Veliká Amazonie skrývá mnohá tajemství. A amazonští šamani nás překvapují svými schopnostmi a svým poznáním. Dokážou léčit i tzv. nevyléčitelné nemoci, protože přímo komunikují s rostlinami, které jim samy říkají, jak léčebně působí. Místní šamani dokážou vystoupit ze svého těla, cestovat po Zemi i vesmíru, můžou si stáhnout jakoukoli informaci, poznat cokoli, co je zajímá. Klíčem k tomu je ayahuasca, tajemná liána, jejíž odvar člověka nejen vyléčí a pročistí na všech úrovních, ale dává i poznání čehokoli v tomto světě i ve světech dosud nepoznaných, otevírá dveře do jiných dimenzí… S ayahuascou se ve filmu setkáme nejen prostřednictvím šamanů a jejich práce, ale i díky různým odborníkům a lidem, pro které znamená s ničím neporovnatelnou zkušenost. Film zároveň poukazuje na vážné ohrožení Amazonie a jejích obyvatel. O tom, jak nemilosrdně tam postupují těžařské společnosti, se mluví v médiích jen ojediněle. (oficiální text distributora)

Segrestor

Podobně jako ve filmu Ayahuasca v Amazonii i zde nakoukneme do šamanovy kuchyně. Za zvuků Písně ve starém indiánském jazyce se široce dozvídáme o doslova kouzelné liáně smrti neboli Ayahuasce. Tento dokument nabízí mnohem hlubší průzkum za hranice našeho omezeného vidění světa a daleko více nám přiblíží hmatatelnost skryté amazonské magie. Budiž malou nadějí lidstvu, takovým závanem optimismu, že moderní šamani odkrývají světu svá tajemství a takzvaně jdou s Ayahuascou do světa. Nakonec zjistíme, že svět není zas tak úplně hnusné místo. K zhlédnutí zde. ()

Frajer42

Tohle zní jako něco, co mi pomůže urychlit nalezení odpovědí na pár zásadních otázek. Líbilo se mi, že autor poskytl několik pohledů na věc - šamanský mystický i vědecký. Dost se časem začnou informace opakovat. Každopádně jsem dostal to, co jsem očekával - kvalitní úvod a seznámení s velmi zajímavou látkou s pozoruhodnými účinky. Ke zhlédnutí například zde. [75 %] ()

lillien

https://www.youtube.com/watch?v=YqKDQPNRGSk Zajímavé myšlenky: Ayahusca má vlastní formu inteligence, dokáže otevírat vědomí, zprostředkuje vize a pomáhá šamanům získat napojení a vědění např. o dalších léčivých rostlinách a jejich použití. Bez tohoto "duchovně- telepatického" prvku, kdy je šaman jistým způsobem schopný vnímat duchy rostlin a komunikovat s nimi, by nebylo možné léčení. V záplavě několika desítek až set tisíc druhů rostlin (zatím jich je mnoho neklasifikováno) by v podstatě nebylo možné nalézt a ověřit účinky a kombinace, pokud by neexistovala možnost nějakého jiného vodítka, než jen náhodným výběrem. Ayahuasca neslouží k požitku, tak jako chápeme naše drogy. Je mostem k širšímu poznání věcí a sebe sama. Každému dá to, co on sám primárně potřebuje vědět a ne vždy je to příjemný zážitek. Jejímu požití by měly předcházet speciální rituály, dlouhodobější očistná kůra, bezmasá dieta, izolace a sexuální půst. Nemá tedy smysl o ni uvažovat jako o zážitkovém halucinogenu, jak má člověk západní civilizace ve zvyku. Je to rostlina pro ty, kdo jsou připraveni. Když se nad všemi těmi informacemi z Amazonie zamyslíte, zjistíte, kde vlastně Avatar vzal svoji předlohu:) ()

schizmo

Ayahuasca je dlouhodobý fenomén spirituálního světa. V souvislosti s duchovní a esoterickou osvětou se tento prostředek sebe-poznání i sebe-léčení stále více dostává mezi širokou veřejnost. Člověk ze západní civilizace určitě uvítá takovýto dokument, který přiblíží základní informace o tomto tématu. Jenže tento snímek bohužel dost klouže jen po povrchu, je plný nicneříkajících atmosférických záběrů a obstraktních ploch, a také výpovědi jednotlivých šamanů a dalších praktikujících jsou pro nás tak nejednoznačné a těžko představitelné, že dojem, který si z filmu odnesete, je úplně stejně abstraktní a neucelený. A to je velká škoda, protože pokud tahle rostlina může přinést zásadní poznatvky v oblasti spirituálního rozvoje a dalších směrů, chtělo by to pracovat s informacemi trochu více věcně, aby i naprostý laik uměl s tímto tématem pracovat k vlastnímu prospěchu. Snímek sekundárně přibližuje život původních obyvatel a jejich zoufalý zápas o zachování kultury s těžařskými společnostmi. ()

Trauma

Film má, zdá se, za cíl pouze sprostředkovat první kontakt s tímto tématem zcela nezasvěceným. Tyto velmi nízké ambice by asi hezky naplnil. Bohužel pro ty co už o ayahuasce něco málo slyšeli má jen minimální informační hodnotu. (Vždyť se tam přes hodin opakuje to samé dokola.) ()