Když si uvědomím, že finská filmová produkce je trochu jiná než naše, tak za mě dobrý. Není to nejhorší, ani jako seriál, ani jako díl. Knižní předlohu neznám stejně tak jako předchozího představitele hlavního hrdiny. Ten, tuším, hrál ve filmu Matti a to bylo podle mě vrcholné dílo, které mělo naději na úspěch v zahraničí. Ale: Město vrahů. Na poprvé jsem byla zvědavá, téma se mi líbilo a na "suché" herce pomalu bez mimiky jsem zvyklá. A přesto jsem se dívala i podruhé a potřetí... Nevím proč, ale s počtem shlédnutí se mi líbí víc a víc. Čtyř ani pěti hvězdiček nedosáhne, ale jako oddychovka, která Vám nezavaří mozek...spokojenost. Navíc jsou v tomto díle vynechané "hospodské" scény Jussiho s přáteli , což podle mého názoru není škoda.(1.4.2019)

• myshichka

Na tento diel som sa tešila hlavne kvôli znalosti knižnej predlohy, mala som tak možnosť porovnať, nakoľko sa jej tvorcovia držali a musím skonštatovať, že som bola znovu sklamaná. Film mi okrem toho, že je fakt hrozný, jednoducho príde príliš skratkovitý a povrchný. Myslím, že zabili potenciál celej série faktom, že točili niekoľko dielov naraz, pôsobí to uponáhľane. Taktiež výber nového predstaviteľa Varesa sa ukázal ako nešťastný, zdá sa mi, že keby ponechali Veijonena alebo jemu podobný typ herca, ktorý sa predsa len do role Varesa hodil lepšie, pozdvihlo by to tento film na minimálne pozerateľný (za nejakého upršaného fínskeho popoludnia, kedy by zrovna v telke nedávali nič lepšie). Na disku mi strašia ešte ďalšie 3 diely, ale fakt na nich po tomto náladu nemám.(3.5.2013)