October Baby

Hannah vo svojich devätnástich rokoch zisťuje, že bola adoptovaná po tom, čo prežila pokus o interrupciu. Vydá sa hľadať svoju biologickú matku, aby sa dozvedela pravdu o svojej minulosti a cestou spoznáva, čo je to sila odpustenia. (STV)

hellstruck

Silné kafe. Takové to, o kterém nevíte, jestli vám (ne)chutná, po kterém zbyde jakási hořká pachuť na jazyku. Příběh o dívce, která zjistí, že její zdravotní problémy souvisí s tím, že přežila svou umělou interrupci zní zkrátka zajímavě a taky to tak do určité míry je. Ale když se trochu poohlédnete za oponu tak zjistíte, že se vám vlastně tvůrci akorát snaží celkem násilně vštípit "potraty jsou špatné, áno?" Dovedu si představit, že by v nějaké ženě, která takový zákrok podstoupila navodil dost špatný pocit, jenž by taky mohl vyústit ve zničený život (ne nepřeháním). Film se snaží říct "nevinme zločince, vinme zločin", ale i tak jakoby nechtěně dělá z žen, které učinily takové rozhodnutí, stvůry. A nic takového jako "ale takové téma nejde natočit jinak.." neberu, protože bez toho pánbíčkářského ladění by to opravdu natočit šlo. A bez pocitu viny. To, že se tvůrci inspirovali hned dvěma nejhoršími případy, jaké asi dokázali najít, mluví samo za sebe. Čímž samozřejmě neříkám, že když se tohle stane, je to naprosto v pořádku a zanedbatelné. Ale to by bylo na delší debatu.. Ten křestanský nádech filmu je u mě zkrátka na odpad, nelíbí se mi, když mi film podsouvá nějaké "radikální" názory a v podstatě jde o křestanskou propagandu (ano,taky to slovo nemám ráda,ale je to tak..) Bez toho je příběh celkem slušný a vůbec nenudí, chvílemi dovede k slzám, hlavní herečka je sympatická, technicky nelze co vyčíst. Jen škoda (kromě toho co jde snadno přehlédnout..) toho, že vždycky, když se Hannah dostala do problémů, vyvázla z toho, když začala bulit a líčit cizím lidem své problémy. Každý máme něco. Celkový dojem by jinak nebyl špatný, no.. ()

sochoking odpad!

Prvá vec, ktorá ma vytočila, bola hned' úvodná sračkoidná megapopová '' vypekačka'', ktorá znela spolu s podobnými '' peckami'' celý film! Druhá bola samotná mladá pučka, ktorá miesto toho, aby bola šťastná, že ju jej rodičia chceli, tak sa odula a začala hádzať ostré kecy! Tretím zabijákom bol fuckt ten fakt, že celý čas čumíte na idiotský romantický film o deckách na výlete s nááááramne ftipným kokotkom za volantom namiesto drámy, o ktorej sa zmieňuje naša, vaša čsfd ! 4. Foter s tým telefonátom a následne vtipným uchechtávaním sa pod schodami, že : chi chi, aký ja som bohový foter, chi chi... . Takže ako som bol pred samotným filmom zvedavý, že asi do akej miery to bolo ovplyvnené skutočnou udalosťou, tak teraz to mám úplne rovnakou mierou v prdeli! ()

mat.ilda odpad!

Katastrofa (téměř) biblických rozměrů! Že - tvůrce nemá žádné fanoušky - lze se dočíst u profilů všech zúčastněných... no to je tedy překvapení... a obávám se, že pokud by prezentace priorit církví stály na podobných dílech, dopadly by se svými fankluby stejně. V oněch 107 minutách nekonečna, tupé romantiky, zoufalých vtipů, hektolitrů slz a hromadách patosu, které jsem na cestě za smířením té nevyzrálé blbky musela překonat, se mi nedostalo ani morálního ponaučení, neboť neshledávám novinkou, že potrat - nerovná se odstranění tkáně, a též je mi známo, jak významný vliv má na dítě již prvotní odmítnutí rodičů, no a taky si myslím, že všechny ženy, které se svých plodů zbavily, si určitě pořídily celoživotní výčitku, takže ani podtitulkový emoční výtrysk nemůže zásadně ovlivnit moje mínění o hodnotě snímku, ve kterém jsem nenašla zhola nic, pro co by jej stálo za to vidět - zase tak jednou cesta vydlážděná dobrými úmysly odkráčela do pekel, tentokrát těch filmových. ()

KrestanFilms

Film, který lidem s podobnými problémy možná i pomůže, ale mě osobně neříká naprosto nic. Nechápal jsem ani ji, ani Jasona, ikdyž láska prý dělá divy... Ale musím pochválit perfektně zvládnutou technickou stránku včetně výběru herců. Asi tolik... TIPseznam dalších křesťanských filmů. ()

ARI50

Skutečnost je na filmu nejkrásnější, bolestivý film je zároveň krásný. I slzy jsou někdy důležité, jednoduchý ale krásný film, slušní herci, a nejvíc prostě opět dokonaly soundtrack který udělal film strašně dramatický. Příběh je hrozně pěkně podány, obrovská spokojenost a po delší době opět skvělý film. Život je děvče dostalo je zázrakem samo o sobě, úžasný moment. ()

