Zátah 2

• Indonésie Serbuan Maut 2 (více)

Jhershaw

Jednička mě bavila víc. Byla sice jednoduchá, po levelech jako počítačová hra, ale měla svou dynamiku. Dvojka se se svým příběhem, mafiánskými plány, komploty a podrazy už poněkud vleče. I ty bitky jeden proti skupině nýmandů začnou být repetitivní. Seškrtat tak půl hodiny a jednu dvě bitky, budu spokojený. Naopak závěr, kdy dojde k bitkám vyrovnaných protivníku, je maximální nářez a neuvěřitelná gorefest, jaký jsem neviděl... asi od Raid 1. ()

Boogeyman

Raid 2 je bomba, to jo, je tam mraky nezapomenutelných scén, má to slušnej příběh, je to brutál, souboje jsou velkolepé, pestré a .... a taky občas překombinované, přepálené, silně nerealistické a efektní, nikoliv efektivní a taky scénář se ne vždy dokáže se ctí vypořádat s různými klišé. V jednoduchosti je síla a právě ta soubojová a příběhová přímočarost, ten nekompromisní živočišný tah na branku, to je to co miluju na jedničce a proč se při srovnání obou Raidů nemohu ubránit jistému zklamání z dvojky. ()

Madsbender

Gareth Evans dospieva, ale o svoje fanúšikovské opojenie a vášeň pre žánrové filmy neprichádza. Pokračovanie The Raid: Redemption, tentoraz s podtitulom Berandal sa nesie v duchu megalomanských vízií hollywoodskych tvorcov o pokračovaniach spektáklov presne podľa hesla a zázračnej formulky "väčšie a lepšie". Vtip je v tom, že u Evansa, ktorého rozpočet sa ešte stále pohybuje na úrovni, keď môžeme spokojne povedať "za málo peňazí veľa muziky" (oficiálne informácie udávajú $4.5 milióna), je prevedenie týchto sľubov na plátno doslovné. Dvojka je neporovnateľne dlhšia, väčšia, komplexnejšia, špičkovo dramaticky vystavaná žánrová hojdačka, v ktorej "miernejšie" príbehové sekvencie (áno, má to príbeh, a na pomery žánru a oblasti, z ktorej pochádza, priam dokonalý až božský) pripomínajúce gangsterské ságy s ohromným rozmachom strieda neriedené akčné peklo, ktoré si vo svojej zbesilosti a koncentrovanej brutalite (verzia pre americké publikum bola, síce minimálne, ale o pár chuťoviek ochudobnená), a úrovni spracovania nachádzajú len minimálnu konkurenciu, a aj tú zväčša len z oblasti Ázie, avšak rozhodne nie v takomto formáte, ktorý miestami evokuje Mannov kriminálny opus The Heat (a ďalšie). Vytvoriť vo veku ani nie 30 rokov obdobné univerzum, do ktorého zasadí svoj indonézsky (!) akčný majstrštyk s prekvapivo funkčným a komplexným príbehom, ktorý ponúka mnohé aj na druhé pozretie, a so skutočnými hercami, ktorý perfektne ovládajú svoje role je jedna z najnepravdepodobnejších udalostí súčasnej kinematografie. Iko Uwais sa definitívne stáva pravdepodobne najlepším súčasným skutočným bojovníkom na filmovom plátne, a choreografia nenachádza dôstojného súpera. Dve najlepšie akčné scény filmu sú jasné - bitka na väzenskom dvore a automobilová naháňačka, ktorá svojou dynamikou a vývojom nápadne pripomína najlepšiu pasáž druhého Matrixu. Predchádzajúci výrok však platí len do chvíle, než dôjde na záver, a ani ostatné súboje sa nenechajú zahanbiť. Som zvedavý, čo nám prinesie trojka, len sa trochu bojím, že Evans už príliš nemá ako latku ešte viac nadstaviť. 95% ()

sheen

Totální masakr, rage a exibice martial arts - těch nejlepších a nejdrsnějších bitek. Já, jakožto fanda bojových filmů jsem byl v extázi, ty souboje byly prostě dechberoucí. ()

