poster

Xi you jiang mo pian

 • Čína

  西游降魔篇

 • Hongkong

  Xi you jiang mo pian

 • Hongkong

  西遊.降魔篇

 • Hongkong

  Daai wa sai you chui mo chun kei

 • angličtina

  Journey to the West: Conquering the Demons

Akční / Fantasy / Dobrodružný / Komedie

Čína / Hongkong, 2013, 110 min

Předloha:

Čcheng-en Wu (kniha)

Kamera:

Shung-Fai Choi

Střih:

Andy Chan

Scénografie:

Eric Lam

Kostýmy:

Pik-Kwan Lee, Bruce Yu
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • JFL
  ***

  Dlouhé roky vyhlížený režijní návrat Stephena Chowa na první ohled překvapí omezenou kadencí fyzického i slovního humoru a naopak přemírou CGI extravagance. Což ale neznamená, že by někdejší mistr kantonské komedie sám sobě zpronevěřil. "Journey To The West: Conquering The Demons" ho pouze ukazuje v trochu jiném světle, než jak byl doposud povětšinou vnímán. Chow vždy vytvářel ryze lidovou podívanou a jeho filmový prequel k notoricky známé Cestě na západ, potažmo Opičímu králi, představuje moderní variaci lidových legend. Přímočarý situační humor se účelně spojuje s fantasknem do výsostně karnevalového celku, kde má své přirozené místo i nerealistická bombastičnost a jistá morbidnost. Ačkoli by se nabízelo srovnání s bláznivými CGI mišmaši Jeffreyho Laua, Chow se tentokrát ještě více ukazuje jako následovník Tsuiho Harka, který také svými projekty typu "A Chinese Ghost Story" oživoval zašlé fantaskní žánry čínské kultury pro moderní publikum. Ostatně celou Chowovu kariéru můžeme vnímat v kontextu oprašování či vzývání stylů minulých desetiletí – počínaje jeho začátky, kdy vlil novou krev do kantonské komedie ustanovené bratry Hui, až po „Kung fu melu“, jež vzdává hold průlomové klasice kantonského filmu "The House of 72 Tenants".(14.9.2014)

 • Rominator
  ***

  Čekal jsem trochu jiné "Putování na západ" a zklamáním byl i samotný vzhled opičáka Sun Wu-kchunga, který se na scéně objeví teprve v poslední třetině filmu. Shaolin fotbal od Stephena Chowa se mi líbil, ale humor v Journey to the West: Conquering the Demons (2013) často přestřelí (vyplašené obličeje vesničanů na začátku, třistakilová vesničanka, utahování si z výšky Opičího krále a jeho upgradovaná podoba v samotném finále).(21.3.2013)

 • EvilPhoEniX
  ****

  Velmi zábavná čínská jízda od začátku do konce! Tenhle blockbuster mi sedl dokonale ač jsem od něj vůbec nic nečekal. Nádherný vizuál, opravdu spousta krásných barev, příroda, veškeré postavy, masky a hlavně všechny ulítlé nápady, které je zde možné vidět jsou pro normálního diváka až nepochopitelné. Doporučuji rozhodně všem i né příznivcům Asie či Fantasy, protože tenhle film zaručeně pobaví, překvapí a vtáhne!:) 80 %(1.6.2014)

 • mortak
  **

  Chow doslova nacpal do epizodického scénáře snad všechny filmové žánry. Když si v prvních dvou příbězích (voda, hospoda) podává ruku horor s akci a vtipnými scénami, bavil jsem se. Jenže pak najednou začne hrdina řešit své trauma z toho všeho, a následně tu máme dvacetiminutovou komickou vložku ve stylu ochotnické Ringovy Dívčí války. Zívačka. A pak se Chow dostane konečně k Opičímu králi, který od sitkomového humoru skočí do zábavné CGI, a ta se překlopí do supervážné náboženské masáže. Ne tohle neberu. Dvě hvězdy za tu první půlhodinu, pak už je to bizár.(28.9.2020)

 • Chen
  **

  Zřejmě asijskému humoru nikdy nepřijdu na chuť. K Opičímu králi sice patří, ale tady není jeho zdrojem jen on, ale praštěně se chová většina postav a tak se nám z potencionálně velkolepého fantasy prequelu k Cestě na západ vyklubala spíše komedie, což se od režiséra asi dalo čekat. Mně to ale nesedlo.(18.7.2013)

 • - Jedná se o přepracované ztvárnění slavné čínské literární novely "Journey to the West". Ta byla Wu Cheng'enem sepsána v 16. století a obsahuje na 100 kapitol rozdělených mezi čtveřici nestejných částí. Novela je podložena skutečnými událostmi z života budhistického mnicha Xuanzanga z chrámu Jingtu. (Conspi)

 • - Akčním choreografem byl Ku Huen Chiu. (Rominator)