Kamca_

Chvílema to vypadalo i na 80%, ale bohužel dám jen 60%. Čekala jsem víc. Herci se mi líbili, ale dost mi vadila ta křečovitá hudba a sem tam i křečovitý děj. Vůbec mě to nedojalo a to jsem čekala, že mě to dojme. Jinak jako lepší průměr je to fajn snímek. ()

Dale

Ten agitačný cirkevný tón tu až príliš bije do očí. No čo je ešte horšie, film, ktorého hlavná sila mala spočívať v emocionálnej rovine, práve v nej absolútne zlyháva. Postavy síce neustále plačú, no ku divákovi sa tie emócie, ktoré prežívajú, vôbec nedostanú. Len na nich pozeráte, že o čo im ide. Navyše, keď ešte začnú prednášať tie svoje prázdne patetické bláboly, tak máte pocit, že sledujete tureckú telenovelu. A ten koniec... ()

yakoob

Zázrak života, tak jak jsem ho viděl v porodnici, je něco vyjímečného a říkat o potratu, že je jenom zákrok, by si to měl prožít na vlastní kůži...Podobné filmy by si měli zastánci potratů a lidé, jako Radim Uzel, pouštět před spaním každý den...October Baby je dobře zpracovaný film s jiným pohledem na věc...A jsem rád, že křesťané jsou takovými příběhy oázou naděje v dnešním filmovém trendu... ()

hygienik odpad!

Bol som odchovaný na ťažkých kalibroch ako V siedmom nebi, preto ma len tak kresťanský film nerozhádže. Toto bol ale emocionálny atak ako hrom. Permanentné zábery na peknú prírodu, párik skáčuci do vody šťastne ruka v ruke... no úplná TV reklama na prací prášok, ehm nie, na kresťanstvo. Kresťania tu vyzerajú ako zaostalci, ktorí považujú za "vážny problém", aby si, žena a muž ľahli v hotelovej izbe do 1 postele, a pre zachovanie čistoty spí chalan na zemi. To musí byť dosť slaboch ten chalan, keď by sa neovládol. A tie rádoby vtipné dialógy a poučné frky ako "on by chcel, aby si žila ďalej svoj život naplno..." Nezvládnutá réžia, scenár = gýč! ()

Diamant

NAČRTNUTIE OBSAHU: Až ako 19-ročná zisťuje, že bola adoptovaná, po tom, čo prežila umelý potrat. Vydáva sa hľadať svoju matku... Film je inšpirovaný skutočným príbehom Gianny Jessen. KOMENTÁR: Každý život človeka je krásny a má nesmiernu cenu! Odpustenie oslobodzuje od bremena nenávisti! Na konci filmu, keď idú titulky, je silné svedectvo jednej z herečiek. ODPORÚČANÁ PRÍSTUPNOSŤ: Od 12 rokov. ()

ecceHOMMO

Hanna je podivné dievča. Ale ako čas plynul, mal som ju čoraz viac rád a jej inakosť mi vlastne imponovala. A film? Ten ma prekvapil spolu s Hannou. Láskavo, nevtieravo, smútkom i radosťou, podfarbený príjemnými melódiami. A čo je veľkým plusom: dokázal ma svojou emóciou zasiahnuť aj vo chvíľach, kedy som to nečakal. ***/**** ()

Autogram

Príbeh o trochu rozpoltenej osobnosti s trochou nelogického konania, ale natočený s citom a pokorou, naviac z viacerých pohľadov na rovnaký problém. Aj značná dávka protipotratovej ideológie mu neuberá na univerzálnosti podania pre všetkých s rôznymi svetonázormi a citlivejšie ženy určite nepotlačia slzy v niekoľkých vypätých scénach. Pekná neznáma herečka v hlavnej postave si získa sympatie aj napriek častokrát hroznému správaniu, a v záverečných fázach mi zostal z filmu príjemný pocit. ()

Kuny27

Tak tohle je ale výzva. Tolik bolesti v jednom filmu. Zajímavý, nenápaditý, ale chytlavý děj. Hudba byla pořád na jedno téma, ale sedělo to. Na můj vkus, je to až moc slz na jeden film. V podstatě se ten film probrečel (myslím tím, lidé na plátně). Nejspíše to bylo dobře, ale na mě až moc - za to bych dal 3, ale vzhledem k tomu, jaký otřepalý, jasný, moc veselý happy end to byl, který diváka potěší, než až mu dal pocit trapnosti. Rozhodně je to film, na který se chci v budoucnu kouknout ještě jednou. ()

