Vánoční koncert Hany Zagorové

(koncert)
  • Česko Hej, mistře basů (více)
Hudební / Dokumentární
Česko, 2000, 72 min (Alternativní 57 min)

Hana Zagorová pravidelně, každý rok před Vánoci, pořádá koncert v pražské Lucerně se speciálním programem a hosty. Nejinak tomu bylo v r. 2000, kde vystoupila za doprovodu Orchestru Karla Vágnera . Hostem koncertu byl mj. italský zpěvák Drupi, vlastním jménem Giampiero Anelli. (Česká televize)

Rodriguez

I když pravda paní Zagorovou dvakrát nemusím, tak jsem byl příjemně překvapen. Standa Hložek válí i na svůj pokročilý věk (ti co na něm ujížděli v druhé polovině 80.let v dětském pořadu VEGA). A pan Margita si mohl taky střihnout jiný housle než "Ave Maria". 80% ()

Báďa

Poslouchám Hanu Zagorovou už tři desetiletí, pořád je pro mě dobrá zpěvačka. Rozbor její pěvecké kariéry by zabral hodně místa a na tomto fóru to ani není potřebné. Koncert z roku 2000 je hodně nevyrovnaný a nemůžu ani napsat, že průměrný. Začátek hodně rozpačitý, stará sestava Orchestru Karla Vágnera prostě neválí a Petr Rezek už není ten "obyčejný kluk". V Kině Gloria rozhodně lepší než v "Modré zemi". Standa Hložek dobrej, lepší v "Za to může déšť". Hance to taky chvíli trvalo, spíš ale šlo podle mě o ne moc zdařilou dramaturgii koncertu. Druhá půle je nesrovnatelně lepší, šansonová poloha je prostě její a některé šansonové kousky znějí v živé verzi lépe, než "papundeklových" aranžná osmdesátých let. Playbackové Ave Maria, ach jo! Zajímavé aranžmá Drupiho hitu Sereno E. ()