Reklama

Reklama

Baikonur

Trailer

Obsahy(1)

„Cokoliv spadne z nebe, to si můžete nechat.“ Tak zní nepsaný zákon kazašských stepí. Zákon náruživě dodržovaný obyvateli malé vesnice, kteří sbírají vesmírné trosky, které spadnou dolů z blízké vesmírné stanice Bajkonur. Posledními dvěma mladými členy vesnice jsou radiový operátor Iskander, známý jako Gagarin, a rázná Nazira. Zatímco se Nazira snaží svým nekonvenčním chováním dát Iskanderovi najevo, že ho miluje, Iskander je evidentně zblázněný nejen do Bajkonurur a rozlehlého vesmíru, ale také do krásné Francouzsky Julie Mahé, jejíž cestu ke hvězdám sledují televizní kamery. Když Julie doslova „spadne z nebe“ v malé vesmírné kapsuli, je to Iskander, kdo ji najde v bezvědomí. Tím, že si Julia nedokáže na nic vzpomenout, je Iskander ochoten předstírat, že jsou zasnoubeni a obrátit starý zákon stepí ve svůj prospěch. Ale i ta nejromantičtější lež nemůže trvat navždy. A „Gagarin“ brzy nebude vědět, kam skutečně patří, a mnohem víc, ke komu. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (19)

Fr 

všechny recenze uživatele

„COKOLIV SPADNE Z NEBE, TO SI MŮŽETE NECHAT“ /// Tam v Kazašský stepi leží kosmická základna Bajkonur. A jednoho dne mezi prosté sběrače kosmickýho odpadu spadne z oblohy astronautka… Koukatelný… kvůli Marii de Villepin. Mohlo byto bejt i ze života, páč kdo ví, co tam v těch končinách ty lidi zažijou… Jinak prostě blbina. Taková Kazašská hříčka bez větších emocí a komplikovanosti děje. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Spadla mi do náruče z nebe ženská. 2.) Zjistím, že není sběrač (kovu) jako sběrač (kovu). 3.) Thx za titule „karelgulas“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

dr.horrible 

všechny recenze uživatele

Strašne pekný film. Nemám teda úplne možnosť zrovnania, pretože od Helmera som nevidel nič a zo stredoázijskej kinematografie len to najmenšie minimum, ale atmosférou je to niekde medzi poetickým Balkánom a  neskorším Käurismakim, teda taká tá jurtová, rojkovská verzia, navyše do toho hrá Bregovič a tomu sa skrátka nedalo odolať. ()

Reklama

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

To není film, ale pastva pro oči. Veit Helmer mě už jednou příjemně překvapil a teď to udělal opět. Krásná poeticky romantická pohádka s prvky humoru (objednávka vany ), takovej ten typ příběhu, který se kdysi vyprávěl po večerech v chalupách, protože nebyla ani televize, ani rádio a protože tenkrát bylo v každém příběhu kus krásy, kterou si vypravěči a posluchači odnášeli v sobě a tady ten poslední záběr, jo ten to dovršil dávám plnej počet. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Docela zajímavý nápad, který je tak nějak pěkně ujetý. Kazašská step nedaleko stanice Baikonur. Ve stepi ještě žijí lidé, pro které platí to, že co spadne z nebe, je toho, kdo to jako první najde. Ale co když z nebe spadne kosmonautka? A co když si nic nepamatuje? A co když je do ní zamilovaný mladík, který ji najde jako první? Nakonec ne až tak skvělé, ale i tak pěkné. ()

hirnlego 

všechny recenze uživatele

Typický milý, vtipný, naivní, skotačivě zasněný Helmer s pár přehlédnutelnými šlápnutími do velbloudího trusu. Jen dny artového Tuvalu jsou pořád vzdálenější, humor sporadičtější a na dveře už klepe jedno nutné zlo - další film má být totiž pro děti (hlavně teda pro režisérova synáčka, kterého prý kvůli tomuhle chvíli zanedbával). Ale co, pořád se na to i středně těžkému cynikovi kouká hezky. (3,5*) ()

Galerie (23)

Zajímavosti (10)

  • Ruská vesmírná agentura začala prodávat třetí sedadlo v raketě Soyuz pro privátní vesmírné turisty za 20 milionů dolarů na týden. (Zdroj Film Europe)
  • Nazira (Sitora Farmonova) se ke konci filmu koupe ve vaně, kterou právě vybalila, což je nesmysl, protože vany se dodávají i v Kazachstánu bez výpustní armatury. Je vidět, že na vaně není osazen ani přepadový otvor. (pjotri)
  • „Od natočení Borata (2006) je Kazachstán teritoriem velmi citlivým na filmaře a filmy, které o jejich zemi vzniknou. Takže jsme dlouho nemohli dostat povolení pro natáčení. Pak jsem se jednou setkal s dcerou kazašského prezidenta a její malou dcerkou. Kolegyně mi poradila, že jestli chceme získat povolení, bylo by ideální tu malou dívku obsadit do filmu. Taková role tam však nebyla. Okamžitě jsem tedy volal svému scenáristovi, aby něco vymyslel. Tak vznikla role ovčákovy dcery, která pomáhá otci s prodejem ovcí. Původně jsem si říkal, že když to bude špatné, scénu z filmu vyndáme, ale ta dívka to zvládla skvěle. A získali jsme tím hlavně potřebné povolení,“ uvedl režisér a scenárista Veit Helmer o vznikání filmu. (SONY_)

Reklama

Reklama