poster

Nástrahy lásky

 • Česko

  Návrat Claudine

 • USA

  Claudine's Return

Drama / Romantický

USA, 1998, 91 min

Režie:

Antonio Tibaldi

Scénář:

Antonio Tibaldi

Kamera:

Luca Bigazzi

Scénografie:

Bryce Perrin

Kostýmy:

April Ferry
(další profese)
 • igi B.

  IMDb - User Rating: 4.0/10 (118 votes) - - - POZOR!!! V originále 2.35:1 - na MRDODISKU ořez 4:3, bez původní zvukové stopy, bez českých titulků! (zdroj: http://www.lopuch.cz/klub.php?klub=dvd_bonus&to=24412) . . . Tak si představuje vydavatel dvd disk v roce 2008. Tož to je opravdu >šokující< . . . Prostě -N.E.K.U.P.O.V.A.T- !!!(1.7.2008)

 • samera
  odpad!

  Totálna blbosť, vôbec ma to nebavilo, zbytočná strata času.....(2.9.2008)

 • Heroine
  odpad!

  Co a proč? K čemu je film o nesympatické striptérce, a jejím přiblblém příteli? Nic se tam neděje, nic se nedořeší, a závěr je navíc metaforicky filosofický, ale nedává to ani za mák smysl. Applegateová je navíc hnusná.(3.6.2013)

 • tomtomtoma
  odpad!

  Jsou filmové žánry, které mi mnoho neříkají a zabrousím do jejich vod velmi zřídka. U filmu Nástrahy lásky od Australana Antonia Tibaldiho není problémem žánr, ale film samotný. Chce zaujmout, chce ohromit, chce šokovat, chce vzbuzovat zdání jedinečnosti svou formou i stylem a chce sdělovat. Nic z toho se mu příliš nedaří a zamýšlená stavba se bortí ve změti nerozhodnosti, dětinskosti a prázdnoty. Herci se snaží, gesta se prodírají na povrch, ale co naplat, když je to marnivost bez potřebného směru a provedení katarze je výsměchem vlastní milované profesi. Je poznat, že si Tibaldi osvojil jisté profesní dovednosti, ovšem obsah i způsob sdělení nejsou zralé a ani podnětné a zajímavé. Ocenit lze pouze schopnost sehnat na tento nicotný film finance. Hlavní postavou příběhu nenaplněné romance je rozpolcená dívka Claudine Van Doozen (půvabná Christina Applegate). Dvojí tvář, dvojí život, rozdílné chování i potřeby svádí boj, ve kterém střídavě sbírají dílčí úspěchy obě znesvářené strany. Dává pocit výjimečnosti a brání se zkrocení. Kapitulace a přijmutí jedné cesty je labutí písní o lásce a nenaplněnosti. Její nespoutaná divokost je tím, co má diváky nejvíce dráždit a fascinovat, ale je to jen zbytečná snaha o vzepjetí prázdnoty a tvůrčí bezradnosti. Hlavní mužskou postavou je italský mladík Stefano Mauri (Stefano Dionisi), který téměř vzápětí po svém příchodu do zapadlého městečka propadá nepolapitelnému kouzlu bezprostředních rozkoší. Vytrvalost a neodbytnost jsou jeho největší zbraní. Z dalších rolí stojí za zmínku již jen svérázný majitel hotelu Pelican (Matt Clark). Námět filmu není špatný, má v sobě skrytou sílu a hloubku. Ovšem toto zpracování je samoúčelným mlácením slámy a na konci se dostavuje pocit rozhořčenosti.(28.2.2017)

 • GlamourCat
  odpad!

  Jak jezdí autem nezávislý člověk: - Strašně rychle - Vypije u toho hodně alkoholu - Postupně sundá všechno oblečení - Zastaví se a vykrade benzínku - Určitě se nedívá na silnici, ale obdivuje vnady spolujezdce! Film o ničem a o nikom, nic se nevysvětlí, nic se nedořeší, věci se dějí bez začátku a konce. O lidech se nic nedozvíme, jejich chování je podivné. Navíc "Melounek" Christina Applegate je je otřesná, nepůvabná a neušlechtilá žena!(3.6.2013)