Vánoce v Ypsilonce (TV pořad)

Hudební / Talk-show

Československo, 1991, 51 min

Marek Eben
  • easaque

vánoční besídka divadla Ypsilon mě moc nezaujala, i když účinkuje výkvět známých komediantů, z nichž nejzábavněji působí Kaiser, Lábus a Schmid. Spíš to připomíná improvizaci, ale hodně nevyváženou a bez šťávy. První půlka je vyplněna směskou scének a v druhé části je předvedena "původní slovenská mše vánoční" a hlavně se muzicíruje. [ PŘÍBĚH: X /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](24.12.2013)

• gudaulin

Je mi líto, ale pokusy o komiku se ze strany členů Ypsilonky většinou míjely účinkem a vyvolávaly ve mně, řekněme, rozpaky. Divadlo zjevně sázelo na své věrné diváky, kterým evidentně na vánoční besídce stačí být se svými oblíbenými herci. Ty dvě hvězdičky jsou projevem uznání divadelníkům, kteří hrají na hudební nástroje a umí slušně zpívat. Koledy v jejich podání byly celkem fajn, i když ty jsou v časem vánočním v televizi k vidění masově a od Ypsilonky bych prostě čekal víc. Celkový dojem: 35 %.(25.12.2016)

Známé české tváře nám zpívají koledy. Chvílemi jsem se od srdce zasmál a chvílemi zase nudil. Pobavil hlavně Kaiser v roly anděla a Lábus vyprávějící o nemluvení při pozřítí kapra, kdy nám může uvíznout kost v krku a jeho tragikomický odchod. 60%(25.12.2011)

• dopitak

Měl jsem podobný pocit jako dříve komentující kolegové. Ale nebudu si brát servítky, byla to blbina bez ladu a skladu, kterou ani sebelepší sestava nemohla zachránit. A protože Ypsilonku jsem zažil naživo v divadle, vím, že oni umí.(24.12.2013)

• Bachy

No, moc se nezadařilo. Herce z Ypsilonky jsem měl rád, ale tady jsem celou dobu jen vyčkával, kdy už se představení rojzede...až dojelo.(25.12.2011)