Čergov: Miznúca divočina

Emil Grobauer

Kamera:

Emil Grobauer

Juraj Lukáč

Film Čergov: Miznúca divočina vznikol ako snaha autora spropagovať krásy pohoria Čergov a napomôcť tak k jeho záchrane. Natáčal sa približne tri roky a pri natáčaní sa nikdy nepoužili návnady alebo vábničky, či iné spôsoby prilákania zvierat, aké používajú napríklad poľovníci. Bolo potrebné nespočetnekrát vyjsť na hrebeň Čergova a mnohokrát prespať "pod širákom", kým sa podarili použiteľné zábery či fotografie. (oficiální text distributora)

Dragoni

Špatně koncipovaný dokument s velmi ušlechtilým cílem. Dokument byl natočen pouze pro získání podpisů na petici pro záchranu Čergovských lesů, ve kterých se má zvětšit objem těžby dřeva až 3* a to by znamenalo katastrofu pro tento ojedinělý přírodní unikát. Dokument tvoří video sekvence, promítání fotografií a komentář autora. Špatná koncepce vychází z nízkého rozpočtu, který hradil celý pan Ing. Emil Grobauer, který dokument také komentoval. Petice na záchranu Čergovských lesů ()

Marek1991

Zámer tohto dokumentu je jasný, akurát, že mi vadilo, že to bola skôr prehliadka fotografií a boli použité jednoduché argumenty. Taktiež tá pieseň v angličtine sa sem v úvode nehodila. Ak bude chcieť režisér niekedy nabudúce bojovať proti nezmyslom ľudí, tak by to mal robiť rozumnejšie, každopádne podporujem snahy o záchranu Čergova. ()

kaposlav

Nízko rozpočtový dokument s jasným cielom. Vo filme je možné vidieť faunu a flóru Čergova, ktorá ma byť nenávratne zničená. V budúcnosti následky môžu spôsobyť napríklad povodne. ()