Disk

Raid 2 má poměrně skvělé souboje, bitky a vůbec akční scény, ale tu báchorku o hodném nezkorumpovatelném poldovi, co přežije fakt všechno, vám teda nebaštím. K tomu naprosto idiotský a překomplikovaný scénář a nesmyslně dlouhá stopáž. Vůbec nechápu ty masturbační ódy na ČSFD a ti, kteří tvrdí, že Raid 2 má příběh na úrovni klasik typu Kmotr, by si měli dát ledovou sprchu a švihat se bičem. /Karlovy Vary, hotel Thermal, Velký sál/ ()

Cappuccino

Opäť kvalita, to áno. Problém oproti prvej časti však spočíva v tom, že Zátah dvojka naozaj zbytočne predĺžila svoju stopáž o celých 50 minút a miesto jednoduchej dejovej linky prvého dielu, ktorá mala ambície byť "iba" prostým podkladom pod setsakramentsky dobrú bojovku, sme sa dočkali klišovej story, ktorá akčným sekvenciám len podrážala nohy a miestami sa snaží byť niečim, čím nie je a ani byť nemôže. Ale inak znova veľká spokojnosť, fighting scenes sú špičkou súčasnej kinematografie, to je poznať. ()

666teen

Ano, je to děsivě dlouhé. Ano, scénář je celkem předvídatelná mafiánská bajka. A ano, je mi to úplně putna. Protože pořád je to nevídaný anihilační balet. A duo Paní s kladívky a Pán s pálkou jsou dvojka absolutně k zulíbání. ()

S.Quentin QUALE

Ale jo, jak tady tyto akčňáky z fantzií pařičů Mortal Kombata nemusím, tak v tomto případě se to dá snést i přes přepálenou stopáž. Hodněkrát jsem se musel i smát, ale co na tom, když hned potom dostanete naservírovanou až komiksovou situaci zabití kladivem/bejsbolkou/sekáčkem/kudlou/atd., když si to přesně tak představujete, když se sami fešně naserete. (Bohužel) oproti jedničce, se kterou se tato dvojka mimochodem nijak nepojí (pokud ano, tak si to nevzpomínám), se tady minimálně střílí, takže opravdu dostávají plně vyniknout osobní souboje na jakékoliv náčiní, jejichž teatrálnost nezná hranic. Jednička se mi líbila víc, dal jsem jí čtverec, tady bych měl jít objektivně níž, ale ten filmový kabát, na kterým si dal někdo pořádně záležet, mi prostě trojku dát nenechá. 70% ()

HAL

Už jednička byla nejlepším akčním filmem dekády - a dvojka ji překonává ve všech ohledech, a k tomu přidává epický gangsterský příběh který skoro dotahuje kvalit trilogie Volavka. K tomu taky platí má snad jediná výtka - ona Volavka je roztažená na tři filmy, a tak toto je i přes dvou a půl hodinovou délku krátké (!!) Ten příběh je hodně zajímavý a komplexní, ale zasloužil by si propracovat pořádně do hloubky a doříct to co se tu shrnuje zkratkami - pak by to opravdu byl "martial-arts Kmotr" Děj tu tedy už není přímočará videoherní záminka pro akci, je jí rovnocenný, ale stejně je právě akce pořád to hlavní co z filmu dělá největší událost roku - dechberoucí, nekompromisní, s dokonalou choreografií, esteticky vymazlená (možná až moc, syrová neučesanost jedničky mě baví), tak neuvěřitelně brutální že všechny ostatní akční filmy vedle toho vypadají jako Disneyovky, a s tak fantasticky kinetickou kamerou že by i Greengrass záviděl. 9/10 ()

misterz

Dlhé, predlhé, ale snímok dokázal udržať pozornosť a vôbec nenudil. Autori pridali dej (v rámci akčných filmov vôbec nie zlý) a akčné miesta v rámci neho pekne rozdelili. Jedno je isté, už dávno som nevidel tak technicky zvládnuté bojové scény (ak vlastne vôbec), hotové umenie. Ich brutalita zostala nezmenená, niečo podobné ako v jednotke, čo sa dá tiež považovať za plus. A ten koniec, teda, niečo nevídané, extra dávka bojovej porcie. Okrem toho ani naháňačka s autami nebola vôbec zlá, jednoducho ide o perfektnú filmovú akčnú prácu a skvelú zábavu. ()

