Vojenský potápač, Rick Symons, je prepustený z oddielu 40th Search & Rescue. Jeho nové zamestnanie ho privedie do kontaktu s atraktívnou, ohnivou zdravotníčkou Alex. Čoskoro, títo dvaja rivali, visiaci spolu na lane z helikoptéry, na jednej z mnohých nebezpečných záchranných akcií zistia, že je niečo medzi nimi. Rikova minulosť zasiahne jeho prítomnosť v boji proti vojenskému potápačovi. Alex chce zistiť, čo bolo v jeho minulosti a prečo sa mu vracia. (oficiální text distributora)

bearmeedek

Belgické drama o vojenských leteckých záchranářích s názvem skutečné a existující jednotky. Trošičku to má kostru telenovely, ale na nenáročné podívání je to dobré a natočeno i výpravně - vrtulníky, lodě, moře ... Závěr s potápějící se lodí je i napínavý. ()

majo25

Môj prvý rýdzo belgický hraný film dopadol nad očakávania. Akčná dráma s dobrým námetom doplnená o zaujímavé námorné scenérie. Tie dodávajú nielen atmosféru, ale sú aj zdrojom napätia. Herci sú príjemní a chovanie ich rolí je prirodzené, z čoho som mal pred filmom asi najväčšie obavy; charaktery v podstate dobre vykreslené. Akčné sekvencie sú poctivé, povedal by som spĺňajú vyšší európsky štandart. Zbytočne dlhá stopáž a hluchejšia prvá polka bránia vyššiemu hodnoteniu. Odporúčam, v rámci žánru sa Sila búrky (čo je zlý názov) v európskej kinematografii určite nestratí. ()

Martin741

Ach jaj. Scenar asi napisal miestny Down priputany retazou k radiatoru, lebo taka demencia sa len tak lahko nevidi. No a Hans Herbots je reziserska lama, to viem naisto. 15 % ()