7 životů

Seven Sisters

7 sestier

Sci-Fi / Thriller / Akční

USA / Velká Británie / Francie / Belgie, 2017, 123 min

Ve světě, kde je povoleno jen 1 dítě se jich narodí hned sedm identických sesterčat a jsou pojmenovány po každém dni v týdnu, kdy se pod tréninkem dědy Williama Dafoa učít přežít a nebýt odhaleny. Každá chodí z bytu ven pouze ve dni, po kterém byla pojmenována, až se jednoho pondělí právě Monday nevrátí. Za chvíli pak začíná jenda velká honička, kdy právě exceluje Roomi Rapace v sedmiroli!!!! Byly slavné dvojrole, ale nikdy jsem neviděl film, kde by právě herec ztvárnil více postav v jednom záběru, natožpak 7. Na pozici režisérá sedí pro mne překvapivě Tommy Wirkola (Dead Snow 1 a 2), který ale zvládá režijně obsáhnout budoucí utopický svět s rozpočtem, který sice nebyl asi velký, ale nějakého pocitu komornosti z filmu až tak nemáte a klidně mohl jít do kinodistribuce. Hlavně nevyměknul, a i tohle je v podstatě eRko, kde se když někemu rozmlátíte hlavu o stěnu, tak na ní zůstane mastný flek, stejně jako teče červená když to schytá někdo samopalem případně headshot, ale není to samoúčelné.Od asi 40. minuty, kdy naplno začne honička ten film drží velmi rychlé a nenudící se tempo. Dost milé překvapení. Netflix se svoji tvorbou dál roste. 8/10(21.8.2017)

Futuristický sci-fi thriller, no to znie báječne. Skvelý námet, skvelý úvod, škoda len poslednej štvrtiny, kedy trošku došiel dych.(1.10.2017)

Zaujímavý akčný film, ktorý ponúkol alternatívu k riešeniu problému preludnenia ako bolo vo filme. Z vonkajšieho pohladu dobre, no ako typická vláda to vyriešila po svojom. Vadili mi na tom filme početné chyby. Viacero chýb - pad z výšky na chrbát a stále behala. Občas nelogicky postup - keď nabúral autom do stĺpu (človek s hentakým zmýšlaním neuhne nikomu, radšej zrazí človeka) a podobne. Typické americké filmové chyby - zbraň prestreli iba jedného a v inom zábere aj 3. Profesionálny vojak nevie strieľať...a podobe. Film mal logiku, ktorá bola vysvetlena neskôr, trochu predvídatelný dej. Dobre scény keď sa mlatili päsťami.(23.10.2017)

Jak jsem tu četl některý komentáře, tak asi přesně tenhle film je ukázka toho, jak kdo na filmy kouká a co na filmech ocení. Naomi podle mě bravurně odehrála všechny sestry. Je pravda, že některý ze sester měly větší prostor, ale to rozohodně neubírá na roli, který se Naomi musea zhostit. Nečekal jsem nic a dostal jsem HODNĚ MOC. Je to rychlý, akční, ne přehnaně sci-fi a má to všechno, co mít mělo. Tenhle film je rozhodně z těch, co si z compa nesmažu a hned jk to půjde, kouknu na něj znova. Za mě ohromených 5* a NEPOCHYBNĚ DOPORUČUJU(6.11.2017)

napinave...(12.11.2017)

Velice milé překvapení!(30.11.2017)

Neotřelý námět v době, kdy se mnoho filmů dělá jako přes kopírák. Čekal jsem míň a dostal víc, každopádně příjemné překvapení.(2.12.2017)

• zipS

Jeden z tych hnusnych tupych filmov. Ani scenar ani herecky neoslovi, naopak. Jedine myslienka, ktoru film uplne sprznil. Umorne sledovanie v kine(3.12.2017)

Veľmi silný príbeh o siedmych sestrách žijúcich v preľudnenom svete budúcnosti. Začiatok bol skvelý v podaní Willema Dafoe ako dedka, ktorý pripravuje svoje vnučky na život v neustálom strachu. Myšlienka riešenia preľudnenia je fascinujúca, a divák sa ľahko vcíti do pozície mladých žien, ktoré utekajú pred krutým zákonom a jeho stvoriteľkou Nicolette Caymanovou. Celkový môj dojem mohol byť lepší, keby bol dej viac optimistický. To mäso z potkana vyzeralo úplne ako kuracie.(3.12.2017)

Byli jsme na tom v kině. Velmi pomohlo prave velke platno a fakt, ze jsme si o filmu nic necetli. Nejedna se uplne o muj oblibeny zanr, ale velmi jsem ocenila novou ideu. Dale to, ze si nekdo konecne dal alespon trochu práce se scénářem a ve filmu nebyly zadne okate logicke chyby. Dej nebyl predvidatelny a člověk se v jednotlivych identitach dokazal vyznat. Videt to na pocitaci, hodnotim to mozna mirne hure, ale kino tomu docela pomohlo :) po kině me probehlo hlavou, ze hlavni herecka podala uzasny vykin, kdyz zahrala tolik identit, ma skvele brisaky, ale kdyby to bylo v podani nekoho charismatictejsiho (mozna me tam precejen chybely ty krivky, místo modernich brisaku?), urcite by byl film jeste o uroven vys.(9.12.2017)

