Effie Gray

Effie

(neoficiální název)

Velká Británie, 2014, 108 min

Věřím, že pro mnoho lidí se jedná o celkem nudný snímek. Já ale na takové filmy jsem. Je to přesně typ filmů, které mě baví sledovat. Děj klouže opravdu pozvolna. V podstatě se tam nic moc neděje, ale přitom se toho děje tolik! Moc se mi líbí herecké obsazení, to se opravdu povedlo. Takže jo, za mě hodně dobrý.(10.3.2016)

Emmu Thompson mám ráda jako herečku a ještě radši jako scénáristku, ani v jedné disciplíně mě zatím nezklamala a v obou zraje jako víno. A místní filmoví experti jsou také z velké části zralí – na reparát z výtvarky. Jistě, každý nestudoval dějiny umění jako Vesperka, a pravdaže Effie není v našich končinách moc známá, obrazově vytříbený film s dobrým obsazením (Claudia Cardinale mě sice trochu vyděsila, zato Dakota Fanning příjemně překvapila a David Suchet byl samozřejmě skvělý), navíc s citlivě zakomponovanými historickými fakty by měl alespoň mírně zkušený filmový fanoušek ocenit. A komu nebylo z hůry dáno a v apatyce s ním vyběhli, měl by svůj úděl pokorně přijmout, konat skutky milosrdenství pro chudinu a nehrát si na Spáčilku.(13.5.2016)

Tak suché a pritom celkom zaujímavé. Chybu tu trochu iskra, aby sa tu stalo niečo veľké. A pritom anglický impotent a chladné dievča v rozpuku mohli priniesť viac. Opäť je to jeden z tých typických viktoriánskych filmov, kedy sa muži hrali na gentlemenov, ženy sa pri pomyslení na sex fackovali a vonku furt chcalo. Avšak máme tu zaujímavú zápletku. Chlapík si vezme o 20 okov mladšiu ženu, ale nechce s ňou súložiť, aj keď sa mu tam predvádza nahá. Radšej si (pozor spoiler!) vyhoní v posteli zatiaľ čo ona sa tvári, že spí. Od presťahovania scény do Benátok to začína ale príbehovo stagnovať, koniec je logickým vyústením, ale nie je to nič extra.(17.11.2017)

• hansel97

Stejně jako režiséru Alanu Rickmanovi a jeho Králově zahradnici, bych doporučil Emmě Thompson, aby se držel dál od scenáristiky a hrála, což umí nejlépe. Nudnější příběh, aby jeden pohledal. Tohle bylo silně nezáživné a suché a vlastně jsem ani nepochopil, co je na Effiiném příběhů tak zajímavé, že by si zasloužil zfilmování? Hvězdné herecké obsazení, které mě přinutilo se snímek pustit, je tu k ničemu, když pomalu nemají, co hrát a výsledek je neuvěřitelně mdlý a studený film, u kterého se nevydržíte soustředit.(2.10.2015)

• Aljak

Márnotratnosť na plátne. Vzhľadom na to aký to malo kvalitný základ so zaujímavými postavami, očarujúcou atmosférou a krásnymi scenérie vidieka i Benátok, tak to celé pochoval absolútne nevyvážený scenár s totálne chabou dejovou líniou. Načo sa John vlastne ženil, keď napokon mal svoju krásnu a racionálne uvažujúcu ženu len na okrasu? Pre mňa úplne nepochopiteľný vzťah. Čo iné sa dalo čakať ako to, že zvedavá Effie bude chcieť objavovať čaro života za každú cenu aj bez neho? Nuž, kamera a atmosféra naozaj veľmi pôsobivé, ale ostatok nič moc. Za mňa sklamanie hodné prinajlepšom 2*.(24.4.2015)

• - Roli Effie původně měla patřit Elle Fanning, ta však s blížícím se natáčením vyrostla ještě o dalších 10 centimetrů, a tak se tvůrci rozhodli svěřit roli její starší ale menší sestře Dakotě Fanning. (hansel97)

• - Opravdová Effie Gray byla původem z Perthu ve Skotsku, takže mluvila se silným skotským přízvukem. Filmaři se ale rozhodli pro použití pouze anglického přízvuku. (hansel97)

• - Tvůrci snímku byli zažalováni za porušení autorských práv. V prosinci 2012 byla žaloba zavrhnuta. Poté přišel s žalobou Gregory Murphy, který tvůrce žaloval ze stejného důvodu s jakým se již potýkali. (R.K.)