Bespridannica

(TV film)
  • Sovětský svaz Бесприданница (více)
všechny plakáty

pm

Televizní, doslova televizní, nijak nápaditý a nevtipný přepis Ostrovského hry „Nevěsta bez věna“. Suchá dramatizace ani písňový doprovod neohromí… Nechci být zlá, ale Táňa Doroninová byla dost stará na roli roztomilé slečny na vdávání, okouzlující každého muže v okolí, herecky navrch Larisu tlačí do duchem nepřítomné hysterky. Valentin Gaft byl zajímavější, přesto jen suše deklamoval daný text: těžko věřit, že toto je bohém, kterého obdivují ženy i muži, vysoká společnost i cikáni z přístavu, chyběla mu jiskra. Takový Michalkov dokázal do postavy rejdaře Parátova se sympatickou ironií otisknout svůj privilegovaný původ, egomanýrismus i šarm, to nejlepší ze svých předešlých rolí i svou osobnost. To nejlépe demonstrují dialogy: jsou místy totožné s "Krutou romancí" (1984), ale nezáživné. Režisér Rjazanov stejný obsah povýšil nápaditou inscenací prostoru a scén, hudbou i humorem a především hereckým vedením, což znovu a znovu dokazuje, jak geniální je jeho adaptace. Howgh. ()

vitekpe

Trosku jsem nadstrelil hodnoceni, protoze Тatiana, to je laska... :-) P.S.: souhlasim s pm, ze Rjazanov odvedl podstatne lepsi praci. A to nejen u tohoto nametu, ze... Dal, moc nechapu, proc je na csfd uveden tento film dvakrat. Je to jeden film, pouze dvoudilny. :-) ()