• gulista

Sedem sestier v podaní jednej Noomi Rapace sa nelíši len účesom, ale aj povahou a ukazuje obraz preľudneného sveta v roku 2073. Aj keď námet je zaujímavý, film sa viac sústreďuje na dobre zvládnutú, ale jednotvárnu akciu. Po celú stopáž sa však režisérovi darí udržať pozornosť. Ináč prevláda sklamanie. Oproti predchádzajúcim Wirkolovým filmom tento nevynikne ničím, iba sa utopí v množstve nefungujúcich zvratov, neoriginálnych akčných scénach a nelogických momentoch. 50%(9.12.2017)

Hezký...mohlo tam být víc nápadů a lépe propracovaná vize budoucnosti , protože prostoru tam bylo mraky (auta sou teda tragický) , ale idea je jinak zajímavá , až bych řekl že něco podobného jednoho dne čeká obyvatele téhle modré koule....sestry maj teda blbý že musej chodit ven pouze podle dnů v týdnu a všichni víme že vyfasovat pondělí je prostě k nasrání...pátek a sobota musej mít odkaleno na dalších pět životů (Noomi se mi nijak nelíbí- hraje je však dobře) a to že prostě jedna z nich bude tak trochu svině je 1:7... film stojí za to vidět pokud jste fandou scifi (rozhodně nejlepší scény jsou skok a bum do hlavy/ ztráta panenství a bum do hlavy) btw sobota s nedělí nemusej nikdy hákovat....?(9.12.2017)

Zajímavé sci-fi, zápletka hodná zamyšlení(10.12.2017)

Wirkola se teda s těma ségrama vůbec nemazal. Je to právě jeho nekompromisní přístup, co pomáhá zakrýt díry v příběhu (a že jich tam je víc jak v ementálu), pak už snad jen těch sedm kukučů dívky, co kopla do vosího hnízda.(11.12.2017)

Už sa nemožno čudovať, prečo všetci neznášame pondelky.(12.12.2017)

7,8/10(16.12.2017)

Je to více akční film, než to na první pohled může vypadat, je to především akční film. Jinak dobrý, za tři *.(18.12.2017)

Meh, nie je to zlé, ale určite ani dobré. Asi najviac ma vytáčalo, že tak 90 percent filmu som už kdesi videl. Sú skrátka scény ktoré sa nachádzajú takmer nezmenené takmer v každom mainstream akčnom sci-fi. Problém je že tento film je vystavaný skoro výhradne len z nich, akonáhle scéna začne, už celkom dobre viete ako skončí. Krásny príklad je napínavý akčný záver keď ktosi kdesi reční, a ktosi iný sa pokúša hacknúť obrazovku za jeho chrbtom - už ani nedokážem spočítať koľkokrát som videl na plátne tento konkrétny motív. Druhý problém súvisí možno s budgetom, ale teda od futuristického sci-fi odohrávajúceho sa za 60 rokov očakávam že moderný svet v ktorom sa odohráva bude vyzerať modernejšie ako dnešok. Aby som bol presný modernejšie ako to vyzeralo 10 rokov dozadu. Hodiť do bytu jeden desktop počítač s trochu fancy obrazovkou, a každému dať hodinky ktoré vyzerajú jak z 80tych rokov proste nestačí. Predstava tvorcov o budúcnosti je tak až roztomilo zastaraná. Tretí problém súvisí s tým že je to európsky film, teda menší budget. Vo výsledku teda vidíme ako exteriér jednu ošarpanú ulicu, a zopár podobne ošarpaných interiérov. Miesto toho mohli tvorcovia evokovať budúcnosť radšej drobnosťami, napr. správaním ľudí, a použiť viac exteriérov bez zmeny, vo výsledku by to bolo oveľa uveriteľnejšie. Ako jediné pozitívum mi potom ostáva výkon Noomi Rapace, neviem presne čím, ale fest dobre sa na to pozeralo.(19.12.2017)

Sedem sestier snažiacich sa prežiť v utopickej spoločnosti "jedného dieťaťa". Drsná a miestami celkom vynaliezavá dráma. V skratke zaujímavý koncept budúcnosti, to sa musí nechať.(24.12.2017)

Konečně pořádný film... Toto trvalo. Není co vytknout. 80% ty 2 hodiny stojí za to.(27.12.2017)

• nemer

Místy třeskutá hovadina, přesto se místy o některou ze sester bojíte, místy je to i zajímavé, ale jako celek je film nesourodý, hloupý a předvídatelný. Tak 30%. Klasika z toho nebude, u mě rozhodně ne.(27.12.2017)