatku viete ako dopadne a žiaľ aj tak dopadne.Nezachraňuje to ani slušná, farebná animácia, ani fakt že to pochádza z JAR, kde by som čakala možno viac nápadu a vtipu.(1.12.2013)

Kde já už jsem tohle viděla?.... už vím, Top gun. Jenom si za ledi dosaďte ptactvo. Vsadím se, že si děti vzpomenou, až za pár let budou slzet nad Tomem Cruisem. Jinak pěkně animovaná barevná ubreptaná pohádka tak, jak to amíci zkrátka umějí. Pokud se Vám tenhle styl líbí, je to sázka na jistotu. Co také chcete pořád vymýšlet, že.(18.5.2013)

• jadran90

Legenda o sokolích strážcích v rytmu Ria. Tři hvězdy od dospělého člověka by byly s odřenými křídly, ne-li zlomenými. Na začátku jsem tomu celkem dával šance - tématická africká hudba, oslava krás přírody a příběh o sounáležitosti ras. Ale s humorem jsem se rychle rozloučil, jen se polidšťoval ptačí svět. Těch ptáků na mě bylo trochu moc. Známý příběh, nedotažená animace pozadí a rušivý český dabing. Bohužel, i dnešní fotbal byl zábavnější. A to hráli Italové.(24.6.2014)

Veľmi príjemný rodinný animovaný film. Krásne prostredie, pekné zvieratká a zaujímavý príbeh. Koniec koncov to celkovo pôsobí príjemne a dieťa sa pri tom určite nudiť nebude. Ak mám hovoriť za seba tak v tomto prípade ide o jednu z lepších rozprávok poslednej doby. Samozrejme z môjho pohľadu sú aktuálne najlepšie na tom animáky Brave, Despicable Me a Croods. Ak si chcete spraviť s deťmi príjemný večer tak určite odporúčam.(20.8.2013)

• - Jedná se o jeden z prvních filmů pořízených v Africe, který byl natočen technologií stereo scopic 3D. (AngelusCZ)

• - První film Samuela L. Jacksona s ratingem "G". (Cheeker)