Última seńora Anderson, La

Ramiro Gómez

Kostýmy:

Giovanni Naitano

• Karlos80

Temné raritní giallo s trochu nepravděpodobným příběhem (ne však špatným), odehrávající se v chladné Anglii, chudé a nevýrazné na scény, myšlenky a atmosféru (naprosto chybí jakékoliv větší vzrušení, které by film obohatilo), navíc zcela bez násilí a sexu (což bylo v tý době hodně neobvyklé), takhle to asi nešlo, film má velmi pomalé tempo, které může rovněž leckoho odradit, že to ani nedokouká do konce, finále ale špatné nebylo, a po hudební stránce jsem byl rovněž spokojen, ta zde skutečně sedla. Caroll Baker oblíbenkyně režiséra Lenziho, nevýrazná a nesympatická. Hodně zpackaný film, který ale dobrý potenciál měl, bohužel dobrá příležitost byla promarněna. 1,5/5*. Jen pro ortodoxní fandy žánru a fandy Caroll, jinak hrozí téměř smrt unuděním.(26.9.2011)

Očekával jsem průměrnou podívanou, ve které bude nad příběh čnít vnadné tělo herečky Carroll Baker, spletl jsem se jen v tom druhém. Režisér Eugenio Martín (který je u nás známý snad jen filmem Horror Express), totiž staví zápletku a její patřičné rozvíjení na nejvyšší pozici, na další typické znaky žánru si musíte počkat až do závěru, kde jsou ale využity decentně a s lehkostí. Fanouškům filmů argentovského typu, kde hraje prim vizuálno asi nelze doporučit, koho baví i další odnože žánru, podívat by se mohl.(16.4.2010)