State of Emergency

Horor / Thriller

USA, 2010, 90 min

Tony Oberstar

Turner Clay

Úvod bol atmosfericky vydarený, potom prišlo mierne sklamanie. Príbeh o chlapíkovi, ktorý v boji so zombíkmi začne od nuly, na začiatku nevie ani riadne chytiť zbraň, no nakoniec sa vďaka svojej odvahe a ľudomilnosti stane hrdinom... Na jednej strane oceňujem peknú kameru a slušné herecké výkony, na strane druhej by som privítal o hodne viac akcie, pripadalo mi to na tak krátku stopáž dosť statické. Tiež som nepochopil tých stojacich, nehybných zombíkov, keď už teda nemali čo práve hltať mohli sa aspoň trocha kývať zo strany na stranu, takto to vyzeralo, že čakajú na príchod mimozemšťanov. Slabší priemer. 55/100(18.8.2014)

• maddy

Síce len 2*, ale tentokrát celkom poctivé a zaslúžené. Režisér mal síce k dispozícii minimálny rozpočet, ale až taký amatér to zase nie je. Problémom skôr je, že z State of Emergency vznikol celovečerný film, namiesto údernejšieho kraťasu, pretože rozpočet evidentne stačil len na 30 minút filmu a zvyšok je len naťahovaná vata. Úvod pritom vôbec nepôsobí zle – znepokojivá atmosféra dýcha na diváka, pri prvom útoku zombie je badať fungujúce napätie, má to slušný spád, dokonca aj masky sa vydarili, lenže .... po 20 minútach evidentne nebolo peňazí na rozpútanie niečoho ďalšieho, a tak sa dej nešťastne uzavrie v jednej budove so štyroma postavami. Ich debaty nevedú nikam, pre dej sú zbytočné, ich správanie začne byť v určitých situáciach značne hlúpe, herectvo príliš ťažkopádne a divák sa nudí, čoraz viac. Záverečná 10 minútovka sa síce znova trocha nakopne, ale nedokáže zatieniť ten pocit zbytočnosti z predchádzajúcich minút. Tentokrát sa snaha naozaj cení, ale nabúduce radšej zohnať väčší rozpočet a rozpútať ten pravý zombie horor a nie len jeho slabý odvar. CELKOVO: 2*(30.1.2013)

• grizly007

Šel jsem do toho s tím že dostanu Béčko tak za 50-60%. Bohužel dostal jsem CÉČKO jak vyšitý který vypadá hůř než kdyby to točila partička studentů. Nudný dialogy který zaberou tak 90% filmu jsem pak už přetáčel. Rozpočet odhaduju tak na 1500 dolarů a to ani nevim za co :))) fakt hrůza všech hrůz. Atmosféra neexistuje. A ehm " zimomriavkové" momenty jsem asi přehlídl. Jak někdo může napsat že se mu líbil scénář a pochválit maskéry to už mi skutečně hlava nebere. Scénář? výbuch chemičky a skrývání se ve skladu. No tak to už chtělo asi sakra práci tohle sepsat. A masky? lidi vypadaj jak když spadli do bláta a to na nich zaschlo. Tak jestli tohle někdo nazve dobrou prací maskérů tak bych mu doporučil podívat se na nějaké zombie filmy.(6.1.2013)

Tento den sice začíná jako každý jiný, ale končí - alespoň pro ty přeživšé - tou nejhorší noční můrou, kterou si mohou představit. Výbuch v továrně s chemikáliemi způsobí zamoření města i jeho okolí, měníce obyvatele v krvežíznivé zombie. Jen několika málo jedincům se podaří přežít, když najdou útočiště v opuštěném skladu. Ale ani zde nejsou stoprocentně v bezpečí... Zombie filmy mám rád, a takové které mají alespoň trochu zajímavý nápad, myšlenku, tak ty dvojnásob. State of Emergency takovým je - nehoní se za vizuálními efekty a nebo nějakou velkolepou akcí, ale spíš se soustředí na ty co přežili, a jejich chování v takové situaci. Líbilo se mi, že jednotlivé postavy se chovají (alespoň trochu) logicky, tak jak by se možná člověk choval taky - tedy žádné to obvyklé jak se z uťápnutého stane akční hrdina. Sice je na filmu znát trochu nižší rozpočet (asi 4 herci, zombie zabírány povětšinou z dálky, vrtulníky silně digitální), ale jak píšu, u tohoto filmu to není vůbec na škodu - ba naopak. Jen bych možná uvítal "více" vysvětlení (co, proč a jak) a nebo alespoň zajímavější konec, pak bych dal klidně ještě o hvězdičku víc...(14.11.2013)

Pre zombie subžáner mám odjakživa slabosť, State of Emergency si však u mňa tie štyri hviezdy objektívne zaslúžil. Páčil sa mi totiž prístup jeho tvorcov, ktorý s nevysokým rozpočtom samozrejme nemohli zrealizovať nejakú rozsiahlu zombie apokalypsu a vizuálne orgie, takže rozumne vsadili najmä na hororové elementy a atmosféru filmu, čo bol dobrý ťah. Zombíkov, alebo teda lepšie povedané nakazených sa tu teda objaví len zopár, ale keď už, tak dokážu narobiť poriadne problémy a je to celkom mazec, aj čo sa ich vzhľadu, rýchlosti či sily týka. Pasáže, v ktorých nejaký infikovanec prenikne do úkrytu hlavných hrdinov sú fakt správne hororovo mrazivé a práve na nich v postate stojí tento vydarený americký kúsok.(9.1.2013)