• andy60
  **

  Příběh dvou bratrů v době, kdy se v Německu dostává Hitler k moci, jejich odlišné vnímání fašismu. Film se snaží opírat o klíčové historické události, ale je v něm spousta nepřesností. Nejvíc mě vyvedl z míry atentát na Heydricha, který se zde stane kdesi uprostřed polí na nějaké silnici třetí třídy.(12.1.2014)

 • Boudyy
  ***

  Já tedy nevím, zda si film vůbec zaslouží ty tři hvězdy, které jsem mu dal. Opravdu, bylo to bez nápadu, postavy nejsou ničím zajímavé, i když oba bratři jsou si v pojetí vlády své strany docela od sebe. Helmut (Bill Nighty) je pragmatik, Karl (John Shea) snílek. A zatímco Karl je neustále překvapován, Helmut prochází životem snadno a lítá po funkcích. To je sice zajímavý námět, ale ve scénáři rozpracovaný bez nápadu a tak nějak standardně. O ničem jiném film není, takže více se rozepisovat nemá smysl. Navíc, ve filmu nesedí spousta historických faktů, např. atentát na Heydricha (operaci Athropoid) neprovedli žádní důchodci někde na vesnici za Prahou, tímhle tvůrci filmu nasrali na památku Kubiše s Gabčíkem a když nevěděli, jak to bylo nebo snad neměli dostatečné finance, měli se o tom ve filmu pouze zmínit, stejně jako o atentátu na Hitlera 20.7.1944. Dále, už název "Noc dlouhých nožů" napovídá, že vlna zatýkání důstojníků Sturmabteilungu proběhla v noci, ve filmu probíhá ve dne. A ještě, členové Schlutzstaffel neměli pod paží vytetován znak složky, nýbrž svou krevní skupinu. Tolik k amatérismu tvůrců tohoto filmu.(26.7.2013)

 • Všežrout
  ***

  Přes řadu historických nepřesností (zapříčiněnou z valné časti "televizním rozpočtem") - použitá technika, některé lokace a kulisy (scéna s atentántem na RH, záběry z fronty), špatně zvolení herci do notoricky známých obličejů (Heydrich, Himmler aj.), tento film nejvíce przní české titulky. V nich se dočteme například o lidech jménem Rhome (Röhm), Horace Vessel (Horst Wessel) či Reicher (T. Eicke). P.S.: Příslušnicí SS neměli vytetované runy, ale svojí krevní skupinu (na vnitřní straně levé paže).(13.5.2009)

 • WANDRWALL
  ***

  Film, který si na DVD koupil každý sběratel zla, aby ho měl doma pěkně ve své sbírce a nemusel si ho chodit půjčovat po sousedech. ******Dva bratři, Helmut a Karel. Helmut je déle nadšený pro pro SS, ale Karel musí do vězení, pak na frontu, a to se mu nelíbí. Tím pádem je myšlení bratrů dosti různé, zkušenosti je nutně poznamenaly. Helmut ví, že bez hitlera by se mu nežilo tak dobře, jako s ním, takže nemá důvod až do konce války na něho nevražit. Jenomže prohraná válka znamená pro oba bratry konec jejich velkého dobrodružství...(10.9.2011)

 • Kryton
  ***

  Více než zobrazení války je zde zobrazeno chování v německu a posléze v odnožích SA a SS. Příbeh dvou bratrů, kteří si vybrali každý jednu organizaci. Po získání moci se SA stanou nepotřební a začnou čistky, které se dotknou i jednoho z bratrů. Ten díky tomu zjistí pravdu o straně. Nakonec skončí na frontě.... Film je celkem hodně dlouhý a místy řečeno nudí. To hlavně, když se objeví na scéně milostný trojúhelník. Film hodně dobře zobrazuje zfanatizování viz mladší bratr Hanz nebo scény v Dachau. Nezobrazuje uplně přesně SS a co vše třeba dělali na frontě. Je to hlavně příběh bratrů a pravě ten v SS naivně věří, že vše jednou přejde. Taky mi chyběla tzv. křištálová noc. Atentát na heydricha mohl být vyveden lépe. Tak se dyžtak koukněte zde http://www.csfd.cz/film/8301-atentat/ . Zajímavý film od američanů (většinou nácky zobrazují stereotypně) s výborným Billem Nighym, s několika mrazivými momenty, ale se značně velkou stopáží.(25.4.2009)

 • - Heydrichův (David Warner) vůz byl ve Mercedes Benz 320 W142/IV Cabriolet B, ve filmu znázorněný vůz je model Mercedes Benz 290 W18 Cabriolet B. (vangobseck)

 • - Ve filmu se objevuje několik vozů, které byly zkonstruovány a používány až po roce 1945. Například se jedná o nákladní vůz 1954 Volvo TL 22 nebo ve scénách před ústředím Sturmabteilung vůz Mercedes-Benz 170 D OTP z roku 1951. (vangobseck)

 • - Ve scéně, kdy Helmuth (Bill Nighy) přijíždí domů, poukazuje jeho mladší bratr Karl (John Shea) na ramenní nášivky SD (Sicherheitsdienst), které má Helmuth na uniformě, a tvrdí, že byl povýšen. Nášivky SD nemají s hodností nic společného, známená to pouze a jen to, že byl Helmuth, jako člen SS, přidělen k SD. (vangobseck)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace