PKD

Další výborný počin od Hidden Frontier productions. Pro mě sice o hvězdičku slabší jak Helena, ale pořád výborné, dle mého, stavějící na skvělé chemii mezi subkomandérem T´Lorrou a poručíkem Mayou Stadi, sestrou též poručíka Stadi z pilotu STVoyager. Jejich neustálé a někdy i dost drsné slovní přestřelky, jsou naprostým klenotem této série. Dřevěný Ro Nevin (nechtějte vědět, čí je sourozenec pro změnu on), v konečném výsledku zapadne jako křoví, neb tyto 2 postavy (dle mého) zcela ovládají celý seriál. Za zmínku stojí určitě i lodní šéflékař. Nechci případnému nováčkovi spoilerovat, tak jen dodám, že zhruba v polovině, se o této postavě dozvíte mnoho temných tajemství, která rozhodně stojí za to. A objasní se i jeho vztah k jedné z hl.postav. Suma sumárum - tato série toho dosáhla za 10 dílu tolik, kolik Voyager nedokázal ani za 7 sezón. A proč to srovnání s Voyagerem? Inu proto, že Odyssea pracuje s velmi podobným základním nápadem. Loď Federace, zůstane uvězněná (v tomto případě ovšem neúmyslně), ne sice v jiném kvadrantu, ale přímo v jiné galaxii Andromeda, ze které, jak si fandové TOS vzpomenou, pochází Kelvané). ()