Peytl

Nemůžu nevzpomenout přítele Raida 2, který kosí hmyzáky všeho typu bez bázně a hany. Nojéje. Ač miluji všechny rasy, neb jsem je stvořil, pro příště bych se přimlouval, aby byli cikáni (pro nás Evropany) více rozlišitelní, nějaké barvy, čísla na zádech... to už musí promyslet jiné hlavy. Nakonec jsem si tedy musel vystačit s pracovními názvy Tygr z Mompračemu, Elvis, Jizva přes xicht a podobně, pak bylo vše poněkud přehlednější. Tím spíš, že se vždy zjeví zjev a praktikuje zápas Já proti všem... žůžo, navíc ve zvláštním a schizofrenním tempu... jeden by řekl, že se v Indonésii nikam nespěchá, zahodím kvér (nebo na něj zapomenu) a klídek, pojď sem, počkej, kam to chceš, tady máš. Všichni spořádaně stojí ve frontě na vykostění, které je tedy ale opravdu vymazlený, choreografie bitek je mňamka a já si pětkrát vycucl plomby, jak jsem byl v křeči a zítra beru u lopaty volno, neboť kyselina mléčná se mi již rozlévá v mém vyprcaném těle, tak moc pohybů jsem nevědomky provedl a objevil jsem v sobě tři geny po mámině pratetě ze sestřiny strany, která strávila ozdravný týden s jednotkou Gurkhů. Nicméně i lidojedi z Jihu to s kudlama umí, co s kudlama... ani klasický evropský vercajk jim není cizí, ba i americké sporty milují, zkrátka multikulti mlejnek na maso v tom nejlepším provedení, doporučuji zamilovaným párům jako dokonalou kulisu u ešusu s lečem a zapálenými loučemi. ()

liskam

Tenhle film bych bez přemýšlení hodnotil za 5* kdyby měl o 40 minut méně. Opravdu škoda takhle šílený stopáže, byla tu zcela zbytečná. Posledních 15 minut bylo ovšem jako v prvním Zátahu naprosto excelentních. Neuvěřitelnej likvidační mega nářez. za mě 78% ()

mzss1

|94%| Tak a je to konečně tady. U mě velká spokojenost. Ani bych neřekl, že je toto pokračování zátahu. Je to samostaný film, kde hraje hlavní hrdina ze Zátahu. Tohle je úplně něco jiného. Takže to srovnávat rozhodně vůbec nebudu - to prostě nejde. Co se týče příběhu, krásně zde fungoval. Vypadalo to někdy trochu víc na přemýšlení, ale když jsem si to ke konci zpětně přebral v hlavě, tak nic těžkého na pochopeníto nebylo. Zase, nic převratného to příběhově nebylo, ale vše se krásně odvíjelo, takže žádnou slabinu jsem rozhodně nezaznamenal. Mohlo to být samozřejmě ještě lepší, ale nevadí. No, tot vše k příběhu, ději atd. Co se týče soubojů, tak jak zhodnotit ? No, rozhodně jsem teda nadšený. Taková velkolpeost, přehlednost, choreografie - to se jen tak nevidí. I fakt, že jeden hrdina má proti sobě hned několik protivníků. Takže když už tu máme souboj, tak většinou proti velké skupnce protivníků. Iko Uwais jako hlavní hrdina opět nezklamal, herecky zahrál standart a co se týče bojového umění - k tomu si myslím, že nemusím nic dodávat - prostě fantazie. Máme tu i jiné bojové experty, který se mlátí hlava nehlava proti skupince lidí, třeba i v záporných rolí. Ženská s kladivama nebo chlap s basebolkou a míčkem - to teda byla řežba. Nebo nejlepší je asi závěrečný souboj Uwaise s protivníkem - to je ale krom skvělých dovednostích rychlost pozorvat jejich chvaty. Takže souboje a tak dále, těch je zde plno. Hudba je taková normální, ale hodí se sem. Délka 150 minut ? No, rozhodně jsem se teda nenudil a uteklo to hodně rychle, takže klidně by to mohlo být o půlhodky delší třeba. Takže celkově mi tu už něco málo chybí, ale to je detail. Můj výsledný dojem je hodně nadšený. Co k tomu mám dále dodávat ? Třeba scény ve věznici, v blátě atd, to mělo svůj drsný styl a atmoféru. Krev a brutalita zde byla tak normálně, ikdyž to bylo maso teda. :-) No, doufám, že vznikne trojka a bude na podobné úrovni. ()

InJo

Monumentální akční nářez z říše krvavých snů a určitě jeden z nejlepších filmů roku! Příběh takřka "kmotrovských" parametrů (zápletkou se to však podobá především VOLAVCE) a (opět) choreograficky neskutečně vypiplané, dravě a přitom náramně přehledně natočené a často nesmírně brutální akční scény (osobně nejvíc ujíždím na bitce v rudé chodbě). Celkově ještě o level lepší (a o mnoho větší a ambicióznější) než skvělý první díl. Ten byl jen o přímočaré řežbě, zde strhující akce (nejen rozmanité bitky a příležitostné přestřelky, ale tentokrát i jedna výborná autohonička) celkem organicky srůstá s inteligentním dějem, za nějž by se nemuseli stydět ani oscaroví scénáristé, a šťavnatým postavám (škoda, že zrovna hlavní hrdina je z nich tou asi nejméně zajímavou). Devětadvacetiletý (!) režisér Gareth Evans, který zde předvádí naprosto brilantní řemeslo (scény "ticha před bouří" jsou málokde tak nádherně stylové, napínavé a atmosférické), se tímto pro mě stává současným králem akčního žánru. Bomba! 90 % ()

dennykr

Pravděpodobně jeden z nejlepších akčních filmů, co jsem kdy viděl. Druhý Raid prohlubuje zážitek z prvního dílu, ale zároveň se proti němu staví do opozice. Nabízí trošku rozlítaný, avšak obdivuhodně široký příběh a neunavující spoustu úžasných a živých akčních scén. Berandal tak úplně nezapadá do škatulky šablonovitých pokračování. Sice nabízí několikanásobně víc akce, ale Evans se vzdálil od narace typické pro akční videohry (procházení levelů, finální setkání s bossem) tak, jak to jen šlo. Rozhodl se vybudovat rozsáhlý fikční svět s jasně (a jednoduše) motivovanými postavami, sidekicky nebo jednorázovými figurami a mafiánskou sítí, ze které, zdá se, není úniku. Věřím, že se najde dost diváků, kteří daleko víc ocení přímočarost a menší (hlavně časovou) náročnost prvního Zátahu, ale pokud jde zintenzivnění zážitku, Evans obstál na výbornou. Raid 2 je totiž fenomenálně živým a tvrdým akčním filmem a je radost tohle dvě a půl hodiny dlouhé nakopávání hlav sledovat. ()

Frajer42

Absolutně nerozumím tomu, proč většina hodnotitelů hodnotí tak vysoko. Souhlasím s názorem, že první díl byl zlatý, protože obsahoval pouze akce a zbytečně se v něm nekecalo. V tomhle pokračování se kecá většinu stopáže a nedá se na to koukat. Indonésané by měli zůstat u toho, co jim jde nejlépe, tedy akce, akce a zase akce, popřípadně čas od času vytvoří zcela náhodou koukatelný horor. Pokus o vytvoření gangsterky by měli nechat na státy, které si rozumí se slušnými gangsterskými příběhy o poznání lépe. Skutečně tak debilní příběh, jaký nám tu byl nadhozen k sežrání jsem v mafiánském filmu ještě neviděl. Příběh je vystavěn na naprosto nezajímavých postavách, což je dle mého názoru v gangsterkách zcela zásadní průser. Abych pořád neklel, tak ační scénky jsou fantastické. Je jich ale poměrně málo. Celkově se jedná o nudnou hovadinu, kterou z kanálu zapomnění vytahuje několik působivě natočených soubojů. ()

Kudly4

Ahahááá a od ted' už nekoukám na akční filmy, tohle je nepřekonatelný. Nejbrutálnější akční film všech dob. Klenot. Ámen. ()

Kothy

Pokračování je o něco lepší. Tentokrát tu je i kromě skvělé akce i nějaká děj. Náš hlavní hrdina je poslán do utajení a tam mu začíná nový život. Dostává se mezi gangy, které spolu soupeří. Opět dojde na výborné bitky. Nejvíc se mi líbila vězeňská vzpoura, scéna v metru a automobilová honička. Jinak k tomu asi není co dodat, prostě opět velmi kvalitní a špičková choreografie. Ani mi nevadila ta dlouhá stopáž. Stojí to za vidění. "Všechno jsi zničil!" ()

boshke

Zátah 2 je v porovnání s jedničkou opravdu skok na jinou úroveň. Kdežto v jedničce byly jenom bitky v baráku, dvojka nabízí celou paletu rozmanitých bitek - bitka na záchodě, bitka v metru, bitka v bahýnku, bitka v kuchyni... 80% ()

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou