ricci.s

Tak po dlhšom čase sa Nemcom podarilo nakrútiť niečo, čo má hlavu a pätu a dá sa bez problémov pozerať. Dokonca o svojom novom zombie hororíku píšu: Das große TV-Event im Stil von “Resident Evil” oder “28 Days Later"! Ja by som to samozrejme až tak ružovo nevidel, ale zase bolo vidno, že do toho aspoň niečo investovali. Už v úvodných minútach ma prekvapila veľmi slušná remeselná stránka a výborné masky. Dej neprináša nič nové: Skupinka ľudí bojuje o prežitie v zdevastovanom svete plnom zombíkov, títo sú však omnoho nebezpečnejší, pretože ešte nikdy som ich nevidel tak šikovne preskakovať plot, či skákať po strechách. Čo ma už zaskočilo, je totálna absencia gore. Vlastne ani tých akčných momentov veľa nie je (v prvej polovici som vlastne ani žiaden nezaznamenal) a k tomu tá stopáž... no miestami to bola nuda. Keďže však poznáme kvalitu nemeckých hororov, tak to za povšimnutie rozhodne stojí, aj keď v porovnaní s takým Rammbock je to o niečo slabšie. ()

Dellamorte

Obligátny deutsche pokec na zombie tému. Novým je Ničím , trendový camcut , upravený vizual / filter a to nekonečné oblbovanie charakterom , ktorý sa zachová podľa scenára, našminkovaným , aby Ťa oslovil a celé to emotívne ždímanie všetkého naokolo ( živého aj mŕtveho ) je tak , únavné , že som pravdepodobne spáchala najväčsí 5- minútový boj o nastrelenie bodíkov. Inak , žáner je nasadený OK - DRÁMA - ( a to silne dlhometrážna ) Za ten cirkusantský záver som to xcela stiahnuť pod hladinu , ale vernosť žánru Ma nepustí. ()

LyBerion

Vcelku podařená záležitost, ve které si určitě každý přijde na svoje. Od prvotního šoku, útěku z města, nalézání přeživších, vylepšování arzenálu, shánění jídla až po zabydlování se na staré vojenské základně vše kupodivu plynne příjemným tempem a skvadra těch nejdivnějších lidi nám během 100 minut ukáže dost způsobů jak tyhle mrzáky zabít. Rozhodně tu neuvidíme něco co jsme ještě nevideli, ale dokáže potěšit fanouška, nebo jenom nahodného kolemjdoucího co se zombie žánru týče. Tu jednu hvězdu u mě sráží zmatený začátek, některé zombie kuckající mléko a možná maličko přepálená stopáž. ()

xzajox

Je to cítiť Nemeckom. A silno. Ale nie v zlom slova zmysle, len je to také iné, komornejšie, pomalšie, niekedy až príliš. Dobré je, že zvyknutí na US tvorbu niečo očakávame, ale tu sme prekvapení. Zápletka sa vyvíjala celkom dobre, dej sa rozvíjal a komplikoval až kým mi to už začalo vadiť. Akcia a triky fajn, herci väčšinou OK, aj keď baby mohli byť krajšie. Veľa scén priveľmi naťahovali a mnohé mohli kľudne vystrihnúť. Zopár krát mi scéna niečo silno pripomenula (Robin Hood, Walking dead). Neveril som tiež, ako postavy môžu byť tak veselé, a že tých zombíkov bolo vonku nejako málo. Najviac ma ale nasr.lo posledných 20 minút a koniec oničom. Dal by som dve, ale za inakosť 3* - 52% ()

Googooplexer

Apokalypsa po nemecky stojí za to: autá úhľadne odparkované na krajnici a polia na jar zombíci pekne poorali a upravili, nech nemajú hanbu. Všetko ostatné však stálo za zaplakanie. Takto nezáživne a nudne dokáže príbeh v prostredí čerstvej zombieapokalypsy prerozprávať naozaj málokto. ()