ŠpetaMarek

Kupodivu podařená jednohubka, která dokáže místy zvrátit divácká očekávání a obsahuje asi nejvíc feministickou akční scénu vůbec. ()

Zombiepod

Wirkola je režisér, ktorý sa rád hrá a skúša nové veci, čo sa odzrkadlilo aj na tomto filme. Tentokrát si však so sebou potiahol scénaristov, ktorí tak trochu precenili svoju prácu. Napriek tomu že sa to celé tvári ako sci-fi béčko je to výborná, akciou napumpovaná jazda, dokonca s mojou obľúbenou Noomi Rapace hneď v siedmych rolách. Zhruba od polovice ma zarazili už spomenuté diery v scenári, ktoré nedávali zmysel (kopec mŕtvol, výbuchov, streľby na nevinných, a bez následkov), nad ktorými som nestačil krútiť hlavou, no výborne vygradované napätie do slušného finále ma akosi od týchto pochybností odtrhlo. Tommy je proste iný, a ja mu to žeriem. ()

RedRose

Problém tohoto filmu, teda kromě spousty nelogických situací, je Noomi Rapace... Ta ženská je mi nesympatická, takže bylo těžké ji fandit a vůbec se na ten film dodívat... Je to asi můj problém ale tak to je... ()

papadoce

Nápad. Ak máte nápad a spojíte ho s talentom, natočíte originálnu výbornú akčnú sci-fi chuťovku. Pozor, koment obsahuje na konci spoiler. Od Wirkolu len moje druhé dielko, ale týpkovi to ide. Je originálny a seversky krutý. Ja mám navyše svojim spôsobom rád aj Númi, takže nevadila mi v hlavnej úlohe práve ona. Inak originálny názov je mega, ale tie preklady ty kokos. Ale späť. Hrozne sa mi páčil súboj 5vs2 a vlastne všetky bitky a akčné scény boli super. Pondelok a štvrtok na wecku, perfektné. Glen Close zostarla na odpornú starú strigu, ale do role sa rozhodne hodila. Toto bol mls. Som spokojný hoc priznávam, že spaľovanie detí je moc už aj na mňa. Silná káva bez ktorej by to ale nemalo ten náboj. Troška škoda záveru, chcelo to ešte, ešte, a bol by som mega spokojný, ale rozhodne skvelá sci-fi. ()

Ex_Machina

„Človek vôbec nie je zlý, len ľudstvo je príšerné“. Veta z piesne IMT Smile dokonale vystihuje blízku budúcnosť a toxický dopad ľudstva na našu matičku zem. Ak sa niečo nepodnikne, tak ľudstvo s vreskotom čoskoro zanikne. Jedine že by zaviedlo politiku jedného dieťaťa. Mať druhé dieťa bude znamenať pre rodinu tragédiu. No mať sedmorčatá, to je lístok do pekla. Aj najmenšia chyba jedného znamená smrť pre zvyšných šiestich. Dôstojne prežiť v takomto svete zbavenom ľudskosti je súhrn sebaobetovania, každodenného detailného plánovania a čakania v napätí, čo prinesie zajtrajšok. ()

intro

Velmi milé překvapení za plný počet. Musím se přiznat, že nejprve se mi do What Happened to Monday nechtělo, ale díky komentáři uživatele EvilPhoEniX jsem si film pustil a musím mu poděkovat. No nakonec jen můžu dodat - FILM DOPORUČUJI ()

Katte

Podle popisu... "hmm bude to asi ok." Realita? Neodtrhla jsem od deje oci, netusila zda brecet, byt v soku nebo zbesile hltat dej. Silene, uzasne, napinave, jine, dokonale, doporucuji. ()

Solverino

No nic moc - sice celkem zajímavé řešení přelidnění - ale jinak zbytečně dlouhé a nedbale zahrané dosti topornými herci, Noomi to taky více sluší s vetřelcem a ve skafandru, jinak vypadá v šatech moc androgynně a celkem až nesympaticky. Hezky si tam Glenn Close zahrála Angelu Merkelovou. ()

Mamlas

Dobrý film, zajímavý námět. Jen nechápu, proč 30letou holku hraje mamina, která už má skoro 40 let. Jako proč? Tolik krásných holek ja a takovou opotřebovanou grécu dam dají. Fuj. ()

ervina

Dívka kopající do vosího hnízda ne v jedné, ale rovnou v sedmi rolích. Originální, napínavé. Za mě plný počet. ()

