Spielbergo

Pro všechny zmatené, jde o thajský remake Rašómona slavného Akira Kurosavy, jehož anglický název zní navíc "The Outrage" - tedy stejně, jako americký remake Rašómona z roku 1964. Scény jsou prakticky okopírovány do detailu, pouze v barvě a thajské variaci. ()

kaylin

Tak tohle je snímek z Thajska, taková trochu stylizovaná šílenost, která se tváří jako historický film, na serverech je to mnohdy uváděno jako horor, ale ve skutečnosti se jedná o červenou knihovnu, kde se skoro dvě hodiny řeší naprosto labilní dilema mezi třemi lidmi. je to asi založeno na tradicích a na národním cítění, smyslu pro čest a snaze okouzlit digitální motýlky a vypravěčským stylem, ale tak nějak se to seklo. Mimochodem americký dabing je skutečně příšernost. ()

George Stobbart

Zase raz som sa nechal zmiasť hororovým žánrom, uvedeným pri filme na niektorých stránkach a ostal som zarazený čo to pozerám. Nebol to totiž žiadny horor, iba zvláštna dráma, v ktorej sa objavilo niekoľko znepokojivo bizarných momentov, ale ktorá ináč patrí štýlom k takým thajským (nielen) filmom o ktoré zvyčajne ani nezavadím. Ide o príbeh mladého budhistického mnícha, ktorý opustí múry kláštora, aby sa znovu stretol so svojím odcudzeným otcom a na ceste spoznávania sa pred búrkou ukryje v neďalekej jaskyni. Tu stretne ľudí, od ktorých sa dozvie o vyšetrovaní zločinu, ktorý tu prebieha a následne sú mu ponúknuté rozličné verzie svedectva. Takže divák vlastne sleduje jeden príbeh podaný z viacerých uhlov a môže akurát rozmýšľať čo je najpravdepodobnejšie. Po dopozeraní som sa dozvedel, že ide o remake starého filmu "Rashomon", takže predpokladám, že by to mohlo zaujímať hlavne ľudí, ktorým sa páčil a sú zvedaví na iné prerozprávanie. Mňa to napriek prvotnému rozčarovaniu zaujalo hlavne príbehom, menej už spracovaním, rozvláčnosťou a neuspokojivým záverom. ()