Hezký štědrý večer (TV film)

Komedie

Československo, 1979, 47 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (17)

Malá televizní blbůstka pod taktovkou hynka Bočana. Člověk musí přivřít oko a nedivit se, že mají u babičky a dědečka stejný stromek jako u sousedů nebo že je je předním sklem vidět kaskarér, který šoféruje místo Lábuse. Aneb, jak praví kolega Tommassi3 mírně odfláknutá práce.(27.12.2015)

• 6thSun

Nejpovedenější na tom jsou úvodní a závěrečný titulky. 40%(21.8.2013)

• Tommassi3

"A hele, uděláme dobrej skutek, když jsou ty Vánoce.." - "Prrrůšvih !!" - "Cyniku !!" ;) Když se titulky jeví oproti samotnému filmu jako vrchol invence, asi bude někde něco špatně.. S alespoň lepšími dialogy a timingem by se jistě zvlášť při tom obsazení s touhle látkou daly dělat zázraky, jenže to by šíleně nevyzpytatelný Bočan nesměl brát televizi jako něco méněcenného..(27.12.2015)

Ztřeštěná malá komedie o jednom zapomenutém dítěti. Kvalitní herecké obsazení a pohodová sranda v režii Hynka Bočana.(27.12.2015)

• LadyPupu

Nejpovedenější na tom jsou závěrečný titulky. 20%(13.5.2016)

• slunicko2

Mentálové s dobrým srdcem a IQ 63 předvádějí vykonstruované příhody, které možná připadaly vtipné soudruhům z ÚV...těm jednodušším...(12.1.2017)

Malého fakana bych po pěti minutách filmu zavřel do lednice místo nákupu a nezodpovědného Lábuse raději do mražáku. Oba jsou tak totálně neschopní, až mě to jako diváka totálně štvalo. Pak se rozjede tradiční policejní honička po rychle jedoucích autech, ve kterých se vzájemně nahánějí ústřední manželský pár se sousedským párem. Pár scének je velmi podařených, Bohdalka s Nárožným to kožené snažení o vtip přece jen pozdvihnou na vyšší úroveň, a tak se nakonec přeci jen dočkáme slušné televizní komedie.(30.12.2015)

• Martin741

Podpriemerna a hodne spatna normalizacna podivana o priprave Vianoc. Tie techtele -mechtle boli tam vlozene umelo, tak, aby vladnuca strana s tym nemala problem . 20 %(7.2.2017)

• sator

Scénář Alois Joneš.Příšerné !(7.12.2011)

Je to takova radobygroteskni petactyricetiminutovka o tom, jak Labus zapomene doma dite, a odjede s Dasou na chatu. Mezitim to sousedka Bohdalova zjisti, a spolu s Naroznym se rozhodnou jim dite na chatu dovezt...atd, domyslite sami. Velkou ulohu hraji tez prislusnici VB. Zazrak to neni, ale svoje mista to ma. Prumerna oddychovka.(18.12.2013)

Parádní herecké obsazení, děj je správně zamotaný (i přes dílčí scénáristické nedostatky). Výhrady mám snad jen k délce snímku. Daleko lépe by filmu seděla stopáž tak poloviční. Prostě něco na způsob Bakalářů. Ostatně i příběh byl takový "bakalářský".(4.1.2016)

Lehká oddychová jednohubka s parádním obsazením..Na Nárožného mám slabost, ostatně ten nezklame nikdy, uječenou Bohdalku už tolik nemusím ale budiž..Lábus byl taky perfektní, hlavně jak řídí tu jejich užovku, Veškrnka se mu snažila vyrovnant ale dle mě byla nejslabším článkem..za hvězdu byl rozhodně papoušek Bonifác ;-)(8.2.2016)

• Pitryx

Další z komedií, která dokazuje, že jsou chlapi idioti a neumí nic. Zato ženušce je milejší práce než rodina. Toho spratka bych mydlil hlava nehlava a matce bych činil totéž. Za námět mínus. Ale jinak herci dobří, mělo to spád, ovšem žádná velká legrace to nebyla.(3.9.2016)

I přes scénáristické nedostatky a nelogičnosti díky skvělým hercům docela příjemná vánoční podívaná. Hodnocení: 60 %(25.12.2012)

Vánoční příběh o roztržitosti rodičů. Malá televizní komedie s přesahem až do grotesky, která v samém závěru bortí po generace přesvědčení, že nezodpovědní v rodině jsou pouze otcové. Mít malé živé dítě je hold legrace. Dnes to asi už tolik nepobaví, ale za zhlédnutí to jistojistě stojí. Zvlášť o vánocích.(12.1.2017)

Překvapivě dívatelná normalizační TV komedie o malém rozmazleném spratkovi, kterému nikdo nedokázal pořádně nařezat.(20.12.2016)

Noooo... Na televizní "cosi" se to ještě ve srovnání s některými podobnými dílky celkem dalo, nic to ale nemění na skutečnosti, že toho malýho bych preventivně svázal a rozvázal až po 18 narozeninách (a to kdoví jestli) a dámy manželky bych obě nakopal někam, Bohdalku ocelovou botou... Doporučuji shlédnout v období Vánoc, tam máte šanci, že budete shovívavější, případně aspoň otupělí jinými podobnými perlami.(31.7.2017)