Drew Peterson: Nedotknutelný (TV film)

Drew Peterson: Untouchable

Dokonalý manžel

Drama / Krimi

USA, 2012, 84 min

Přesto, že to byl televizní film tak to žádný propadák nebyl. Námět a příběh jako takový byl celkově dobře zpracovaný. Herecké obsazení mně taktéž potěšilo. Postava hlavního hrdiny Drewa Petersona v podání Roba Loweho byla celkem snesitelná a s reálným Petersonem tam určitá podobnost byla. Myslím si, že by mohl dělat klidně Bradu Pittovi dvojníka :-) Případ, který za velkou louží byl dlouho médii probírán co se týče nevyjasněného úmrtí v pořadí třetí manželky a zmizení jeho následující ženy je otazníkem a nevyrčeným ortelem, i když dotyčný Peterson piká za mřížemi. Takový menší dodatek na závěr!! Škoda, že nedostal do rukou nabídku geniální režisér David Fincher. Zajímalo by mně jak by tento příběh uchopil, i když by asi nebyl takovýto scénář pro něj výzvou.(16.4.2016)

Zajímavé to je. Příběh žárlivého a despotického chlapa, který není schopen žít v trvalém vztahu se ženou a zmizení a smrt dvou posledních jeho manželek zajímavý prostě je. Otázka je, jak je to zpracováno. Do půlky je to takový standardně natočený TV film, ale po zmizení Stacy jsem si připadal, jako ve vysílání TV Nova. To mediální šílenství, kdy před Drewovým domem je neustále několik televizních štábů a loví sebemenší informaci nebo kratičký záběr do kamery, to se mi hnusilo. Přišlo mi to fakt horší, než je ten známý "novácký" hyenismus.(20.11.2012)

• Morholt

Tohle krimi jsem si stáhl hlavně kvůli Penny a ta mě nezklamala. No ne že by podala nějaký oscarový výkon, ale koukalo se na ní příjemně. Film sám je klasickou televizní adaptací, která by sama o sobě nebyla tak špatná, ale bohužel jí v tomto případě hodně kazil Rob Lowe. Jeho podání policisty a pravděpodobného vraha mi vůbec nesedlo. Ta blashosklonnost a suverenita mi přišla až příliš strojená. Kdyby to byl čistý záporák v nějáké béčkové akčňárně, tak prosím, ale v tomto případě má divák pochybovat o jeho vině a v jeho případě nejistotu cítit nešlo, i když jsem se hodně snažil. Lepší podprůměr. 40%(22.8.2014)

Film mě upoutal asi hlavně tím, že je zajímavě natočený, člověk se u toho nenudí - alespoň tedy co se 2/3 filmu týče. Jakmile Kaley zmizí ze scény, najednou jako by všechny barvy, co předtím zářivě svítily, zešedly, stejně tak jako celá atmosféra. Pořád čekáte, jak to dopadne.. a ono vlastně nedopadne. Konec je jak rozblemcaná žvejkačka na chodníku...(27.4.2014)

Celkem povedený TV film o jednom absolutním zmrdovi. Že by výkon Roba Lowea byl příliš strojený a přehnaný? No možná, i když nevíme, jak se skutečná "osoba" opravdu chovala, a navíc o to v tomto filmu šlo, aby všichni vidèli, co je to za hajzla. Jsem velice rád, že ten zmrd Peterson může být podmínečně propuštěn až v roce 2081. Goodbye Peterson.(11.3.2018)

• - Skutečný Drew Peterson po produkční společnosti požadoval zastavení natáčení filmu. (Conspi)

• - Filmový koncept zachycuje sled událostí předložených spisovatelem Josephem Hoseyhem v knize "Fatal Vows: The Tragic Wives of Sergeant Drew Peterson". (Conspi)