October Baby

Paul Mills

Kostýmy:

Anna Redmon
  • hygienik

Bol som odchovaný na ťažkých kalibroch ako V siedmom nebi, preto ma len tak kresťanský film nerozhádže. Toto bol ale emocionálny atak ako hrom. Permanentné zábery na peknú prírodu, párik skáčuci do vody šťastne ruka v ruke... no úplná TV reklama na prací prášok, ehm nie, na kresťanstvo. Kresťania tu vyzerajú ako zaostalci, ktorí považujú za "vážny problém", aby si, žena a muž ľahli v hotelovej izbe do 1 postele, a pre zachovanie čistoty spí chalan na zemi. To musí byť dosť slaboch ten chalan, keď by sa neovládol. A tie rádoby vtipné dialógy a poučné frky ako "on by chcel, aby si žila ďalej svoj život naplno..." Nezvládnutá réžia, scenár = gýč!(8.3.2015)

• Dale

Ten agitačný cirkevný tón tu až príliš bije do očí. No čo je ešte horšie, film, ktorého hlavná sila mala spočívať v emocionálnej rovine, práve v nej absolútne zlyháva. Postavy síce neustále plačú, no ku divákovi sa tie emócie, ktoré prežívajú, vôbec nedostanú. Len na nich pozeráte, že o čo im ide. Navyše, keď ešte začnú prednášať tie svoje prázdne patetické bláboly, tak máte pocit, že sledujete tureckú telenovelu. A ten koniec...(10.4.2015)

Príbeh o trochu rozpoltenej osobnosti s trochou nelogického konania, ale natočený s citom a pokorou, naviac z viacerých pohľadov na rovnaký problém. Aj značná dávka protipotratovej ideológie mu neuberá na univerzálnosti podania pre všetkých s rôznymi svetonázormi a citlivejšie ženy určite nepotlačia slzy v niekoľkých vypätých scénach. Pekná neznáma herečka v hlavnej postave si získa sympatie aj napriek častokrát hroznému správaniu, a v záverečných fázach mi zostal z filmu príjemný pocit.(19.8.2013)

Tak tohle je ale výzva. Tolik bolesti v jednom filmu. Zajímavý, nenápaditý, ale chytlavý děj. Hudba byla pořád na jedno téma, ale sedělo to. Na můj vkus, je to až moc slz na jeden film. V podstatě se ten film probrečel (myslím tím, lidé na plátně). Nejspíše to bylo dobře, ale na mě až moc - za to bych dal 3, ale vzhledem k tomu, jaký otřepalý, jasný, moc veselý happy end to byl, který diváka potěší, než až mu dal pocit trapnosti. Rozhodně je to film, na který se chci v budoucnu kouknout ještě jednou.(5.10.2013)

NAČRTNUTIE OBSAHU: Až ako 19-ročná zisťuje, že bola adoptovaná, po tom, čo prežila umelý potrat. Vydáva sa hľadať svoju matku... Film je inšpirovaný skutočným príbehom Gianny Jessen. KOMENTÁR: Každý život človeka je krásny a má nesmiernu cenu! Odpustenie oslobodzuje od bremena nenávisti! Na konci filmu, keď idú titulky, je silné svedectvo jednej z herečiek. ODPORÚČANÁ PRÍSTUPNOSŤ: Od 12 rokov.(19.12.2013)

• - Film je inspirován skutečným příběhem Gianny Jessen, která přežila nepovedený potrat v Kalifornii roku 1977. Dalším zdrojem inspirace byl případ z New Yorku z roku 1991, kdy doktor oddělit paži plodu a poté poslal matku domů s pokyny, aby se vrátila příští den pro dokončení zákroku. Matka ale začala rodit a porodila živé dítě v nemocnici. (Aurum)