poster

October Baby

 • Slovensko

  October Baby

Drama

USA, 2011, 107 min

Kamera:

Jon Erwin

Hudba:

Paul Mills

Producenti:

Andrew Erwin

Střih:

Andrew Erwin

Kostýmy:

Anna Redmon
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • yakoob
  ****

  Zázrak života, tak jak jsem ho viděl v porodnici, je něco vyjímečného a říkat o potratu, že je jenom zákrok, by si to měl prožít na vlastní kůži...Podobné filmy by si měli zastánci potratů a lidé, jako Radim Uzel, pouštět před spaním každý den...October Baby je dobře zpracovaný film s jiným pohledem na věc...A jsem rád, že křesťané jsou takovými příběhy oázou naděje v dnešním filmovém trendu...(16.10.2012)

 • sochoking
  odpad!

  Prvá vec, ktorá ma vytočila, bola hned' úvodná sračkoidná megapopová '' vypekačka'', ktorá znela spolu s podobnými '' peckami'' celý film! Druhá bola samotná mladá pučka, ktorá miesto toho, aby bola šťastná, že ju jej rodičia chceli, tak sa odula a začala hádzať ostré kecy! Tretím zabijákom bol fuckt ten fakt, že celý čas čumíte na idiotský romantický film o deckách na výlete s nááááramne ftipným kokotkom za volantom namiesto drámy, o ktorej sa zmieňuje naša, vaša čsfd ! 4. Foter s tým telefonátom a následne vtipným uchechtávaním sa pod schodami, že : chi chi, aký ja som bohový foter, chi chi... . Takže ako som bol pred samotným filmom zvedavý, že asi do akej miery to bolo ovplyvnené skutočnou udalosťou, tak teraz to mám úplne rovnakou mierou v predeli!(8.10.2012)

 • Autogram
  ****

  Príbeh o trochu rozpoltenej osobnosti s trochou nelogického konania, ale natočený s citom a pokorou, naviac z viacerých pohľadov na rovnaký problém. Aj značná dávka protipotratovej ideológie mu neuberá na univerzálnosti podania pre všetkých s rôznymi svetonázormi a citlivejšie ženy určite nepotlačia slzy v niekoľkých vypätých scénach. Pekná neznáma herečka v hlavnej postave si získa sympatie aj napriek častokrát hroznému správaniu, a v záverečných fázach mi zostal z filmu príjemný pocit.(19.8.2013)

 • ecceHOMMO
  ****

  Hanna je podivné dievča. Ale ako čas plynul, mal som ju čoraz viac rád a jej inakosť mi vlastne imponovala. A film? Ten ma prekvapil spolu s Hannou. Láskavo, nevtieravo, smútkom i radosťou, podfarbený príjemnými melódiami. A čo je veľkým plusom: dokázal ma svojou emóciou zasiahnuť aj vo chvíľach, kedy som to nečakal. ***/****(11.2.2015)

 • hellstruck
  ***

  Silné kafe. Takové to, o kterém nevíte, jestli vám (ne)chutná, po kterém zbyde jakási hořká pachuť na jazyku. Příběh o dívce, která zjistí, že její zdravotní problémy souvisí s tím, že přežila svou umělou interrupci zní zkrátka zajímavě a taky to tak do určité míry je. Ale když se trochu poohlédnete za oponu tak zjistíte, že se vám vlastně tvůrci akorát snaží celkem násilně vštípit "potraty jsou špatné, áno?" Dovedu si představit, že by v nějaké ženě, která takový zákrok podstoupila navodil dost špatný pocit, jenž by taky mohl vyústit ve zničený život (ne nepřeháním). Film se snaží říct "nevinme zločince, vinme zločin", ale i tak jakoby nechtěně dělá z žen, které učinily takové rozhodnutí, stvůry. A nic takového jako "ale takové téma nejde natočit jinak.." neberu, protože bez toho pánbíčkářského ladění by to opravdu natočit šlo. A bez pocitu viny. To, že se tvůrci inspirovali hned dvěma nejhoršími případy, jaké asi dokázali najít, mluví samo za sebe. Čímž samozřejmě neříkám, že když se tohle stane, je to naprosto v pořádku a zanedbatelné. Ale to by bylo na delší debatu.. Ten křestanský nádech filmu je u mě zkrátka na odpad, nelíbí se mi, když mi film podsouvá nějaké "radikální" názory a v podstatě jde o křestanskou propagandu (ano,taky to slovo nemám ráda,ale je to tak..) Bez toho je příběh celkem slušný a vůbec nenudí, chvílemi dovede k slzám, hlavní herečka je sympatická, technicky nelze co vyčíst. Jen škoda (kromě toho co jde snadno přehlédnout..) toho, že vždycky, když se Hannah dostala do problémů, vyvázla z toho, když začala bulit a líčit cizím lidem své problémy. Každý máme něco. Celkový dojem by jinak nebyl špatný, no..(28.5.2013)

 • - Film je inspirován skutečným příběhem Gianny Jessen, která přežila nepovedený potrat v Kalifornii roku 1977. Dalším zdrojem inspirace byl případ z New Yorku z roku 1991, kdy doktor oddělit paži plodu a poté poslal matku domů s pokyny, aby se vrátila příští den pro dokončení zákroku. Matka ale začala rodit a porodila živé dítě v nemocnici. (Aurum)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace