State of Emergency

Děj filmu se soustředí na havárii v městské chemičce a následné zamoření celého okolí. Lidé, kteří přijdou do styku s neznámou chemikálií začnou vykazovat podivné syndromy a mutace. V konečném stádiu je to mění na nebezpečné zombie, které zaútočí na vše ve svém okolí. Vláda na celou oblast uvrhne karanténu, tak aby se nikdo nemohl dostat ven ani dovnitř. Jenže ne všichni se přeměnili, ve městě zůstala hrstka přeživších. Ta bude muset svést nelítostný souboj na život a na smrt. (topr harley)

misterz

Úvod bol atmosfericky vydarený, potom prišlo mierne sklamanie. Príbeh o chlapíkovi, ktorý v boji so zombíkmi začne od nuly, na začiatku nevie ani riadne chytiť zbraň, no nakoniec sa vďaka svojej odvahe a ľudomilnosti stane hrdinom... Na jednej strane oceňujem peknú kameru a slušné herecké výkony, na strane druhej by som privítal o hodne viac akcie, pripadalo mi to na tak krátku stopáž dosť statické. Tiež som nepochopil tých stojacich, nehybných zombíkov, keď už teda nemali čo práve hltať mohli sa aspoň trocha kývať zo strany na stranu, takto to vyzeralo, že čakajú na príchod mimozemšťanov. Slabší priemer. 55/100 ()

Alouette

Protože jsem velikým fandou zombie hororů, rád bych vám doporučil tento film. Není to sice nic, co by vás naprosto rozsekalo a chtěli byste ho vidět znova a znova a to nejlépe na "blůrej," ale musím říct, že se mi líbil moc. Hlavně se mi líbil fakt, že tento film přinesl do zombie subžánru zase nový faktor a to... vám nenapíšu, protože byste z toho nebyli překvapeni a spokojeni jako já. ()

zolo23

Filmy o "zombie nákazách" mám opozerané od A do Z, takže vždy dúfam, že ma niektorý ešte dokáže niečím prekvapiť. State of Emergency je príliš jednoduchý, je vidieť že rozpočet nebol veľký, niekedy sa mi zdalo že čo investovaný dolár to zombík. Na druhej strane mám rád filmy, ktoré sú o minime postáv a tak je režisér aspoň donútený ukázať čo to o ich charaktere. Mne sa to celkom páčilo, príjemný hlavný hrdina a celkovo celý film na mňa pôsobil príjemne i bez nejakých väčších akčných scén. ()

maddy

Síce len 2*, ale tentokrát celkom poctivé a zaslúžené. Režisér mal síce k dispozícii minimálny rozpočet, ale až taký amatér to zase nie je. Problémom skôr je, že z State of Emergency vznikol celovečerný film, namiesto údernejšieho kraťasu, pretože rozpočet evidentne stačil len na 30 minút filmu a zvyšok je len naťahovaná vata. Úvod pritom vôbec nepôsobí zle – znepokojivá atmosféra dýcha na diváka, pri prvom útoku zombie je badať fungujúce napätie, má to slušný spád, dokonca aj masky sa vydarili, lenže .... po 20 minútach evidentne nebolo peňazí na rozpútanie niečoho ďalšieho, a tak sa dej nešťastne uzavrie v jednej budove so štyroma postavami. Ich debaty nevedú nikam, pre dej sú zbytočné, ich správanie začne byť v určitých situáciach značne hlúpe, herectvo príliš ťažkopádne a divák sa nudí, čoraz viac. Záverečná 10 minútovka sa síce znova trocha nakopne, ale nedokáže zatieniť ten pocit zbytočnosti z predchádzajúcich minút. Tentokrát sa snaha naozaj cení, ale nabúduce radšej zohnať väčší rozpočet a rozpútať ten pravý zombie horor a nie len jeho slabý odvar. CELKOVO: 2* ()

Karamanlis

Pre zombie subžáner mám odjakživa slabosť, State of Emergency si však u mňa tie štyri hviezdy objektívne zaslúžil. Páčil sa mi totiž prístup jeho tvorcov, ktorý s nevysokým rozpočtom samozrejme nemohli zrealizovať nejakú rozsiahlu zombie apokalypsu a vizuálne orgie, takže rozumne vsadili najmä na hororové elementy a atmosféru filmu, čo bol dobrý ťah. Zombíkov, alebo teda lepšie povedané nakazených sa tu teda objaví len zopár, ale keď už, tak dokážu narobiť poriadne problémy a je to celkom mazec, aj čo sa ich vzhľadu, rýchlosti či sily týka. Pasáže, v ktorých nejaký infikovanec prenikne do úkrytu hlavných hrdinov sú fakt správne hororovo mrazivé a práve na nich v postate stojí tento vydarený americký kúsok. ()