Bing fung hap: Cung saang zi mun

• Hongkong 冰封俠: 重生之門 (více)

Člen císařské osobní stráže z doby dynastie Ming je při návratu z tajného úkolu zadržen svými spolubojovníky z císařské gardy a obviněn ze zrady. Při následném souboji se strhne lavina, která je uvězní na téměř 400 let. K životu se císařský bodyguard a jeho dva pronásledovatelé totiž probudí až v současném Hong Kongu, při nehodě transportu převážejícího jejich těla k bližšímu zkoumání. A jejich boj pokračuje i v moderní době. (Sykon)

Vavča

Na začátek jsem se rozhodl být milosrdný, celkem solidní akční práce, která odpovídá 3 hvězdám z úcty k Donniemu a jeho nepřehlédnutelné snaze být cool a posunout opět trochu hranice možného k poklesnutí brady diváka. Nyní k obsahu, film vnímám do značné míry ideově jako zbytečný, když jde o remake tak kultovního filmu jako je řežba z roku 89, kde válí Yuen Biao, Maggie Cheung, Yuen Wah. Pokud jde o poctu, nikoliv jen snahu rýžovat a upozornit na existenci originálu, je to chvályhodné, ale pochybuji o tom. Donnie, zde nemá oproti originálu dostatečně charismatické obsazení, což se týká jak záporáka, tak jeho kočka na hlídání (byť Eva Huang, dělá co může, ve své roli). Tak nějak se vytratil vtip, lehkost, což by se dalo také ještě přežít, díky vcelku povedeným soubojům. Jenže i ty mnohdy blednou v porovnání s originálem, byť je zde přítomna nějaká invence v podobě létajícího záchodu, jídelních hůlek, showdown bělouš vs. Lamborgini Murciélago. Celkově prostě průměr, který neurazí, ale ani nenadchne. 22.6. 2014 ()

mimozakon

Výborné reálie, pri sledovaní som vzpomínal na nočných potulkách po Hong Kongu; miesta na ktorých som si podobne ako protagonisti dával Spagetty curry chicken; Donnie Yen, ktorého som spoznal až po polhodine filmu. Spočiatku akože komediálna detektívka > pri konci akčná režba. Je teda pravda, že lanové triky sú mi proti srsti, ale tak nejak som si už na ne pri ázijských snímkoch zvykol. Čo mi prišlo divné je zakončenie filmu, ktorého zrejme čaká sequel, ktorý bude dúfam stáť za to. Pridávam si film do hladáčika. ()

Fordzy

Hvězdička za Donnieho, který stříká 3 metry daleko, skáče 10 metrů vysoko, narodil se v minulosti ale probudil se v přítomnosti, hází čínské jídelní hůlky rychlostí kulometu, prdí ve výtahu a v neposlední řádě se chystá všechno tohle provádět i v pokračování, které si rád nechám ujít... Ještě přidána hvězdička za akční scény, ty byly opravdu dobré a celkově je to docela zábavná blbina. 40% ()

corpsy

ČAS VÁLEČNÍKŮ spred 30 rokov, poviem vám pôsobil menej ťažkopádnejšie, aj keď mal podobné neduhy. A to nedôveryhodné skĺbenie komédie a akčnej fantasy. Ako veľkorozpočtovka pre stále viac a viac sa rozvíjajúci čínsky filmový priemysel, to pôsobí ale dojmom direct-to-DVD a to po všetkých stránkach. Ak by sa vo filme nedostavil kulervúci klimax v podobe scény na moste ( ktorá obsahuje oproti digitálne vylepšeným súbojom aj moje obľúbené automobilové letohrátky ) s nemilosrdnou zúrivosťou člena cisárskej gardy z dynastie Ming, by som udelil rozhodne horšie hodnotenie. ()

sniper18

Je to slabá akčná fantasy komédia s Donnie Yenom. Má pomerne dobrý príbeh o generálovi z dynastie Ming, ktorý bol obvinený zo spojenia s japonskými pirátmi a vyvraždenia významnej rodiny, čo ale nespáchal, no aj tak príde o hodnosť a hlavne priateľstvo svojich najlepších mužov. Tí sa postavia proti nemu, lenže dôjde k nehode, ktorá ich zmrazí a prebudia sa až v súčasnosti. A tak sa generál musí prispôsobiť úplne odlišnému svetu, snaží sa využiť špeciálny predmet, ktorý má spustiť údajný stroj času, pričom sa s spriateľuje aj so sympatickou mladou ženou a boj s dvojicou bojovníkov stále pokračuje. A navyše po ňom ide aj vytrvalý vyšetrovateľ. Spracovanie mi ale vôbec nesadlo, už zápletka pôsobí na prvý pohľad dosť zvláštne, kvôli čomu tu síce je viacero prvkov, ktoré majú slušný potenciál na dobrú žánrovú zábavu, ale zároveň cítiť, že sa toho dá aj dosť pokaziť a nanešťastie to dopadlo takmer najhoršie, ako vôbec mohlo. Už spočiatku som z toho nemal dobré pocity, pôsobí to dojmom pilotu televízneho seriálu, ale ani následne nie je o čo stáť, celé to pôsobí tak umelo, nechcene smiešne a hlavne infantilne, že ma to vôbec nebavilo. Potenciál wu xia bojovníkov v súčasnosti sa využil veľmi slabo, všetky tie na prvý pohľad výrazné prvky, ako predmet na spustenie stroja času, alebo vyšetrovateľ tu pôsobia úplne zbytočne, podobne je na tom vzťah so ženou a nanešťastie ani ten dlhoročný spor medzi bojovníkmi, ktorý má asi najviac priestoru nestojí za nič, keďže chémia medzi nimi vôbec nefunguje, takže mi bolo úplne jedno, ako ich súperenie dopadne. Jedine môžem aspoň pochváliť, že sa tu stále niečo deje a tak to nie je až taká nuda a tiež sa tu nájde pár dobrých momentov, ako napríklad uzdravenie ženy, alebo zmena tváre pomocou akupunktúry, ale na celkovej nízkej úrovni to aj tak moc nemení. Akcie je tu priemerné množstvo a ani tá moc vôbec nebavila. Väčšinu času film tvoria skôr také krátke akcie, ktoré skončia skôr, než sa rozbehnú, čo ma dosť mrzí, minimálne na akcie, kde hlavný hrdina čelí zásahovej jednotke by som bol celkom zvedavý a tak výraznejšie je jedine to finále, no to mi zase prišlo úplne trápne. Ale akcia ma sklamala po všetkých stránkach, nesadla mi vizuálne, či už po stránke kamere a strihu, alebo tých umelých efektov, ale ani po obsahovej stránke nie je o čo stáť, pričom ani Donnie Yen zo svojich schopností nepredvedie takmer nič, súboj tu má len jeden a aj to slabý. A tak z celého filmu za niečo stojí iba rozlámanie vypočúvaného muža a pár efektne vybuchujúcich automobilov z finále, inak vôbec. A podobne je na tom aj humor, nájdu sa tu asi dva dobré momenty, ale inak je to skôr trápne. Herecké obsadenie je tiež skôr sklamaním, Donnie Yen tu síce nie je zlý, ale aj tak je to asi jeho najhoršia úloha, postava ženy ma moc nebavila, záporáci by mohli fungovať jedine v úplne bláznivej komédii, nechápem, čo robia tu a potešia ešte Simon Yam a Suet Lam v menších úlohách. Réžia a technická stránka sú na tom dosť zle, tu nefungue vôbec nič. Takže z tohto filmu som už dávno mal trochu obavy, ale aj tak som dúfal, že ma môj obľúbenec Donnie Yen nesklame a že sa využije potenciál aspoň niektorých zaujímavých prvkov, no nestalo sa. Spolu s Iron monkey 2 dno jeho tvorby a dúfam, že pokračovanie už bude lepšie. 38% () (méně) (více)

• Po hongkongském mezinárodním letišti Kai Tak Airport a pohořím Changbai Mountains, které rozděluje Čínu a Severní Koreu, se mezi dalšími filmovými lokacemi objevuje rovněž i Peking, hlavní čínská metropole. (Conspi)
  • Na akci se ve filmu podílelo několik mužů: Donnie Yen – akční režisér, Yan Hua – akční choreograf a John Salvitti – akční konzultant. (Rominator)
  • Majitelem filmového černého Lamborghini je ve skutečnosti čínský herec Julian Cheung (The Rippling Blossom (2011), The Legend Of Lu Xiaofeng (2007)). Ten jej zapůjčil speciálně pro potřeby filmařů. (Conspi)