brumbrum

Krasne.. A autenticke - jedna inspirovane skutocnym pribehom a jednak: temer som vypol koncove titlky, ked zrazu reziser zacne vypravat, ze ta herecka, co stvarnila matku ktora sla na potrat, pred 20 rokmi sama naozaj sla na potrat a ze tu rolu chapala ako zmierenie sa s Bohom a vysporiadanie sa s minulostou - hoci reziser to samozrejme netusil, ked jej to nukal; a ze ta koncova scena, ked vojde do miestnosti a place, ze to nehrala, ale naozaj prezivala, a ze to by the way natocili proste. Silne. Dalsi film, podla ktoreho sa da uplne bezpecne urcit, koho si clovek moze dat k 'oblibenym' userom na tomto fore ;o). K filmu: mlada zena pride na to, ze je adoptovana, po neuspesnom potrate. Hlada svoju matku a minulost, sprevadza ju mladik, ktory je s nou od detstva vzdy spolu, priatel do dazda i pohody. Jasna vec, ze nejednemu inteligentovi budu chybat "grady" formou nasilia, nadavok a sexu - kto potrebuje taky kaliber, nech skusi inaksi brak; na tuto kvalitku treba mat totiz priestor. V pohode 5* za celkovy dojem, priebeh, spracovanie - a dopozerajte aj titulky na konci, to je zlaty kliniec. ()

Anduril

Super film. Dobrá myšlienka. Pekne podaná, s dobrými hercami a ich výkonmi, pekná hudba v pozadí. Občas mi prišiel až moc idealizovaný, ale presne takéto filmy padnú dnešnému človekovi dobre. Keď mnoho filmov a seriálov podáva ľuďom mainstrímový pohľad na život, prečo im neukázať aj ten kus náročnejší, ale správny pohľad. Už len, to že ten film nenechá nikoho nestranného je dobrý znak. Byť vás naštve, alebo nadchne. Určite ho odporúčam pustiť mladým, dievčatám aj chlapcom. Dievčatá to môže povzbudiť k pekným vzťahom a materstvu. Pre chalanov sa tam nájde fajn vzor otca (ktorý vytočí, možno rozhodne nespravodlivo, zle zareaguje... ale vie si priznať svoju chybu, vie sa ospravedlniť, dá svojej rodine pocítiť, že ju miluje a nielen pre nich zarába prachy...) aj priateľa. Pre mňa bol super povzbudivý, dúfam, že bude aj pre vás. ()

Wikishka

--- Můj komentář nejspíš obsahuje spoilery, ale ono na tom nezáleží, protože všem po prvních pár minutách stejně dojde, jak bude film pokračovat a končit --- ........ Co to jako má bejt?! To mě mělo dojmout (což v mém případě není zas až tak těžký) ?! Vždyť já bych je tam jednoho po druhym fackovala. Snad i toho kněze za ty jeho rádoby šíleně moudrý kecy. Jestli to měl ten chundelatej ježíšoidní šofér nějak oživit, tak to spíš poslal ještě víc do kopru. A to ani nemluvim o tom, že jsem si celou dobu přála, aby toho školního prince (jaké klišé, že se zamiloval do nevýrazné studentky) sejmulo auto ve chvíli, kdy se hádal s jejím otcem na silnici a nebo aby to s tou nanynkou (na konci filmu) na těch jejich schodech samým štěstím seklo. Neměl letět kufr, ale ona! Pak by si totiž film připsal aspoň nějaký body za NEČEKANOU událost, která tam vážně nebyla ani jedna. ()

beso74

Solídna komédia/dráma zložená z niekoľkých vrstiev, nosná línia je zamyslením sa nad podstatou života a rodičovstva, vedľajšie sa venujú priateľstvu chlapca a dievčaťa, pátraní po vlastnej identite a o význame rodiny. Niekedy sa dej ťahá ako sopeľ po rukáve, inokedy je tej romantiky či sebareflexie až príliš a tlačí sa na pílu. Ale ako celok to funguje, trochu drámy, trocha vtipu, za hrsť kresťanských hodnôt (ktoré by zas nemali byť cudzie ani ľuďom iných vyznaní či bez vyzvania) a vznikne tak silný príbeh, ktorý sa snaží odovzdať nejaké to posolstvo. Ja viem, že pre niektorých divákov sú oveľa zaujímavejšie problémy nejakého dúhového páru (napríklad prihriatých kovbojov), ktorým ihneď dychtivo nediskriminačne hodia 100% a toto tu odsúdia ako kresťanskú agitku za 0, ale skúste dať tomuto filmu šancu a pozrieť si ho bez predsudkov, určite neurazí. ()

kikin01

Road trip za poznáním sebe sama. Vážné téma, kterému se věnuje tento film je podle skutečné události. Mě neznámá, ale zato velmi sympatická mladá dívka Rachel Hendrix to velmi přirozeně zahrála a já se pořád rozhoduji mezi 3-4. U závěrečných titulků mě Jennifer Price svými slovy totálně dovedla k nářku. Podmanivá hudba už ze samého začátku je velmi příjemná a písně naprosto dostačující. Jinými slovy, mohlo to být lepší, ale mohlo to být taky horší. Líbilo se mi to tak akorát, takže já jsem spokojen... ()

bonovox

Film s pekným posolstvom, len škoda, že pôsobí príliš povrchne a aj záverečná katarzia nie je až tak dojemná a pôsobivá ako by mohla byť. Inak však odporúčam. ()