XXXXXXXX

Jó moci tak vyretušovat libovolný den v týdnu, nezůstal bych jen u toho prasáckého Pondělí. Rovnou bych přidal i Úterý, přihodil Středu, dochutil Čtvrtkem a na rovinu bych ufiknul i polovinu Pátku (nejlépe tu pracovní). Ale aby bylo patřičně poznat, že jsem také opravdový dnomil, ponechal bych druhou Páteční polovinu (tu nepracovní) a návdavkem ještě i oba víkendy! ()

george82

Téma do budoucnosti určitě ožehavé a citlivé. Myslím, že aktuální produktivní populaci čekají těžké časy a nedostatek vody a jídla bude aktuální po celém světě. Samotného by mě zajímalo, jak k tomu lidstvo přistoupí. V tomto filmu přistoupilo dost radikálně a celkově mě to moc nevtáhlo do děje. Je to takové bez hlubší myšlenky. Jen o akci. ()

Zembitch

Nápad sesterského survivoru je opravdu skvělý. Po počátečním uvedení se spustí dávka akce a adrenalinu, kterou jsem vůbec nečekal. Hlavní hrdinka byla výborná ve všech svých podobách a nešlo ji nedržet palce. Opravdu ýborná oddychovka a pro mě velké překvapení. ()

Mr.Ward

Filmové překvapení roku? Noomi hraje bezvadně, vtrhne vás do děje, nepustí a celá stopáž uteče opravdu rychle. Nějaké mouchy to mělo, ale ten film byl tak strhující a já si ho opravdu v napětí užil. ()

Pohodex

„Ještě teď mě bolí za krkem, jak jsem nevěřícně kroutil hlavou“. To asi nejlépe vystihuje moje rozpoložení z tohoto snímku. Nikdy jsem se nepovažoval za filmového kritika. Nevím tedy, zda se s přibývajícími léty ze mě stává zaprděný bručoun a nebo jsou filmy rok od roku hloupější. Bohužel pro lidstvo si myslím, že je to 2. varianta. Nelogické scény, které se navíc vzájemně popírají, tak zcela smazávají zajímavý námět a hlavně vynikající výkon Noomi Rapace. Upřímně je mi této rodačky z Hudiksvall líto, tento rok už je to druhý jednohvězdičkový snímek. Ten druhý je Vetřelec Covenant, který dojel na podobné a výrazné nedostatky jako právě 7 životů. Jednu hvězdičku tedy dávám pouze za zajímavý a neotřelý námět a především za herecký výkon Noomi Rapace. Jakožto člověk bez lobotomie, ale nemohu udělit lepší hodnocení. ()

Emjecko

Že nelze natočit hloupý film tak, aby si ho diváci užili? Ale jděte, kolik už takových je. "What Happened to Monday" jejich řady navíc rozšířuje. Letmo vykreslí dystopickou budoucnost, nadchne originálním nápadem a jde na věc. Tempo slušně graduje, akce střídá akci, mrtvoly se hromadí, všechno hraje. Občas (ke konci trochu častěji) vás sice napadne, že tohle nebo tamto je fakt blbost, ale nenaděláte nic a na film se i tak dodíváte. Přese všechno špatné je víc zábavný než otravný. Nejhorší mi na něm ve finále přijde český překlad "7 životů", za který bych někomu vy víte co...! ()

hull

Účes Angely Merkelové přežil do roku 2073 a dočkal se i filmové adaptace i s dalšími odkazy na současnost vč. čínské politiky jednoho dítěte. Každá narážka je jednoduchá až urážlivá, ale dohromady tvoří jeden neo-sci-fi celek, stejně jako jednotlivé sestry, které žijí jedním životem. Je to doomárna zabalená v myšlenkovém kabátě, nenudil jsem se, a proto můžu doporučit ke shlédnutí. ()

PAVLIS

69% Akční scifárna, dosti zavánějící levným béčkem. Asi kvůli plochému scénáři, pohybujícímu se občas na hraně logiky či chudší výpravě. Příběh mě ale zaujal, i když z něho šlo vytřískat mnohem víc a akce slušně odsýpá, tak jsem se i tak docela bavil. A nejvíc mě překvapilo a oceňuji, že i takováto jednorázovka pro teenagery dokáže čerpat z tématu potenciálního přelidnění planety způsobem, až na konci zamrazí. ()