Reklama

Reklama

Sedemročný Arťom žijúci s matkou v Moskve ťažko znášal rozvod svojich rodičov Xénie a Zaura, Osetínca, ktorý slúži ako dôstojník v mierovej misii v Južnom Osetsku. Príchod nového muža, bankového úradníka Jegora, do matkinho života sa stretol s nepriateľskou reakciou jej syna. Chlapec žije vo svete vlastných fantázií a ilúzií, reálny svet okolo seba vníma len ako jeden z imaginárnych svetov počítačovej hry alebo sci-fi trháku. Keď Xénia vidí nepriateľský vzťah medzi Jegorom a Arťomom, rozhodne sa prijať Zaurovu ponuku a poslať chlapca k rodičom jej bývalého manžela do dediny blízko juhoosetsko-gruzínskych hraníc, aby sa nadýchal horského vzduchu. Čoskoro Xénia na internete zistí, že v oblasti vypukli boje, a žiada, aby sa Arťom vrátil domov. Zaur to však odmieta. Xenia sa preto rozhodne vycestovať za synom sama. Je pripravená prejsť najhorším vojnovým peklom, aby zachránila toho, koho miluje celým svojím srdcom. Zúfalá matka nemá iné východisko ani iný cieľ. (TV JOJ)

(více)

Recenze (34)

verbal odpad!

všechny recenze uživatele

Kterak ruským (a jiným), nezletilým mentálům pomoci udělat si "nestranný, vlastní" názor na spravedlivou invazi do Osetie? No, nejlépe pomocí nějakého toho dementního bijáku s otravným fakanem, který "Jde a dívá se", jak "hrdinná" Rudá armáda svádí boj se zlými Deceptiony z planety Tbilisi. Hnusné, propagandisticky podprahové, kýčovité a nudné debilní zvěrstvo, které nejednoho afgánského pasáka koz vyvede z jeho příslovečného klidu. Jsem docela zvědav, co si pro nás ministr filmu, Ivan Vasilievič Goeblsov, připraví příště. Určitě tomu dám zase plnou palbu a budu to žrát jako Litviněnko plutónium, protože to bude čupr akční. A mocinky doufám, že vyjde i gameska, akorát ještě nevím, jestli v ní budu za Tro(t)lla nebo Velitele ruského tanku. Budu se muset ještě kluků na Assbooku trochu poptat, co si o tom myslí. ()

LIVINGDEAD 

všechny recenze uživatele

Bohužel nemám rád válečné filmy. Proč jsem se tedy na film díval? Uváděli, že ve filmu uvidíme roboty. Z 95% to byl ale válečný film a 5% fantasy. Doporučuji se dívat na BLU RAY 1080p, abyste si vychutnali katastrofickou scénu s autobusem. Má matka se při této scéně tak lekla, že vyskočila 2m vysoko :-) Jinak dobré herecké výkony, sympatické postavy a spoustu hollywoodksých efektů.Takže film natočen skvěle, ale pokud nejste milovníci válečných filmů, tak to není film pro Vás. 50% ()

Reklama

Fr 

všechny recenze uživatele

,,JÁ NESMÍM UMŘÍT. MÁM TAM SYNA!....“ /// Nejdřív to vypadá jako film pro děcka. Pak jako píčovina. Pak jako válečnej film. A pak, pak ... jsem se poprvý poblil... ale popořadě. Tyoma je malčik, kterej naplnil svoji bujarou představivost roboty. (Demonstrace filmové síly ruskýho filmu. Působivé. Až to uvidí Michael Bay - závistí si urve deceptiona!) Pak je tu paní, co vyráží Tyomu hledat, protože.... no prostě ocitne se uprostřed války tam v Jižní Osetii. Chová se jak z lacinýho hororu (teda jako kráva), ale co, když hledáte svý děcko, zřejmě jednáte iracionálně. Pak ta válka: to není problém! Rusáci to uměj. Scény jak z Mogadishu sleduju se zájmem (da da, ruskoj saldat charašoj saldat. I když se někdy posere....) A teď co mě sere: jde o DALŠÍ propagandistickej snímek. Nechci bejt manipulován a proto se zřejmě nedostavujou pražádný emoce. Kdo je ten hodnej není třeba rozebírat (a dost bych se divil, kdyby to nedopadlo jako v pohádce). Ale ta největší zhovadilost se dostavuje v ,,akčním“ finále. Kseniya (sem říkal, jako v pohádce...) překonává posledních 5 km. Nejnebezpečnějších 5 km na světě a právem si zasluhuje, aby jí ,,báječná“ skupina Lunetic věnovala svůj slavný song. Zhovadilost se zajímavejma omakžikama, kterou dokurvili dementi. Takže – válka ANO. To ostatní? Lunetic! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nesouhlasím s Gruzínci. 2.) Tank mi před vočima rozšlehal tátu. A bábu. A dědu. 3.) Thx za titule ,,OverLord“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ * ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Slušný válečný film o gruzínské armádě, která touží přivlastnit si teritorium. Na Ruské poměry slušný vizuál a potěší lehčí Fantasy prvky, kde malý kluk mívá představy s obřím Robotem ( Fínále jak z Transformers), ale jinak se jedná z 80% o Válečné drama. Akce celkem dost, ale chybí gore a není příliš intenzivní, za což jsou body dolů. Každopádně kouká se na to dobře, nejsou zde hluchá místa a z historického hlediska je film taky zajímavý. Vidět film 8 let zpět nejspíš by to bylo na 4 a půl hvězdy. Příběh***, Akce***, Humor>Ne, Násilí*, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra****, Napětí***. 6/10. ()

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Skloubení dvou poloh v jednom filmu. Jednu tvoří tak trochu dojemnej příběh matky hledající syna ve válkou zmítané Osetii, v druhý seriózně se tvářící vojenská akce včetně prostřihů na prezidenta Ruské federace. Uh. No, nemůžu říct, že by to úplně fungovalo, měli točit buď jedno nebo druhý. Film má dost kolísavou úroveň, obsahuje scény, které vyvolávají cynický úšklebek (jako když matinka projíždí na plnej knedlík krzevá postavení gruzínské armády), naproti tomu jiné jsou nabité prvotřídní akcí. Přiznávám, že až do konce jsem nevěděl, jak se k filmu vlastně postavit. Na jedný straně prvotřídní technická stránka, civilní herecký projevy a uvěřitelnější emoce (mě prostě evropskej styl podávání emocí sedí víc než zámořskej), kalach je prostě sympatičtější zbraň než M16 a na hlavní hrdinku se příjemně kouká, je docela odhodlaná a přitom pořád ženská. Na druhý straně pár za vlasy notně přitaženejch scén a nemálo čistě proruského pohledu na věc. Nakonec rozhodnutí zachránila scéna s gruzínským vojákem na konci, kdy i nepřítel dostane lidštější tvář než je u podobnýho typu filmu obvyklý. Výsledek jsou čtyři, ale uznávám, že docela problematický a plně pochopim, když někdo dá hodnocení výrazně nižší (samozřejmě z rozumnejch, ne emotivních důvodů jako někteří, kteří pořád mají pocit, že Rusové maj bejt vždy temná strana síly bez ohledu na realitu). ()

Galerie (25)

Zajímavosti (9)

  • Prvý celovečerný film štúdia Glavkino. (Marek1991)
  • Ve filmu byly použity bitevníky SU-25, vrtulník MI-24 a MI-8. Ve filmu je možné vidět vozidla BTR-80, BMP-1, tank T-72B, GAZ Tiger, UAZ 469, MTLB a různá dělostřelecké systémy včetně raketometů Grad. Ruční zbraně používané ruskou stranou byly AKM, AK-74, kulomet PKM, odstřelovací puška SVD a granátomet RPG-7 a RPG-26. Zbraně používané gruzínskou stranou byly odstřelovací puška SVD, granátomet RPG-7, útočné pušky M-4 a Kalašnikov různých modifikací. (K98)
  • Film bol natočený v období od marca do augusta 2011. (Marek1991)

Reklama

Reklama