Kapitán Phillips

• slovenský

Kapitán Phillips: Prepadnutie lode Alabama

Životopisný / Thriller / Drama

USA, 2013, 134 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 327)

V zásadě průměrný film, který plyne chvílemi až zbytečně pomalu. Tedy až na posledních 10 minut, za které si Tom Hanks zaslouží Oskara a film o hvězdičku víc. Až tehdy mě začaly postavy zajímat a čelist mi spadla k podlaze. Veliká škoda, že takhle dobře nefungoval celý film.(13.2.2015)

Kdyby do hlavní role byl namísto hollywoodské hvězdy obsazen neznámý herec, mohlo by se chvílemi zdát, ze sledujeme napínavý dokument. Dobrá prace kamery i střihače, účelně použitá hudba i ruchy(20.2.2015)

Greengrass at his best! 90%(10.4.2016)

Úžasne strhujúce sedel som v sedadle ako prikovaný , perfektný Tom Hanks ktorý možno si vyslúži aj tú zlatú sošku ...(27.10.2013)

Perfektný film s dôveryhodnými hereckými výkonmi a veľmi emotívnym koncom. Síce príchod amerických jednotiek tej gradácii filmu trochu ubral, ale iným smerom sa dej predsa len ani uberať nemohol. Myslím si, že nomináciu na Oscara ma Tom Hanks istú.(7.11.2013)

Natočené parádne, nenadarmo mám Greengrassa v topke. Hanks a "Muse" suverénni. Ale musia byť títo ľudia vždy považovaní za teroristov, alebo niekedy len nemajú inú možnosť (deti so samopalom). Avšak zas nám z toho vyšli Amíci ako hrdinovia a to sa mi v poslednej dobe čoraz viac prestáva páčiť lebo je to tak pomaly v každom filme. “There’s got to be something other than being a fisherman and kidnapping people.” “Maybe in America, Irish. Maybe in America.”(11.11.2013)

Neskutečně skutečný film určený pro širokou veřejnost .. díky svému živému a především ukrutně reálnému pojetí. Tomuhle nervy-drásajícímu dramatu nelze moc co vytknout, režie je umělecky detailní a chybek by člověk napočítal opravdu jen pár. Až na kapánek pomalejší rozjezd, který má svůj důvod, dokáže P. Greengrass držet vysokou laťku zhuštěné a napjaté atmosféry po celou dobu, i přes poměrně dlouhou stopáž. Tyhle fakty dělají z filmů výbornou podívanou, kdy člověk s napětím očekává, jak to celé dopadne. Nelze opomenout excelentního Toma Hankse, který se svým hereckým podáním blížil k legendárnímu Forrestovi. Dokázal to zahrát naprosto přesvědčivě, s emocemi, místy chladně a reálně .. není co vytknout. Za pochvalu stojí i parta "pirátů", kteří se jevili až dokonale opravdově. Celý film je tedy nabušen výbornými scénami, které trvají desítky minut a nenechají vydechnout do ukončení zápletky. Je opravdu potěšením něco takového sledovat. Kapitán Phillips se bude bezesporu řadit mezi nejlepší filmy poslední doby. ..... viděno ve 4k rozlišení P. Cinemas - Šantovka ..... [92%](25.11.2013)

"Everything gonna be okay"(27.11.2013)

Určitě jeden z nejlepších filmů roku 2013, jehož absence v hlavních oscarových nominacích by pro mě byla velkým překvapením. Oceňuju, jak dovede být Greengrass neosobní, popisovat jen holá fakta a elegantně proplouvat příběhem, a přesto mě emočně zasáhne. Možná to bylo hlavně výkonem Toma Hankse, který připomněl, že ještě nepatří do starého železa, a partičkou precizně vykreslených somálských pirátů, ale každopádně to u tvůrce Bourna nebylo poprvé. Dalším plusovým aspektem je napětí, které by mělo být kořením číslo 1 u každého dobrodružného filmu. Tady jsem měl pocit, že kuchař svůj počin vychutil do posledního detailu a výsledek vážně stojí za to.(2.12.2013)

