Záznam z predstavenia Radošinského naivného divadla o jedinej téme: o večnej a nekonečnej láske v tých najrôznejších podobách.
V Štepkovej Hre o láske, ktorá má vari najbližšie k poetickej komédii, hovoríme o jedinej téme – večnej a nekonečnej – o láske v tých najrôznejších podobách. Na scéne vyrozprávame životné príbehy lásky troch dôchodcovských manželských párov: dvojice rozhlasových pracovníkov a ich syna, trpko-smiešne osudy hluchej krajčírky a jachtavého drevorubača a v piesňovej podobe predstavíme štyridsaťročnú kariéru dvojice spevákov, ktorá nás bude sprevádzať piesňami o láske nielen svojimi osudmi, ale i módnym rytmom šiestich desaťročí. Osudy nebudeme rozprávať chronologicky, ale spätne, dozadu – od dôchodkového veku až po roky detstva a života rodičov. Životnými príbehmi, v ktorých kľúčovú úlohu hrá láska, chceme hovoriť o tom, že svet sa mení, a dosť často vlastne všetko okolo nás, ale láska, chvalabohu, pretrváva a stále je tou najdôležitejšou a najvyššou ľudskou métou a hodnotou. Samozrejme, v našom poetickom a humornom rozprávaní o láske bude reč aj o neláske, ktorá lásku tak často a trpko sprevádza. Hru na scéne Františka Liptáka a v kostýmoch Petra Čaneckého režíruje osvedčený režisér RND Ondrej Spišák (Kino Pokrok, Tata, Ako som vstúpil do seba, Generál). Dramaturgičkou inscenácie je Darina Abrahámová, hudbu k početným piesňam, ktorých jedinou témou je láska, skomponoval Peter Mankovecký. (RTVS)

nascendi

Nemal som v úmysle hodnotiť ani komentovať záznamy divadelných predstavení. Radošinci sú však mojou srdcovou záležitosťou, ktorá rozpúšťa aj tie najlepšie úmysly. Nedostal som sa na predstavenie v divadle, takže som s vďakou prijal na Vianoce ponúknutý záznam z predstavenia. Hra o láske patrí k lepšej polovici produkcie radošincov. Má všetky atribúty predchádzajúcich úspešných hier. Nemôžem povedať, že pre mňa noví herci dobre zapadli medzi ostatných, keď "ostatným" je už iba Stano Štepka. Štyri hviezdičky sú iba štyrmi najmä preto, že hudby je akosi priveľa a už to nie je Melkovičova hudba. ()

Autogram

Správa o tom, bez čoho sa dá byť, ale bez čoho sa nedá žiť. –––– Veľmi pekná cesta v čase dozadu po stopách niekoľkých lások. Lások párov ľudí nedokonalých s chybami na tele aj na duši, tak ako sme nedokonalí my všetci, a práve preto je radošínske divadlo blízke bežným ľuďom. –––– Taký je život. S tým sa musí žiť. ()