poster

October Baby

 • Slovensko

  October Baby

Drama

USA, 2011, 107 min

Kamera:

Jon Erwin

Hudba:

Paul Mills

Producenti:

Andrew Erwin

Střih:

Andrew Erwin

Kostýmy:

Anna Redmon
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • hellstruck
  ***

  Silné kafe. Takové to, o kterém nevíte, jestli vám (ne)chutná, po kterém zbyde jakási hořká pachuť na jazyku. Příběh o dívce, která zjistí, že její zdravotní problémy souvisí s tím, že přežila svou umělou interrupci zní zkrátka zajímavě a taky to tak do určité míry je. Ale když se trochu poohlédnete za oponu tak zjistíte, že se vám vlastně tvůrci akorát snaží celkem násilně vštípit "potraty jsou špatné, áno?" Dovedu si představit, že by v nějaké ženě, která takový zákrok podstoupila navodil dost špatný pocit, jenž by taky mohl vyústit ve zničený život (ne nepřeháním). Film se snaží říct "nevinme zločince, vinme zločin", ale i tak jakoby nechtěně dělá z žen, které učinily takové rozhodnutí, stvůry. A nic takového jako "ale takové téma nejde natočit jinak.." neberu, protože bez toho pánbíčkářského ladění by to opravdu natočit šlo. A bez pocitu viny. To, že se tvůrci inspirovali hned dvěma nejhoršími případy, jaké asi dokázali najít, mluví samo za sebe. Čímž samozřejmě neříkám, že když se tohle stane, je to naprosto v pořádku a zanedbatelné. Ale to by bylo na delší debatu.. Ten křestanský nádech filmu je u mě zkrátka na odpad, nelíbí se mi, když mi film podsouvá nějaké "radikální" názory a v podstatě jde o křestanskou propagandu (ano,taky to slovo nemám ráda,ale je to tak..) Bez toho je příběh celkem slušný a vůbec nenudí, chvílemi dovede k slzám, hlavní herečka je sympatická, technicky nelze co vyčíst. Jen škoda (kromě toho co jde snadno přehlédnout..) toho, že vždycky, když se Hannah dostala do problémů, vyvázla z toho, když začala bulit a líčit cizím lidem své problémy. Každý máme něco. Celkový dojem by jinak nebyl špatný, no..(28.5.2013)

 • Autogram
  ****

  Príbeh o trochu rozpoltenej osobnosti s trochou nelogického konania, ale natočený s citom a pokorou, naviac z viacerých pohľadov na rovnaký problém. Aj značná dávka protipotratovej ideológie mu neuberá na univerzálnosti podania pre všetkých s rôznymi svetonázormi a citlivejšie ženy určite nepotlačia slzy v niekoľkých vypätých scénach. Pekná neznáma herečka v hlavnej postave si získa sympatie aj napriek častokrát hroznému správaniu, a v záverečných fázach mi zostal z filmu príjemný pocit.(19.8.2013)

 • hygienik
  odpad!

  Bol som odchovaný na ťažkých kalibroch ako V siedmom nebi, preto ma len tak kresťanský film nerozhádže. Toto bol ale emocionálny atak ako hrom. Permanentné zábery na peknú prírodu, párik skáčuci do vody šťastne ruka v ruke... no úplná TV reklama na prací prášok, ehm nie, na kresťanstvo. Kresťania tu vyzerajú ako zaostalci, ktorí považujú za "vážny problém", aby si, žena a muž ľahli v hotelovej izbe do 1 postele, a pre zachovanie čistoty spí chalan na zemi. To musí byť dosť slaboch ten chalan, keď by sa neovládol. A tie rádoby vtipné dialógy a poučné frky ako "on by chcel, aby si žila ďalej svoj život naplno..." Nezvládnutá réžia, scenár = gýč!(8.3.2015)

 • ecceHOMMO
  ****

  Hanna je podivné dievča. Ale ako čas plynul, mal som ju čoraz viac rád a jej inakosť mi vlastne imponovala. A film? Ten ma prekvapil spolu s Hannou. Láskavo, nevtieravo, smútkom i radosťou, podfarbený príjemnými melódiami. A čo je veľkým plusom: dokázal ma svojou emóciou zasiahnuť aj vo chvíľach, kedy som to nečakal. ***/****(11.2.2015)

 • Dale
  *

  Ten agitačný cirkevný tón tu až príliš bije do očí. No čo je ešte horšie, film, ktorého hlavná sila mala spočívať v emocionálnej rovine, práve v nej absolútne zlyháva. Postavy síce neustále plačú, no ku divákovi sa tie emócie, ktoré prežívajú, vôbec nedostanú. Len na nich pozeráte, že o čo im ide. Navyše, keď ešte začnú prednášať tie svoje prázdne patetické bláboly, tak máte pocit, že sledujete tureckú telenovelu. A ten koniec...(10.4.2015)

 • - Film je inspirován skutečným příběhem Gianny Jessen, která přežila nepovedený potrat v Kalifornii roku 1977. Dalším zdrojem inspirace byl případ z New Yorku z roku 1991, kdy doktor oddělit paži plodu a poté poslal matku domů s pokyny, aby se vrátila příští den pro dokončení zákroku. Matka ale začala rodit a porodila živé dítě v nemocnici. (Aurum)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace