Rosaline je svieže a komediálne podanie Shakespearovho klasického milostného príbehu "Rómeo a Júlia". Príbeh rozpráva Júliina sesternica Rosaline, ktorá je zhodou okolností Rómeova nedávna láska. Rómeo jej zlomí srdce, keď spozná Júliu, ktorú začne zvádzať. Rosaline plánuje prekaziť tento slávny románik a získať späť svojho chlapca. (Disney+)

Johnny.ARN

Šejkspír v hrobe rotuje. Mohli to rovno jak muzikál točiť, možno by to bolo aspoň o trochu zaujímavejšie. Prítomnosť teplej černoty a šikmých je u Disney už samozrejmosť, v akomkoľvek období. Pre stredoškolákov je to ale asi najspracovatelnejšia verzia, veď kto by to v dnešnej dobe ešte číta. Kasting nič moc, slovenský dabing tiež pri pár postavách netrafený. 2 z 5 ()

ScarPoul

Trailer vyzeral lepšie a bol aj vtipnejší. Je veľmi úsmevné ako tieto historické filmy s túžbou byť akože in, súčasné a feministické strašne zakopávajú o hlúpe vtipy ( Nemáš rád pizzu? Mám intoleranciu na laktózu).  V zásade je to miš maš postavený na klasickom príbehu, ktorý ho ale ani neposúva do inej roviny fikčných svetov a postáv, ale robí z neho skôr druhotriednu frašku. Po pol hodine mi už bolo dosť jedno, čo sa s postavami bude diať, hoci všetko dopadlo tak, ako ste od prvej minúty čakali. Jediné, čo tu stojí za zmienku je Kaitlyn Dever. Tá sa snaží zachraňovať svojim "trefným" vtipom čo sa dá, ale ruky jej zväzuje strojený a nezaujímavý scenár a hlavne televízna réžia. Niektoré zábery sú svojou prázdnotou a nulovou výpovednou hodnotou na facku. Zbytočný film, zabíjajúci celkom zaujímavý nápad. ()

Arsenal83

Svoje vtipné momenty to malo. Na prekvapenie naozaj dosť a bolo to tak príjemne rozložené, rovnomerne od začiatku až do konca. Taká blbosť a pritom keď sa správny scenárista s tým vyhrá, tak príde oživenie a ani moderná hudba v stredovekej Verone nemohla nikomu vadiť. Samozrejme účasť černochov a aziatov v tomto období je takou povinnou jazdou, ale v tomto žartovnom formáte to je úplne jedno. Nejaké silné dejové zvraty to nemalo, účelom bolo len zabaviť. ()

M.i.k.e

vtipná a milá romantická blbina, která v lehce moderním hávu přináší jiný pohled na klasický příběh Romea a Julie. Kaitlyn Dever je jako Juliina sestřenice a hlavní protagonistka příběhu skvěla a hodně mě bavila. V závěru tomu sice trochu spadne řetěz, ale není to nic dramatického a celkově to uteče jako voda. Ač je to sice jiný žánr a nedá se to moc srovnat, rozhodně sem si Rosaline užil víc než nedávnou Princeznu...70% ()

Lacike

Rómeo a Júlia natočená ako štandardná súčasná teenage komédia, ale na rozdiel od 10 Things I Hate About You to nepreniesli do súčasnosti a rozhodne to nie je také vtipné. Väčšina vtipov je zameraná na feministickú stránku hlavnej hrdinky, ktorá je proste silná žena v dobe, ktorá takým ženám nepriala. Chcelo to trochu sofistikovanejšie vtipy. Asi najviac budú pri filme trpieť radikálni konzevatívci. Zase je celý dvor zaplnený rôznymi rasami a homosexuálmi. Aspoňže chémia medzi ústredným duom (nie Rómeo a Júlia, ktorí tu sú na vedľajšej koľaji) funguje dobre. Kaitlyn Deverová hádže ironické poznámky podobne ako keď hrala v seriály Last Man Standing. V každom ohľade je to ale len taký mierny nadpriemer, ktorého hlavnou devízou je svižné tempo s krátkou stopážou a sympatické herecké obsadenie. Pochvalu si zaslúži SK dabing. 6/10. ()

• Předlohou k filmu je slavná divadelní hra Williama Shakespeara „Romeo a Julie“. (Conspi)