Un Bonheur n'arrive jamais seul

Happiness Never Comes Alone

Komedie / Romantický

Francie, 2012, 109 min

Na úvod treba podotknúť, že nejde o žiadny romanticko-komediálny skvost. Francúzi sa však pochlapili a vytvorili milý a zábavný príbeh o vzťahu dvoch úplne odlišných ľudí. Lenže to spracovanie je v mnohých prípadoch ako z telenovely, značne povrchné a trochu prihlúple. Našťastie obaja hlavní protagonisti sú úžasní a aj scenáristické patálie dokážu uhrať vo všeobecnú spokojnosť.(9.4.2014)

Dnes jsem měla den, že jsem tuhle mírně střihnutou romantickou komedii potřebovala vidět jako sůl. Ale přiznám se, že všechny ty hvězdičky navíc jsou za senzační muziku, která mě dostala, za krásné modré oči Gada Elmaleha (jen tak mimochodem, ten se snad s krví komika musel už narodit) a nádherný úsměv Sophie Marceau.(26.4.2014)

Človek by povedal, že žáner romantickej komédie už bol naozaj úplne vyčerpaný. No potom opäť príde nejaký pútavý film, ktorý tento dojem opäť poprú. Pre mňa to bol v poslednej dobe práve tento pôvabný francúzsky film, v ktorom nechýbala skvelá zápletka a najmä výborné dialógy - tak typické pre francúzsku tvorbu. Pre niekoho možno bude celý scenár len ďalšie romantické klišé, no pre mňa to bola jedna z tých lepších romantických komédií.(8.2.2013)

Romcom, který se přes nemalý množství nemalých kladů jednoduše nedá napařit pět hvězdiček. Na to má až příliš ohranej námět, při jehož rozvíjení si ke všemu pranic nekomplikuje, a tak člověka, co měl z dětí původně panickou hrůzu, nakonec nechává s rodinkou o třech harantech splynout až záhadně rychle a hladce. Nicméně těch prvotřídních atributů na vyvážení se v Un Bonheur n'arrive jamais seul pořád najde značný množství. V první řadě je nutno zkonstatovat, že Sophie by svuj sex-appeal mohla i přes dotírající padesátku dál v klidu vyvážet. V druhý řadě je třeba obligátně ocenit komediální talent Gada Elmaleha. A mimoto jsou tu ještě plusový titěrnosti jako hravá kamera, slovní hříčky, klavír a Sophie Marceau. Jo, pardon, tu už jsem vlastně jmenoval. O:-) --- "Byli jsme spolu ve volném vztahu. Já byla Vztah, on byl Volný."(30.1.2014)

• mat.ilda

Běž Rocky, utíkej Forreste! Pouze tento povzbuzující výkřik měl tu čest mě opravdu pobavit, ale zároveň stvrdil dojem, že se v podstatě dívám na "americkou francouzštinu" s omšelou zápletkou a divnými komickými typy, až na krásnou Sophii Marceau, ovšem. Nic, co bych si chtěla v několika příštích letech dobrovolně zopakovat.(29.5.2014)

• - Jedná se o první spolupráci mezi Sophie Marceau a Gadem Elmalehem. (claudel)