Americké restaurování (TV seriál)

American Restoration

Reality-TV

USA, 2010, 138x20 min

Seriál navazující na jiný seroš kanálu History Chanel ("Pawn Stars"). Spolupracovník zastavárny Gold & Silver Pawn Shop Rick Dale ukazuje celou šíři svojí pracovní činnosti, ne jen opravu věcí pro tuto zastavárnu. Tenhle chlápek a jeho dílna je schopný restaurovat prakticky cokoli. Zajímavé, celkem poučné a dokonce i zábavné. 80 %.(30.9.2012)

Super seriál o oprave a reštaurácii starých vecí. Všetci účinkujúci sú sympatický a ani po viacerých dieloch nelezú človeku na nervy dokonca aj blbeček Brettly. Dokonca sa mi páči že narozdiel od iných USA sračiek tu nedávajú extrémny dôraz na bezpečnosť, príde mi to takto realnejšie. Plus veľa komických prvkov a zaujímavých faktov. Jediné čo mi tu chýba je žeby mohli viac opisovať pracovné postupy a trochu viac informácii o cenách. Nemám predstavu o cenových pomeroch v USA ale po videní dielu kde opravovali ČZ scooter z Československa mám pocit že sú trocha drahý inak 80 %(28.6.2014)

Tohle dílko je čistokrevný brácha Zastavárny. Oni dokonce tlouštíci ze zastavárny za Rickem občas zachází si nechat něco zrestaurovat... Máme skvělou příležitost vidět celou řadu zajímavých věcí, které Rickovi nosí zákazníci s přáním zda by jim ten velmi často šrot nebo nálezový stav nedal do kupy... Z některých renovací jde divákovi opravdu hlava kolem. Hlavně věci plné mechanických převodů, ozubených koleček atd.. jsou kolikrát jedna rezavá kupa šrotu a dílna to dá dohromady tak, že to všechno zase běhá a vypadá to jako z výrobního pásu. Já si jen říkám co je ještě restaurování a co už nová věc. Pokud mám např. Edisonův promítač se žašlým textem na výrobní tabulce, nechal bych zrenovovat maximálně šetrně ten text. Rickova dílna vše obrousí, opískuje, pochromuje a pak nechá popsat znovu... Je to ještě cenné? Zdá se, že Amíkům stačí že to vypadá jako nové a blýská se to. Pojem - patina- či - stopy opotřebování po užívání předmětu, které mají také svoji hodnotu tu moc nefrčí... Ale dobrej seroš, některé americké věcičky ze čtyřicátých a šedesátých let ukazují o kolik levelů jinde (míněno napřed) byly vždy Spojené státy před Evropou. * * * *(6.2.2013)

Je to opravdu o práci o smysluplné práci- vdechnout starým věcem život. Rickova dílna dělá zázraky a navíc je v tom radost i srdce..138 (125) dílů. 1.SERIE 1.díl-- 2.díl-- 3.díl-- 4.díl--Manometr a venkovní lampa. 2.SERIE 1. díl… Holičský poutač a stánek koka kola. 2. díl… Přilba NASA a palivová mobilní nádrž. 3. díl… Poplachová sirena a pokladna. 4. díl… Hasičák a benzinová pumpa. 5. díl… 6. díl… 7. díl… Trezor a kinoautomat na sladkosti. 8. díl… Vlakový vysavač a dětský vozík. 9. díl… Motorka a váha. 10. díl… 11. díl… 12. díl… Motokára a ventilátor. 13. díl… Měřič síly a automat na žvejkačky. 14. díl… Chevrolet a cedule, jsou 2 díly viděl první. 15. díl… Dětský člun, tříkolka. 16. díl… Harley a poštovní schránka. 17. díl… 18. díl… 19. díl… 20. díl… 21. díl… 22. díl… Nádrž pro rozvoz hmot,automat kotex na hygienické potřeby. 23. díl… 24. díl… Skútr Čezeta a dětská cisterna- 25. díl… Tester vzduchových brzd vlaku a zahradní traktor. 26. díl… 27. díl… 28. díl… 29. díl… 30. díl… Jízdní kolo a automat na žvejkačky. 3.SERIE 1. díl… 2. díl… 3. díl… Mutoscop a dvojkolo 4. díl… 5. díl… 6. díl… 7. díl… Šlapací traktůrek a elektrické auto-přestavba na golfový vozík. 8. díl… 9. díl… 10. díl… 11. díl… Vrhačka a benzinová pumpa. 12. díl… 13. díl… Gramofon a stříkačka pro betonování. 14. díl… 15. díl… 16. díl… 17. díl… 18. díl… Koloběžky a automat na cukrovinky. 19. díl… 20. díl… 21. díl… Taxametr automat na žvejkačky 22. díl… 23. díl… 24. díl… 25. díl… 26. díl… 27. díl… 28. díl… 29. díl… 30. díl… 31. díl… 32. díl… 33. díl… 34. díl… 35. díl… 36. díl… 37. díl… 38. díl… kytara, lovecký skůtr. 39. díl… 40. díl… 41. díl… 42. díl… 43. díl… 44. díl… 45. díl… 46. díl… 47. díl… 4.SERIE 1. díl… 2. díl… 3. díl… 4. díl… 5. díl… 6. díl… 7. díl… 8. díl… 9. díl… 10. díl… 11. díl… 12. díl… 13. díl… 14. díl… 15. díl… 16. díl… 17. díl… 00. special 5.SERIE 1. díl… 2. díl… 3. díl… 4. díl… 5. díl… 6. díl… 7. díl… 8. díl… 9. díl… 10. díl… 11. díl… 12. díl… 13. díl… 6.SERIE 1. díl… 2. díl… 3. díl… 4. díl… 5. díl… 6. díl… 7. díl… 8. díl… 9. díl… 10. díl… 11. díl… 12. díl… 13. díl… 7.SERIE 1. díl… 2. díl… 3. díl… 4. díl… 5. díl… 6. díl… 7. díl… 8. díl… 9. díl… 10. díl… 11. díl… 12. díl… 13. díl… https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_American_Restoration_episodes(29.8.2014)

Další pořad z rodiny History Channel, kde světlo světa spatřují zaprášené věci dní minulých, tentokrát ale ze samé podstaty pořadu bez příchuti hazardu, poker-face smlouvání o každý dolar a vzrušení z vidiny horentních zisků bez hrábnutí prackou, které jeho bráškům ze zastavárny nebo dvojici starožitníků v dodávce dávají trochu navrch. Kontrast lesku a omšelosti restaurovaných objektů pak celý formát nezachrání, rodinné handrkování mezi zdmi dílny pak už vůbec ne a z pořadu zbývá jen ryze odpočinková záležitost na druhé koleji.(16.8.2013)

• - Jmění Ricka Dalea činí 2,5 milionu amerických dolarů. (rafix)