Slabším divákům by film mohl způsobit mořskou nemoc. Chytrolínům zase epileptický záchvat – při vztekání nad tím, že posádky nákladních lodí nemají zbraně. Jistě, shodit jim žebříček, postřílet černoušky, vždyť na tom nic není, že? Tak si zajďete někdy na střelnici a tam se párkrát proběhněte před terči, do kterých ostatní střílí, jo? Skutečné zbraně jsou totiž trochu jiný level, než ty paintballové... To není legrace ani pro profi vojáka, který to má ve smlouvě, strkat hlavu mezi letící kulky. A námořníky-civilisty, organizované v silných odborech, ty dá práci přesvědčit i jen k pouhému stříkání hadicemi. A ne aby si hráli na Ramba a stříleli po zfetovaných Somálcích. Kteří, na rozdíl od námořníků z bohatého světa, nemají co ztratit! Mě se film líbil a Tom Hanks v závěrečné scéně na ošetřovně, to sedlo. Velmi působivé.(3.12.2013)

Film nic nezkouší, ale řádně ukáže jak a co má býti. Nevidíme zde hrdinské gesta typu Chuck Noris, sám proti všem, ale pravdivé vyjádření jak člověk se cítí v pozici ohroženého a také realisticky jak by jednal s troškou odvahy. Tom Hanks parádní herecký výkon, hlavně v posledních částech bravůrně herecky ovládl šok. Za mě čistých 95%.(6.12.2013)

Závěrečná scéna s doktorkou, to je pošušňáníčko :)(7.12.2013)

Zo začiatku to bolo asi 70%, soundtrack perfektný, tempo greengrassovské len miestami miernučko poľavujúce, herecké výkony nadpriemerné, réžia a scenár taktiež nadpriemerné ako sa od takéhoto based-on-true-events filmu patrí v rukách dobrej produkcie, ale stále mi tam niečo chýbalo a chémia filmu cca v strede filmu poľavovala. Zrejme by sa hodila kratšia stopáž. Napriek mierne nervóznej zadnici z predlžovaného konca sa všetky obavy vytratili poslednými minútami filmu. Tom Hanks salzený a zasoplený alarmoval akademikov že si žiada svojho plešouna. Po niekoľkých dňoch od premiéry s čistým svedomím hodnotím na 90%(7.12.2013)

Už jen kvůli závěrečné scéně na ošetřovně je záhodno se podívat na tento biják. Hanks určitě nominace na Oscara, somálští piráti nejsou vykreslení jako 100% záporáci, což určitě přispívá ke kladnému hodnocení. Jen mi trošku vadila ta úvodní část v záchranném člunu, od nástupu námořnictva to zase začlo mít ty správné grády. 80 ze 100.(27.12.2013)

Tom Hanks svoji roli zahrál naprosto výborně, první půlku filmu jsem se nemohl očima od obrazovky odtrhnout, ale jakmile se příběh přehoupnul do jiného prostředí, náhle pro mě přestal býti zajímavým a napínavým. Jednoduše řečeno, už se to potom zbytečně natahovalo a pořád opakovalo...(31.12.2013)

• KOOHA

Film zbytečně dlouhej a defacto voničem. Jestli tohle vyhraje nějaké ceny, tak se snad zblázním. Hanksův výkon za něco stojí pouze v posledních pěti minutách filmu (scéna z lodní nemocnice). Jinak hraje úplně normálně, jako každej šestákovej herec. Tak nevím proč byl vůbec nominovanej. Zase znovu opakuji, vyhozený prachy do komína za pěknej nesmysl.(7.1.2014)

Dalsie prekvapenie roku... mozno to bolo tym ze som naozaj nic extra necakal, mozno to bolo tym ze som na film isiel cislo len preto aby som si ho mohol odfajknut ako 'videny'... no to je jedno. Keby mi v minulosti dakto povedal ze pri Greengrasovom filme budem mat slzy v ociach tak by som ho fakt poriadne vysmial. Ale stalo sa. Jeto asi viac Hanksom nez samotnym Greengrasom, treba ale uznat ze jeto velmi dobre zvladnute dielo ktore mohlo byt naozaj o dve triedy horsie kebyze je v inych rukach. Takze thumps up, a prosim nominacie minimalne Hanksovi, Greengrasovi a editingu... 9/10(10.1.2014)

Ke konci filmu jsem si říkal, že je to po všech stránkách výborný a působivý, ale k dokonalosti tomu přece jen něco málo chybí. To jsem ovšem ještě netušil, že mi Tom za pět minut dvanáct vyrazí dech a zanechá mě v ochromení sledovat závěrečné titulky.(11.1.2014)

Z toho konce hodně mrazí v zádech! A to ještě když si uvědomíte, že se to tak stalo doopravdy...;-)(11.1.2014)

Navzdory tomu, že už každý od začátku ví, jak to všechno dopadne, Greengrass dokázal navodit neskutečnou atmosféru. Reálné až se tají dech a ten závěr fakt třešnička na dortu.(12.1.2014)