poster

October Baby

 • Slovensko

  October Baby

Drama

USA, 2011, 107 min

Hudba:

Paul Mills

Kostýmy:

Anna Redmon
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • hygienik
  odpad!

  Bol som odchovaný na ťažkých kalibroch ako V siedmom nebi, preto ma len tak kresťanský film nerozhádže. Toto bol ale emocionálny atak ako hrom. Permanentné zábery na peknú prírodu, párik skáčuci do vody šťastne ruka v ruke... no úplná TV reklama na prací prášok, ehm nie, na kresťanstvo. Kresťania tu vyzerajú ako zaostalci, ktorí považujú za "vážny problém", aby si, žena a muž ľahli v hotelovej izbe do 1 postele, a pre zachovanie čistoty spí chalan na zemi. To musí byť dosť slaboch ten chalan, keď by sa neovládol. A tie rádoby vtipné dialógy a poučné frky ako "on by chcel, aby si žila ďalej svoj život naplno..." Nezvládnutá réžia, scenár = gýč!(8.3.2015)

 • Dale
  *

  Ten agitačný cirkevný tón tu až príliš bije do očí. No čo je ešte horšie, film, ktorého hlavná sila mala spočívať v emocionálnej rovine, práve v nej absolútne zlyháva. Postavy síce neustále plačú, no ku divákovi sa tie emócie, ktoré prežívajú, vôbec nedostanú. Len na nich pozeráte, že o čo im ide. Navyše, keď ešte začnú prednášať tie svoje prázdne patetické bláboly, tak máte pocit, že sledujete tureckú telenovelu. A ten koniec...(10.4.2015)

 • hellstruck
  ***

  Silné kafe. Takové to, o kterém nevíte, jestli vám (ne)chutná, po kterém zbyde jakási hořká pachuť na jazyku. Příběh o dívce, která zjistí, že její zdravotní problémy souvisí s tím, že přežila svou umělou interrupci zní zkrátka zajímavě a taky to tak do určité míry je. Ale když se trochu poohlédnete za oponu tak zjistíte, že se vám vlastně tvůrci akorát snaží celkem násilně vštípit "potraty jsou špatné, áno?" Dovedu si představit, že by v nějaké ženě, která takový zákrok podstoupila navodil dost špatný pocit, jenž by taky mohl vyústit ve zničený život (ne nepřeháním). Film se snaží říct "nevinme zločince, vinme zločin", ale i tak jakoby nechtěně dělá z žen, které učinily takové rozhodnutí, stvůry. A nic takového jako "ale takové téma nejde natočit jinak.." neberu, protože bez toho pánbíčkářského ladění by to opravdu natočit šlo. A bez pocitu viny. To, že se tvůrci inspirovali hned dvěma nejhoršími případy, jaké asi dokázali najít, mluví samo za sebe. Čímž samozřejmě neříkám, že když se tohle stane, je to naprosto v pořádku a zanedbatelné. Ale to by bylo na delší debatu.. Ten křestanský nádech filmu je u mě zkrátka na odpad, nelíbí se mi, když mi film podsouvá nějaké "radikální" názory a v podstatě jde o křestanskou propagandu (ano,taky to slovo nemám ráda,ale je to tak..) Bez toho je příběh celkem slušný a vůbec nenudí, chvílemi dovede k slzám, hlavní herečka je sympatická, technicky nelze co vyčíst. Jen škoda (kromě toho co jde snadno přehlédnout..) toho, že vždycky, když se Hannah dostala do problémů, vyvázla z toho, když začala bulit a líčit cizím lidem své problémy. Každý máme něco. Celkový dojem by jinak nebyl špatný, no..(28.5.2013)

 • Kuny27
  ****

  Tak tohle je ale výzva. Tolik bolesti v jednom filmu. Zajímavý, nenápaditý, ale chytlavý děj. Hudba byla pořád na jedno téma, ale sedělo to. Na můj vkus, je to až moc slz na jeden film. V podstatě se ten film probrečel (myslím tím, lidé na plátně). Nejspíše to bylo dobře, ale na mě až moc - za to bych dal 3, ale vzhledem k tomu, jaký otřepalý, jasný, moc veselý happy end to byl, který diváka potěší, než až mu dal pocit trapnosti. Rozhodně je to film, na který se chci v budoucnu kouknout ještě jednou.(5.10.2013)

 • mat.ilda
  odpad!

  Katastrofa (téměř) biblických rozměrů! Že - tvůrce nemá žádné fanoušky - lze se dočíst u profilů všech zúčastněných... no to je tedy překvapení... a obávám se, že pokud by prezentace priorit církví stály na podobných dílech, dopadly by se svými fankluby stejně. V oněch 107 minutách nekonečna, tupé romantiky, zoufalých vtipů, hektolitrů slz a hromadách patosu, které jsem na cestě za smířením té nevyzrálé blbky musela překonat, se mi nedostalo ani morálního ponaučení, neboť neshledávám novinkou, že potrat - nerovná se odstranění tkáně, a též je mi známo, jak významný vliv má na dítě již prvotní odmítnutí rodičů, no a taky si myslím, že všechny ženy, které se svých plodů zbavily, si určitě pořídily celoživotní výčitku, takže ani podtitulkový emoční výtrysk nemůže zásadně ovlivnit moje mínění o hodnotě snímku, ve kterém jsem nenašla zhola nic, pro co by jej stálo za to vidět - zase tak jednou cesta vydlážděná dobrými úmysly odkráčela do pekel, tentokrát těch filmových.(6.5.2015)

 • - Film je inspirován skutečným příběhem Gianny Jessen, která přežila nepovedený potrat v Kalifornii roku 1977. Dalším zdrojem inspirace byl případ z New Yorku z roku 1991, kdy doktor oddělit paži plodu a poté poslal matku domů s pokyny, aby se vrátila příští den pro dokončení zákroku. Matka ale začala rodit a porodila živé dítě v nemocnici. (Aurum)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace