Zátah 2

• Indonésie Serbuan Maut 2 (více)

zette

V nasili predcil prvni dil a nepamatuji si drsnejsi ci akcnejsi film, ktery jsem videl. Vse natoceno zcela bezchybne a choreografie jednotlivych souboju je dokonala. Nejsem zanrovy fanousek, ale takovy mord musim ocenit plnym poctem! A takove filmy si za bileho dne pousteji pro zprijemneni cesty ve filipinskych dalkovych autobusech, bez ohledu na deti:-). ()

PavelVanekArt

,,Dvojka je vždycky horší, než jednička..." Tak to sakra ani omylem. Kdo neviděl, neuvěří. Tohle je čistej střelnej prach, kterej vám nasypou do rány a zapálí. Tolik bolesti, tolik utrpení, tolik zlomených končetin, vytrhaných ohryzků...nože, pistole, pálky, kladiva, sklo, tyče, bodla, tesáky...tady se umírá tisíci způsoby. Gareth Evans nasadil prvním dílem laťku vysoko, výš, než kdo před ním. A ten blázen ji sám ještě překonal druhým dílem. Tady už se nebavíme o akčním filmu, ale o umění, které vynalezla samotná smrt. Ta filmem prostupuje co 10 minut a rozsévá blaženost na tváři diváka a bolest na tváři herců. Titánsky rychlý Iko Uwais, znovu jako policista Rama, je ještě rychlejší a teď, po smrti bratra, ještě víc nasranej a jde to znát. A problém mu nedělá vytrhnout ohryzek němé holčině, která umí kouzlit s kladivy lépe, než MC Hammer. Z domu jsme se dostali do města a hned se naskytlo více možností. Metro, sklady, bary, kanceláře a osobní auto. Řezat tři chlapy v osobním autě, které jede, je vrchol výsměchu všem akčním filmům, kde padla alespoň nějaká rána pěstí. Tady jich padlo minimálně milión a ať se propadnu, jestli by tihle chlapy neseřezali kohokoliv na planetě zemi. Kamera...ta je všude, kde být má a nikdy jsem ji neviděl lépe využitou a že jsem toho kurva viděl. Poslední půlhodina je hotovej mixér. A šťávičku obstaral veliký příběh o korupci politiků a policistů, války mezi třemi gangy a Ramova cesta za pomstou. Jenže tohle je teprve druhý díl. Mám velkou fantazii, neznám nikoho s fantazií, jako mám já, ale CO bude ve třetím díle, si nedokážu představit. A pokud překoná druhý díl, což prakticky není možné, tak přísahám bohu, že vyhledám nejbližší DOJO a naučím se alespoň tisícinu toho, co se předvádí v Indonésii. Klobouk dolů Tupé dolů Pleš dolů Mozek hoďte do skříně, vezměte si tyč a šití...tenhle film Vás bude bolet. 5* a.k.a 100% ()

Morzael

Abych pravdu řekl, nenucená a na nic si nehrající jednička se mi líbila víc. Pořád je tu sice dobrá akce, ale Evans jí narouboval na příliš mnoho zápletek, které nejsou až tak dobré. Plusem dvojky jsou oproti jedničce snad jen záporáci. ()

Juto

Pokračovanie je o niečo lepšie, len stopáž filmu mohla byť kratšia. Koniec je výborné vygradovaný. 8/10 ()

fars

Takhle si kurva představuju akční film! V rámci žánru bezchybné. Některé výtky co se tu objevují na dlouhou stopáž mi přijdou docela mimo. Naopak mi film přišel dost svižný, úvodní "kecy"a část ve vězení srazili na minimum (Rama jde do lochu, bitka kde dostanu přes hubu, další bitka, skok o dva roky dále kdy už jde z vězení ven a jede se dál - s čím máte problém?). Parádní hudba, herecké výkony v pohodě, akce nápaditá a bitky samozřejmě nejlepší :-) Jinak ať vás ani nenapadne zkoušet prasácký anglický dabing který se válí na internetu, originální znění je povinost! A frajerům co tomu napálí odpad protože přece nejsou žádné ovečky bych asi zatleskal - párádní způsob jak ukázat, že nejsi ovečka, ale obyčejný kretén :-) ()

majo25

O niečo lepšie ako prvý diel, kde okrem súbojov nebolo nič. Napriek tomu, že aj tu sa divák asi najviac teší práve na súboje, pritrafí sa aspoň základný skelet príbehu. Áno, námet pokrivkáva (policajt obetuje 2 a viac rokov svojho života, aby zdobrovoľne ostal v base, na úkor seba a svojej rodiny). Podobne ako v prvom filme, aj tu sú súboje skôr na efekt a efektívnosť je kdesi vzadu, napriek tomu sú veľkým ťahákom. Všetko je vsadené na brutalitu, krv a súboje. Niektoré veci sú ale uletené - slepkyňa s tesárskymi kladivami - nevedel som, či sa mám smiať alebo plakať. Aj stopáž trebalo výrazne skrátiť, 2,5 hodiny sú na akčnák príliš. Bolo to dlhé rozhodovanie, či dať 3 alebo 4 hviezdy. ()

A.Fish

Stejně jako v jedničce, veškeré akční scény precizní a snad ještě rychlejší. Ale veškeré ostatní dění je otřesně nudné a otravné a kromě toho ještě natažené na dvě a půl hodiny. Průměrný film. ()

mortak

Je sice vidět, že původní scénář byl trochu násilně přepsán na dvojku Raidu, a tak se vážné gangsterské drama prolíná se stylizovanými souboji stylizovaných zabijáků (kladiva či pálka), ale právě toto prolnutí posouva koncept jedničky na nový level. Zůstaly dokonalé choreografie, a ještě se k nim přidala funkčně natočená gangsterka s emocemi. A jsem rád, že Evans dokázal dvojku zakončit syrově a stylově (což se tvůrcům Johna Wicka nepovedlo). ()

sir-dave

Rozhlas tohle: Ten, kdo ho najde, bude... - On je tady. Zkusím to vystihnout nejdříve několika slovy: Hype, nářez, rozporuplné, jatka, dlouhé, krev. Strašně těžko se mi to hodnotí. Oproti jedničce to je rozdílné (a jde o to, zda ku prospěchu nebo k opaku). Chybí zde ta lehkost a přímočarost. Dál především délkou a dějem. Dvě a půl hodiny na akční film jsou dost, což se dalo lehce zredukovat o 20 minut, kdyby osekali ty zbytečně dlouhé záběry. Děj má nádech mafie, vendety, korupce, ale ta první hodina a půl se neuvěřitelně táhne a jen občas je proložená nějakou akcí. To pravé peklo se rozjede v poslední hodině, tehdy nastává The Raid jak ho fanoušci znají. Především ta epic rvačka s baseballistou, dívkou s kladivem a chlapíkem v kuchyni stojí za to a je jednou z nejlepších choreo akčních filmů. Pak je tu trošku ještě absence nějakého hell fucking yeah záporáka. Suma sumárum, vůči jedničce to jsou 4 hvězdy, vůči akčním fight filmům jasných 5 hvězd. Chci zavést 4,5*. 85 - 90% ()

klida

Nemůžu si pomoct, připomínalo mi to porno. Koukáš na to kvůli akci, která je fakt výborná a fyzické výkony zúčastněných jsou neuvěřitelné, jenže zbytek, zejména scénař, je toporný, ničím nezajímavý balast, který bys s chutí přeskočil. Trochu zklamání. ()

StanislachKo

Viac minút, viac viet, viac temna, viac postáv, viac príbehu, viac dusna,... Ale čo to oproti jednotke pochováva: Menej násilia / mŕtvol v prepočte na minútu filmu. Vlastne som mal dojem, že pozerám niečo na štýl toho Chana Wook-Parka... Až do momentu kým sa objavila komická dvojka zabijákov (baseballista a nemá jednooká aziatka s kladivami ala Mortal Kombat shit...). Ale priznám sa, že dosť veľa fascinácie som našiel aj tu. Keby som pred tým nevidel redemption, hádam by som fukol aj piatu hvízdu (minimálne za tú tučnú auto - nahánačku). ()

tomeek

Gareth oproti jedničce přiložil na příběhu, ale to tak, že už je to skoro nezdravé. Jde víc do hloubky jak dějově, tak na postavách, ale otázka je, jestli je to správně. První Raid byla nekompromisní řežba od začátku do konce, kde začátek sloužil jako uvedení do příběhu, kdežto Raid 2 je jenom o příběhu a hlavní hrdina mizí v pozadí. Neříkám, že to bylo špatné, ale délka byla velice nerovnoměrně rozložená. Akce opět vynikající a prošpikované lahůdkama, ale na jednu 5 minutovou akci připadá 15 minut mafiánských scén. Choreografie bojů ale nemá obdoby a v klidu jsem teda nebyl ani trochu :) I tak ale jenom 3,5* - čekal jsem víc akce jako u jedničky. ()

Sabrewulf

Někdy méně je více. Zatímco jednička působila přirozeně, tohle je přestřel na všech frontách. Dvě a půl hodiny se táhnou jak sopel, bitky působí už dost samoúčelně (ve vězení na blátě), souboj v kuchyni si plete lidi s terminátory a baseballista + ševcovská kladívka jsou ultimátní WTF úlet. Wow momentů je tam dost, ale zbytek to spolehlivě pohřbívá. ()

Radiq

No, moc velkej zátah to teda nebyl, protože se tady nic nezatahovalo. Bitky to byly vskutku vychytany, ale hlavní hrdina očividně přežije všechno, i když už ty pazoury musí mít omlácený a tělo jednu velkou modřinu, dořezanej taky všude a né od holení, ale dál se mlátí, jak kdyby se nechumelilo. Spoiler: tady se opravdu nechumelilo. No a hlavní logickej problém jsem měl celou dobu hlavně v tom, že proč se tam pořád bili, když by to pistolema vyřešili hned. Na druhou stranu jsou tam ale neskutečny masakry a kamera se nedívá do zdi, i když se tam semele docela drsná krvárna. Bohužel viděno se strašnym anglickym dabingem, ale to nehodnotím. Taky mi přišlo divny, proč tam hrál Yayana Ruhiana, když jako Mad Dog chcípnul už v jedničce. Stylizace a některé záběry by si člověk aji mohl vystavit, kdyby to šlo. Bohužel často mi to pak už přišlo nudny a i když se to dá po fyzické stránce obdivovat, na psychiku logiky to je docela tvrdej oříšek. Prostě - nesmí se u toho moc přemejšlet... ()

alchac

Ano, chrochtal vskutku dostal koppolovský záchvat, pročež výbornou panelákovou mlýnici změnil v nedomrlý pokus o trápení Dona Žlutóneho s nevyvedeným potomkem, které welterový Rampo pohříchu až příliš často toliko z povzdálí sleduje a (což mi již mírně nadzvedávalo trávicí trakt) navíc zde páchá i jakési pokusy o umění (sic!). Zůstavší okopávání pěstitelů rýže to naštěstí uhrává aspoň na čestnou plichtu. Doufám tedy, že rejžiser se jen příliš nadýchal zplodin z probíhající masové kultivace indonéských pralesů na užitečnou zemědělskou půdu a napříště aktivně přilije palmového oleje do ohně a ubere z epiky. ()

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou