George Stobbart

Zase raz som sa nechal zmiasť hororovým žánrom, uvedeným pri filme na niektorých stránkach a ostal som zarazený čo to pozerám. Nebol to totiž žiadny horor, iba zvláštna dráma, v ktorej sa objavilo niekoľko znepokojivo bizarných momentov, ale ktorá ináč patrí štýlom k takým thajským (nielen) filmom o ktoré zvyčajne ani nezavadím. Ide o príbeh mladého budhistického mnícha, ktorý opustí múry kláštora, aby sa znovu stretol so svojím odcudzeným otcom a na ceste spoznávania sa pred búrkou ukryje v neďalekej jaskyni. Tu stretne ľudí, od ktorých sa dozvie o vyšetrovaní zločinu, ktorý tu prebieha a následne sú mu ponúknuté rozličné verzie svedectva. Takže divák vlastne sleduje jeden príbeh podaný z viacerých uhlov a môže akurát rozmýšľať čo je najpravdepodobnejšie. Po dopozeraní som sa dozvedel, že ide o remake starého filmu "Rashomon", takže predpokladám, že by to mohlo zaujímať hlavne ľudí, ktorým sa páčil a sú zvedaví na iné prerozprávanie. Mňa to napriek prvotnému rozčarovaniu zaujalo hlavne príbehom, menej už spracovaním, rozvláčnosťou a neuspokojivým záverom. ()

kaylin

Tak tohle je snímek z Thajska, taková trochu stylizovaná šílenost, která se tváří jako historický film, na serverech je to mnohdy uváděno jako horor, ale ve skutečnosti se jedná o červenou knihovnu, kde se skoro dvě hodiny řeší naprosto labilní dilema mezi třemi lidmi. je to asi založeno na tradicích a na národním cítění, smyslu pro čest a snaze okouzlit digitální motýlky a vypravěčským stylem, ale tak nějak se to seklo. Mimochodem americký dabing je skutečně příšernost. ()

Spielbergo

Pro všechny zmatené, jde o thajský remake Rašómona slavného Akira Kurosavy, jehož anglický název zní navíc "The Outrage" - tedy stejně, jako americký remake Rašómona z roku 1964. Scény jsou prakticky okopírovány do detailu, pouze v barvě a thajské variaci. ()