Un Bonheur n'arrive jamais seul

Happiness Never Comes Alone

Komedie / Romantický

Francie, 2012, 109 min

Dnes jsem měla den, že jsem tuhle mírně střihnutou romantickou komedii potřebovala vidět jako sůl. Ale přiznám se, že všechny ty hvězdičky navíc jsou za senzační muziku, která mě dostala, za krásné modré oči Gada Elmaleha (jen tak mimochodem, ten se snad s krví komika musel už narodit) a nádherný úsměv Sophie Marceau.(26.4.2014)

• Enšpígl

Mně přišlo, jako kdyby hlavní hrdinové trénovali na olympiádu, furt lítali sem a tam. Film působil pohodově, ale děsně zmatečně a zrychleně. Jediný co fungovalo byly dialogy a herecký výkony krásné Sophie (jako chlap zářím štěstím, když vidím, že Sophie se ve filmech pořád nestydí - nemá totiž už asi 30. let za co ) a pohodového Gadyho (jako filmovej fanoušek zářím štěstím, když vidím, že Gady dokáže zahrát cokoli ) .(10.8.2014)

Parada, bravo :-D! Naozaj "romanticka komedia" jak ma byt! Vesele, mile, ludske, vyborni herci - zasa jedna vydarena francuzska vecicka, aka sa amikom vacsinou ani zdaleka nepodari; vydareny pribeh, tolko raz natoceny a da sa, i takto, inteligentne a milo. Laska na prvy pohlad funguje a pretrvava na zivot, kto neveri, neskusil a zasluzi polutovat ;o)!(12.1.2014)

Na úvod treba podotknúť, že nejde o žiadny romanticko-komediálny skvost. Francúzi sa však pochlapili a vytvorili milý a zábavný príbeh o vzťahu dvoch úplne odlišných ľudí. Lenže to spracovanie je v mnohých prípadoch ako z telenovely, značne povrchné a trochu prihlúple. Našťastie obaja hlavní protagonisti sú úžasní a aj scenáristické patálie dokážu uhrať vo všeobecnú spokojnosť.(9.4.2014)

"Hudba má dobrý začátek a konec, ale uprostřed ta omáčka... - Hudba trvá jen pět sekund. - Dejte nám víc not. - Víc not? - Ty malé puntíky, černé a bílé. - Víc not. Proč ne? Vezmu nějakou notu a pošlu Vám ji." Následuje pár (ehm možná více než pár) mých postřehů... 1.) Francouzsky mají sílu jak vůl, když jim do ložnice nečekaně přikluše dítě, když dokáží muže odhodit z postele tak, že letí vzduchem. 2.) Francouzsky evidentně vydrží každou ránu, ač se zdá být i smrtelná a co více, bez jakéhokoliv zranění, otřesu mozku či zlomených žeber a to i když vám do páteře vletí umyvadlo právě vyrvané z trubek nevímjakou silou a rychlostí. 3.) Možno tu spatřit několik krycích identit... housenku - musíte být vykutáleni z postele v peřině a pak se plazit... sochu - navlékněte si triko jako kalhoty, peřinu na hlavu a pak prostě stojíte a předstíráte sochu.... neviditelnost - k tomu tričku na nohách přihodíte kalhoty na hlavu a schováte se do rožku... hospodyně si vás určitě nevšimne při té akrobacii. 4.) Zrychlené záběry působily jako z filmu Asterix a Obelix. 5.) Návod jak nenápadně svému milenci (pokud jste svobodná matka) předat zapomenuté části oděvu: Milenec počká v parku na lavičce. Milenka běží se synem parkem a stále hovoří a hovoří a nenápadně z kabelky na chodník trousí boty, ponožky a trenky... Dítě si toho nevšimne, ovšem všichni ostatní v parku ano. 6.) Film obsahuje názornou ukázku, jak si poradit s debilními vozíky v obchodech, když nemáte minci. 7.) 3 děti rovná se miniarmáda ninjů, kteří během týdne sežerou následující seznam potravin: 4 plata po 36 vajíčkách, 6 dvoulitrových mlék a 12 litrových, 4 balíky vody po 6 kusech atd.. vcelku 4 narvané vozíky. Především ale evidentně nesmíte zapomenou na celé plato Kinder řezů v čokoládě, protože vaše děti jsou rozmazlené a hlavně s tím řádně mrsknětě do košíku, ať je to pak napadrť. 8.) Ve snímku uvidíte nejvíc špionskou a zvědavou babičku na světě... sleduje svého vnuka schovaná za novinami společně s jeho dvěma kamarády na bowlingu. 9.) Gad Elmaleh je prý nový Bořek Stavitel. 10.) Uvidíte tu nejošklivější puget květin na světě... kdyby mi někdo takový donesl, taky bych ho nechtěla a ještě bych ho řádně danému člověku omlátila o hlavu. 11.) Nejlepší hláška: když malý prcek řekne Sashovi "Až vyrostu, umřeš." 12.) Nejlepší scéna: Akrobacie při zvedání spícího dítěte z postele.... upřímně jsem se málem počůrala smíchy a když ten malý otevřel oči a zíral na něj, zatímco on byl z toho úplně mrtvý strachy.. pak uslyší ránu, děcko hodí na postel a schová se do skříně.. normální chování, no ni? 13.) Tento sálodlouhý komentář je adekvátní vzhledem k míře pobavení a smíchu, jež vám snímek způsobí.(23.6.2014)

• - Jedná se o první spolupráci mezi Sophie Marceau a Gadem Elmalehem. (claudel)