Největší tankové bitvy (TV seriál)

• Kanada

Derek Rogers

Richard Pell

Mick Grogan
  • umbjaz

propaganda, jak má být. aneb jak jinak chcete sehnat větší počet dobrovolníků. lživé informace i padlích a celkovích ztrátách, nic neříkající rozhovory s lidma, co seděli v tom monstru a snažili se zabít ty na druhý straně. cíleně sestříhané věty výce vypovídajících pro dosažení co největšího emočního účinku. a samozřejmí všudypřítomný patriotizmus... rád bych s epodíval na nějaký document, kde na konci neříkají: "Tak Amerika opět zachránila svět před komunisty."(13.1.2013)

• UncleG

Dokážu si představit dokument, který rekonstruuje průběh skutečných bitev a s využitím možností 3D animace to dělá věcně, vkusně a přehledně. Dokážu si představit dokument, který umí mixovat výpovědi jednotlivých vojáků s autentickými záběry, počítačovou animaci a dostupné informační zdroje tak zručně, že si člověk připadá skoro jakoby se bitvy zúčastnil. Dokážu si taky představit dokument, který podává informace v souvislé a logické sekvenci a jehož tvůrci chápou význam slov "postup", "příčina" a "následek". Největší tankové bitvy ale takovým dokumentem rozhodně nejsou. Bohužel.(14.2.2012)

• Gulde

Nemám tenhle dokument příliš v oblibě. Není pochyb o tom, že svědectví pamětníků je vždy přínosné, a to tomuhle dokumentu člověk upřít nemůže. Ale co mě irituje, jsou za prvé ty neustálé renderované animace, které veskrze nemají žádnou výpovědní hodnotu, snad jen pro člověka, který není druhou světovou válkou políben, ale to by zřejmě šlo nahradit i běžnými dobovými záběry. Druhou věcí, co mi dost kazí dojem z celého dokumentu, je ta dynamická "akční" hudba která zní v pozadí. To ve mne vyvolává pocit, že autoři z toho chtěli udělat spíše akční podívanou, než důstojný dokument.(15.7.2018)

• kaposlav

Úplne mi stačilo vidieť diel o Perskom zálive. Chválenkárska propaganda USA, aký su oni najlepší. Myslia si, že všade šíria demokraciu a slobodu. Z vraždenia robia show. Keď sa oháňaju tou demokraciou a slobodou slova, prečo žiadne vyjadrenie nepriatela? Nič ani veta proste žiadna kontroverzia. Je to jednostranné a zaujaté. 1* za nejaké informácie o tankoch, ale aj tie su nepresvedčivo dôveryhodné.(7.3.2012)

Jediná vada tohoto dokumentárního cyklu je opakování scén a událostí, což je důsledek v Kanadě vysílaných reklam (ČT 2 pochopitelně reklamy v pořadech nevysílá). Líbilo se mi, že tu dostaly prostor pro vyjádření obě strany (mimo Iráčanů v posledním díle tohoto cyklu) - jinak hovořili Němci, Američané, Britové, Rusové i Kanaďané. Také tento dokumentární cyklus ukazuje, že největší tankové bitvy byly převážně v 2. světové válce (8 z 10 dílů). Nakonec malé srovnání: chronologické řazení dílů (ČT2) mi přišlo přirozenější než řazení podle velikosti bitvy (Discovery). EDIT: Ve druhé řadě se změnilo, že se už nejedná o jednu bitvu, ale o nějaký úsek 2. světové války vázaný časem a státem, kde se bitvy konaly nebo celou válku (Korea a obě války Egypta s Izraelem). Jako bonus byl jeden díl věnovaný prvním tankům a jeden o legendárním tankovém esu. Zbytek stejný, tak hodnocení neměním. Třetí řada jede na stejné vlně jako druhá, včetně jednoho tankového esa, jinak pojednává opět o nějakém úseku války.(19.3.2012)