poster

October Baby

 • Slovensko

  October Baby

Drama

USA, 2011, 107 min

Kamera:

Jon Erwin

Hudba:

Paul Mills

Producenti:

Andrew Erwin

Střih:

Andrew Erwin

Kostýmy:

Anna Redmon
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ecceHOMMO
  ****

  Hanna je podivné dievča. Ale ako čas plynul, mal som ju čoraz viac rád a jej inakosť mi vlastne imponovala. A film? Ten ma prekvapil spolu s Hannou. Láskavo, nevtieravo, smútkom i radosťou, podfarbený príjemnými melódiami. A čo je veľkým plusom: dokázal ma svojou emóciou zasiahnuť aj vo chvíľach, kedy som to nečakal. ***/****(11.2.2015)

 • hellstruck
  ***

  Silné kafe. Takové to, o kterém nevíte, jestli vám (ne)chutná, po kterém zbyde jakási hořká pachuť na jazyku. Příběh o dívce, která zjistí, že její zdravotní problémy souvisí s tím, že přežila svou umělou interrupci zní zkrátka zajímavě a taky to tak do určité míry je. Ale když se trochu poohlédnete za oponu tak zjistíte, že se vám vlastně tvůrci akorát snaží celkem násilně vštípit "potraty jsou špatné, áno?" Dovedu si představit, že by v nějaké ženě, která takový zákrok podstoupila navodil dost špatný pocit, jenž by taky mohl vyústit ve zničený život (ne nepřeháním). Film se snaží říct "nevinme zločince, vinme zločin", ale i tak jakoby nechtěně dělá z žen, které učinily takové rozhodnutí, stvůry. A nic takového jako "ale takové téma nejde natočit jinak.." neberu, protože bez toho pánbíčkářského ladění by to opravdu natočit šlo. A bez pocitu viny. To, že se tvůrci inspirovali hned dvěma nejhoršími případy, jaké asi dokázali najít, mluví samo za sebe. Čímž samozřejmě neříkám, že když se tohle stane, je to naprosto v pořádku a zanedbatelné. Ale to by bylo na delší debatu.. Ten křestanský nádech filmu je u mě zkrátka na odpad, nelíbí se mi, když mi film podsouvá nějaké "radikální" názory a v podstatě jde o křestanskou propagandu (ano,taky to slovo nemám ráda,ale je to tak..) Bez toho je příběh celkem slušný a vůbec nenudí, chvílemi dovede k slzám, hlavní herečka je sympatická, technicky nelze co vyčíst. Jen škoda (kromě toho co jde snadno přehlédnout..) toho, že vždycky, když se Hannah dostala do problémů, vyvázla z toho, když začala bulit a líčit cizím lidem své problémy. Každý máme něco. Celkový dojem by jinak nebyl špatný, no..(28.5.2013)

 • yakoob
  ****

  Zázrak života, tak jak jsem ho viděl v porodnici, je něco vyjímečného a říkat o potratu, že je jenom zákrok, by si to měl prožít na vlastní kůži...Podobné filmy by si měli zastánci potratů a lidé, jako Radim Uzel, pouštět před spaním každý den...October Baby je dobře zpracovaný film s jiným pohledem na věc...A jsem rád, že křesťané jsou takovými příběhy oázou naděje v dnešním filmovém trendu...(16.10.2012)

 • mat.ilda
  odpad!

  Katastrofa (téměř) biblických rozměrů! Že - tvůrce nemá žádné fanoušky - lze se dočíst u profilů všech zúčastněných... no to je tedy překvapení... a obávám se, že pokud by prezentace priorit církví stály na podobných dílech, dopadly by se svými fankluby stejně. V oněch 107 minutách nekonečna, tupé romantiky, zoufalých vtipů, hektolitrů slz a hromadách patosu, které jsem na cestě za smířením té nevyzrálé blbky musela překonat, se mi nedostalo ani morálního ponaučení, neboť neshledávám novinkou, že potrat - nerovná se odstranění tkáně, a též je mi známo, jak významný vliv má na dítě již prvotní odmítnutí rodičů, no a taky si myslím, že všechny ženy, které se svých plodů zbavily, si určitě pořídily celoživotní výčitku, takže ani podtitulkový emoční výtrysk nemůže zásadně ovlivnit moje mínění o hodnotě snímku, ve kterém jsem nenašla zhola nic, pro co by jej stálo za to vidět - zase tak jednou cesta vydlážděná dobrými úmysly odkráčela do pekel, tentokrát těch filmových.(6.5.2015)

 • Diamant
  *****

  NAČRTNUTIE OBSAHU: Až ako 19-ročná zisťuje, že bola adoptovaná, po tom, čo prežila umelý potrat. Vydáva sa hľadať svoju matku... Film je inšpirovaný skutočným príbehom Gianny Jessen. KOMENTÁR: Každý život človeka je krásny a má nesmiernu cenu! Odpustenie oslobodzuje od bremena nenávisti! Na konci filmu, keď idú titulky, je silné svedectvo jednej z herečiek. ODPORÚČANÁ PRÍSTUPNOSŤ: Od 12 rokov.(19.12.2013)

 • - Film je inspirován skutečným příběhem Gianny Jessen, která přežila nepovedený potrat v Kalifornii roku 1977. Dalším zdrojem inspirace byl případ z New Yorku z roku 1991, kdy doktor oddělit paži plodu a poté poslal matku domů s pokyny, aby se vrátila příští den pro dokončení zákroku. Matka ale začala rodit a porodila živé dítě v nemocnici. (Aurum)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace