7 životů

• Nizozemsko

What Happened to Monday

Sci-Fi / Thriller / Akční

USA / Velká Británie / Francie / Belgie, 2017, 123 min

Ve světě, kde je povoleno jen 1 dítě se jich narodí hned sedm identických sesterčat a jsou pojmenovány po každém dni v týdnu, kdy se pod tréninkem dědy Williama Dafoa učít přežít a nebýt odhaleny. Každá chodí z bytu ven pouze ve dni, po kterém byla pojmenována, až se jednoho pondělí právě Monday nevrátí. Za chvíli pak začíná jenda velká honička, kdy právě exceluje Roomi Rapace v sedmiroli!!!! Byly slavné dvojrole, ale nikdy jsem neviděl film, kde by právě herec ztvárnil více postav v jednom záběru, natožpak 7. Na pozici režisérá sedí pro mne překvapivě Tommy Wirkola (Dead Snow 1 a 2), který ale zvládá režijně obsáhnout budoucí utopický svět s rozpočtem, který sice nebyl asi velký, ale nějakého pocitu komornosti z filmu až tak nemáte a klidně mohl jít do kinodistribuce. Hlavně nevyměknul, a i tohle je v podstatě eRko, kde se když někemu rozmlátíte hlavu o stěnu, tak na ní zůstane mastný flek, stejně jako teče červená když to schytá někdo samopalem případně headshot, ale není to samoúčelné.Od asi 40. minuty, kdy naplno začne honička ten film drží velmi rychlé a nenudící se tempo. Dost milé překvapení. Netflix se svoji tvorbou dál roste. 8/10(21.8.2017)

Naomi Rapace září čím dál víc....(16.12.2017)

Je to více akční film, než to na první pohled může vypadat, je to především akční film. Jinak dobrý, za tři *.(18.12.2017)

• adako

Meh, nie je to zlé, ale určite ani dobré. Asi najviac ma vytáčalo, že tak 90 percent filmu som už kdesi videl. Sú skrátka scény ktoré sa nachádzajú takmer nezmenené takmer v každom mainstream akčnom sci-fi. Problém je že tento film je vystavaný skoro výhradne len z nich, akonáhle scéna začne, už celkom dobre viete ako skončí. Krásny príklad je napínavý akčný záver keď ktosi kdesi reční, a ktosi iný sa pokúša hacknúť obrazovku za jeho chrbtom - už ani nedokážem spočítať koľkokrát som videl na plátne tento konkrétny motív. Druhý problém súvisí možno s budgetom, ale teda od futuristického sci-fi odohrávajúceho sa za 60 rokov očakávam že moderný svet v ktorom sa odohráva bude vyzerať modernejšie ako dnešok. Aby som bol presný modernejšie ako to vyzeralo 10 rokov dozadu. Hodiť do bytu jeden desktop počítač s trochu fancy obrazovkou, a každému dať hodinky ktoré vyzerajú jak z 80tych rokov proste nestačí. Predstava tvorcov o budúcnosti je tak až roztomilo zastaraná. Tretí problém súvisí s tým že je to európsky film, teda menší budget. Vo výsledku teda vidíme ako exteriér jednu ošarpanú ulicu, a zopár podobne ošarpaných interiérov. Miesto toho mohli tvorcovia evokovať budúcnosť radšej drobnosťami, napr. správaním ľudí, a použiť viac exteriérov bez zmeny, vo výsledku by to bolo oveľa uveriteľnejšie. Ako jediné pozitívum mi potom ostáva výkon Noomi Rapace, neviem presne čím, ale fest dobre sa na to pozeralo.(19.12.2017)

Podle mě super. Nic mi tam nechybělo. Akce, emoce, napětí, originalita, úžasnej hlas noomi rapace. Na konci si možná mohli odpustit pár těch kliše, ale to byla už jen maličkost.(23.12.2017)

Sedem sestier snažiacich sa prežiť v utopickej spoločnosti "jedného dieťaťa". Drsná a miestami celkom vynaliezavá dráma. V skratke zaujímavý koncept budúcnosti, to sa musí nechať.(24.12.2017)

Konečně pořádný film... Toto trvalo. Není co vytknout. 80% ty 2 hodiny stojí za to.(27.12.2017)

• nemer

Místy třeskutá hovadina, přesto se místy o některou ze sester bojíte, místy je to i zajímavé, ale jako celek je film nesourodý, hloupý a předvídatelný. Tak 30%. Klasika z toho nebude, u mě rozhodně ne.(27.12.2017)

No tak tady se na to rovnou vykašlu a jdu proti proudu. Jasně má to logický díry, ale jako nápaditost tomu upřít nelze. Vizuál a krvavost na skvělé úrovni. Hraní Naomi Rapace skvělý. Jako zkuste si zahrát 7 lidí a každýho jinak. No nevím co je pravým důvodem nízkýho hodnocení , ale já právě díky Naomi, kterou mám rád dávám s klidem plnej počet. Sračkama bez nápadu se to tu totiž hemží a tohle se těm sračkám vymyká!!!!!(1.1.2018)

SPOILER!!! Takmer od prvého momentu som sedel ako na ihlách a čakal čo bude ďalej. Od memontu keď sa najstaršia sestra nevrátila domov, tak napätie ešte vzrástlo. Áno, nechal som dejom úplne pohltiť a čakal som na niečo super na koniec, ale ako väčšinou, aj teraz vygradovaný dej, potopila priemerná zápletka, ktorá sa dala vymslieť na X spôsobov a bola by originálnejšia. Čo mala znamenať tá bitka sestier na konci? Však to potavilo na hlavu celú ich filozofiu vzájomnej pomoci. Ale takto to asi musí byť a ja musím ďalej čakať na film, ktorý si zaslúži plnú paľbu hviezd. 4 hviezdy iba s odretými ušami.(2.1.2018)

Film stojí za to, obsahuje sice spoustu nelogičností, ale celkem rychle uběhne. SPOILER: . . . . Zápletka je stejná jako u počítačové hry "Her story", která vyšla o 2 roky před filmem. Hra je ztvárněna mnohem uvěřitelněji a podle mě je i propracovanější, hlubší a lépe zahraná. Vzhledem k tomu že jsem onu hru dohrál, tak bohužel pro mě nezbylo žádné překvapení a to včetně konce. /SPOILER(8.1.2018)

Evropské dystopické scifi s ukázkou totalitního přístupu k řízení společnosti... ...Napínavé, smutné, veselé, ale v hlavně v mnoha detailech velice znepokojivě reálné... ......hezký střih, umírněné reálie scifi omezené na minimum, atmosférická hudba.(8.1.2018)

Tento film mě nadchl, je k zamyšlení, zároveň se ničeho nebojí a nechybí zde akce. Příběh, super, stejně jako nápad. Dlouho jsem přemýšlel jestli dát plný počet nebo ne, ale přeci jen v ději byly lehčí logické trhliny, zatím nechám 4*.(9.1.2018)

• keepsmile

skvělý příklad jak může skvělý scénář zkazit všechno ostatní. Tohle mohlo být fakt napínavé, ale ta režie (dle mého) hodně selhala. Navíc tak skělý příběh, trochu naci tématika. Vše nedotažené do konce. Finále jakobych už x krát viděl, převážně v béčkových akcích.(14.1.2018)

Tento film mohol byt aj lepši a po jeho skončeni môžem skonštatovat že tak uplne nenaplnil svôj potencional.Dobry namet sa postupne stracal v akčnych scenach ktore nič nove nepriniesli.Vo vedlajšej ulohe je vyborny William Dafoe a aj Noomi Rapace zvladla nie jednu ale hned sedem uloh po hereckej stranke slušne.Režia Tommyho Wirkolu je len priemerna hoci akčne sceny su vo filme dobre natočene.Film sa snaži vyjadrovat aj sučastnym problemom ale robi to viac menej povrchne a mnohe otazky zostavaju nezodpovedane.Scenar obsahuje množstvô dier a niektore dejove zvraty su nedomyslene.7 Sestier ma dobre tempo a od začiatku do konca sa v nom niečo deje.7 Sestier je tak priemerne sci-fi ktore však napriek par nedostatkom sa oplati vidiet.7/10(14.1.2018)

Jedno z mála sci-fi dramat, které se, bohužel, může stát skutečností. Politika jednoho dítěte už nějakou dobu úspěšně fungovala v Číně a dříve, či později to čeká celý svět. Pokud to bude vypadat podobně jako ve filmu, tak bych se nejraději té epochy lidské existence nedožil. Ale k filmu - epičtější sci-fi thriller jen těžko uvidíte, navíc zde není zcela jasné, která strana je dobrá a která zlá, jelikož v principu lze pochopit obě. Uznávám, že některé scény byly poněkud naturalistické a nemusely být, ale ani to neubírá filmu na "drajvu", při němž se člověk baví každou sekundu. Jinak tenhle sci-fi thriller potvrdil, že pondělí jednoduše stojí za ho*no.(14.1.2018)

• Kamil111

Wirkola nezvládá tempo, načasování ani akci, a scénář je z hlediska logiky děje i detailů děravý jako řešeto. Jediným kladem je výkon Noomi Rapace, ovšem jejích sedm postav režisér v postprodukci několikrát horko těžko spojoval do společných záběrů.(22.1.2018)

Vskutku zaujímavý námet, zabalený v relatívne lacnom kabatíku a držiac pokope vďaka siedmym podareným hereckým kreáciám Noomi Rapace. Ako to v podobných filmoch býva, aj tu máme nastolené morálno-filozofické dilema, a i keď je malinko pritiahnuté za vlasy, rozhodne nieje úplne mimo mísu. Netflix si veru tému na film vybrať vie, o tom niet pochýb, no na spracovaní ešte musí zapracovať.(28.1.2018)

• tomib77

2+(31.1.2018)

Sen kazdeho herce - sedmirole! A ta je mimochodem zahrana skvele, az se divim, ze v tom herecka nemela gulas, koho vlastne hraje. Konec koncu, ten ma casto i divak. Presto svym napadem film prekvapi a bavi. Nikdo nevi, co se v dalsich minutach stane. Napeti a atmosfera az do konce. Prekvapeni, ktere musite videt.(1.2.2018)

Originálny sci-fi akčák, ktorý sa zaoberá veľmi aktuálnou témou preľudnenia a obmedzených prírodných zdrojov. Na filme ma bavilo hlavne rýchle tempo filmu, neistota budúceho vývoja (hlavne v prvej polovici filmu), nevadili mi ani nadávky 7 sestier , ktoré skvelo zapadali do prostredia strachu straty života a nevadilo mi ani násilie v akčných scénach, lebo tento thriller si túto tvrdú bitku vyslovene vyžadoval. Tiež ma bavilo technické spracovanie filmu a zobrazenie technológií roku 2073. Noomi Rapace zobrazila 7 sestier rôznorodo a vôbec mi nepripadala ako jedna herečka, lebo vo viacerých roliach bola uveriteľná. Solídne boli zahrané aj ostatné (všetky v podstate vedľajšie úlohy), hlavne rola úplne chladného a robotického prenasledovateľa v podaní Christiana Rubecka a rola vydieračského kolegu v prevedení Pal Sverre Hagena. Obaja nórski herci. Vďaka rýchlemu tempu tohoto akčného sci-fi thrilleru, ktoré ma vtiahlo a prikovalo na stoličku bez nadýchnutia na skoro 2 hodiny dávam filmu 80%. Filmu som nedala plný počet kvôli predvídateľnej zápletke, lebo už asi v polovici som vedela, kto je zlý chlapec, alebo vlastne, kto je zlé dievča... P.S. Výborná bola aj hudba k filmu (skoro vesmírno robotická..) a tiež ma zaujalo, že film sa točil v reáliách v Rumunsku... (zaujímalo by ma koľko museli upravovať Rumunské reálie, aby predstavovali apokalyptické mesto budúcnosti...)(1.2.2018)