poster

Největší tankové bitvy (TV seriál)

 • Kanada

  Greatest Tank Battles

Dokumentární / Válečný / Historický

Kanada, 2010, 20x45 min

Režie:

Mick Grogan

Kamera:

Derek Rogers

Hudba:

Richard Pell

Producenti:

Mick Grogan
(další profese)
 • krabatt76
  **

  "Tam kde forma obsah zabíjí,tam vládne nahý král..." (Znouzectnost)....................Jako kdyby válka byla jen počítačová animace či hra na jejímž konci se objeví "GAME OVER",comp se vypne a jde se na jedno...Jinými slovy , další líbivý dokumentární seriál ,který nezachrání ani pár neokoukaných historických záběrů z míst bojů.Tuším že na csfd.cz již někdo přede mnou napsal : "Víme co měl Hitler k večeři,kolik vystřídal milenek,jaké nosil trenky ap. ,ale kdo skutečně stál za rozpoutáním druhé světové války (...vlastně i té první a obou ze Zálivu,Vietnamu..),kdo z ní měl největší prospěch jak finanční,hospodářský, tak hlavně mocenský o tom se stále mluví jen velmi nesměle...." Naprostý souhlas !(25.1.2012)

 • Crocuta
  **

  Vše podstatné výstižně shrnuli mí oblíbení uživatelé flanker.27 a gudaulin, takže jen dodám, že kanadský historický dokumentární seriál pomalu ale jistě začíná být synonymem pro povrchní, zmatenou a horkou jehlou šitou snůšku těchže několikrát se opakujících informací a celkem povedených animací. Nejvíc mne pobavil hitlerovský veterán ("Pobaltí 1944") nadšeně vzpomínající jak byli němečtí tankisté oproti Rusům mnohem rychlejší, přesnější a vůbec daleko lepší. Mělo to holt jen jednu drobnou vadu na kráse - projeli nejen tuhle bitvu, ale i celou válku :-D.(5.3.2013)

 • st3f0o
  **

  Veľké plus je, že tento dokument vôbec vznikol. Žiaľ, paradoxne práve v tom spočíva aj jeho rovnako veľké mínus, pretože spôsob spracovania, ktorý títo nešťastníci z Kanady zvolili, uvrhol tento sľubný počin do kategórie "premrhaný potenciál" a kompletne tak minul svoj zdanlivo neminuteľný cieľ rovnako dobre, ako osudová strela spomínaného skopčáka z panzerfaustu minula Sherman. (Tank Sherman byl vyzbrojen kanonem ráže 75mm s krátkou hlavní, chránil ho jen 51mm silný, přední pancíř, tank byl síce zranitelný, ale lehký, rychlý a pohyblivý...)(22.3.2012)

 • lioncel
  ****

  To neustálé opakování /zdůrazňování/ některých zásadních momentů, je vlastně to jediné, co sráží kvalitu tohoto bezpochyby přínosného dokumentu .. zapálený, zvídavý laik se zde dozví několik velmi zajímavých zásadních informací, o kterých se doposud nahlas příliš nehovořilo .. mám namysli především tři momenty : 1. Prochorovka .. zdejší podání a doplňující informace se dosti zásadně liší od toho, co nedávno zaznělo v ruském dokumentu Velká vlastenecká válka, vlastně se liší od všeho, co jsme doposud mohli někde slyšet, vidět, nebo číst … 2. Západní fronta .. při střetu amerických a německých tankistů, byl obvykle vítězem americký pilot - tankobijec … 3. válka v Perském zálivu .. nebezpečná, okolní země ohrožující Republikánská garda, byla ve skutečnosti spíše jen na ozdobu, se zastaralou vojenskou technikou, bez prostředků nočního vidění, nebyli a ani nemohli být útočícím Američanům rovnocenným soupeřem …(6.3.2012)

 • Echelon1
  **

  Kedysi som to pozerával na dokumentárnych staniciach, už vtedy som si hovoril na plno momentov, že "čo to má byť?" Teraz, po rokoch som sa novu rozhodol pozrieť si to, a dôkladnejšie rozanalizovať. Pri pozeraní dokumentov mám bežne otvorený Word a robím si poznámky. Tu som v 1. diely - El Alamein, počas 10 minút našiel hneď niekoľko chýb (Crusader nemá rýchlosť 24 km/h, ale 42-45, o udanom panciery by som tiež dalo diskutovať, M3 v animácii s pivotálom...). Stopol som to. Nie, ja na toto nemám. Ak ale ktokoľvek máte nejaké otázky z nejakého dielu ohľadom informácií, pokojne mi napíšte, skúsime sa na to pozrieť.(3.5.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace